Jump to content

Pióro do notatek - FC Essentio/Basic?


Recommended Posts

Witam wszystkich!

Szukam drugiego pióra, tym razem do ±200zł. Obecnie ujeżdżam Lamkę Safari z EF. Teraz również szukam jakiejś EF'ki, ale w bardziej klasycznym wydaniu. Zainteresowało mnie pióro FC Essentio oraz Basic.

Mam dylemat, jeżeli chodzi o wagę. Piszę bez skuwki, więc Safari waży według internetu około 9g, Essentio Aluminium 17g, a Basic Carbon I Leather 21g. 

Piórem będę pisał strasznie dużo notatek, w głównym zamyśle Safari idzie na jakiś jaskrawy kolor, typu turkus lub zielony, a nowe jako główne pod czarny atrament.

Jak wam się wydaje, czy te 8g, czy nawet 12g różnicy w wadze spowoduje, że będę musiał robić przerwy w pisaniu notatek? 

Dzięki wszystkim.

Edited by Contar323
Źle utworzony nowy akapit
Link to comment
Share on other sites

Z drugiej strony nie raz widziałem na forum polecane na co dzień pióra typu Pilot MR czy właśnie FC Basic, lecz w wersji Carbon lub Leather. Muszę popisać Lamką z założoną skówką na korpus, i zobaczyć ile będę mógł pisać. 

Jeżeli nie FC Essentio, to jakie inne, klasyczne pióro tak do 200zł ze stalówką EF oraz o niskiej wadze? 

Hemisphere nie ma EF a Pilot MR mi się nie podoba wizualnie. 

 

Link to comment
Share on other sites

Klasycznym, solidnie wykonanym, lekkim, bardzo wygodnym piórem jest Conklin Duragraph, ale - cena nowego to blisko 300 zł, nie ma czarnych, a i ze stalówkami różnie w przeszłości bywało (siedzą w nich stalówki Bocka, a u Bocka ostatnio w ogóle kontrola jakości leży odłogiem, takie przynajmniej słuchy chodzą).

Link to comment
Share on other sites

Kaweco Dia2 prawie dwukrotnie przekracza budżet, więc trochę ciężko. 

Natomiast Italix Parson's Essential, jakby to powiedzieć... Chciałem coś w bardziej klasycznym wydaniu, lecz tutaj jest to już strasznie klasyczne wydanie, jak pisze producent, jest ono w stylu lat 50 XX wieku. Cóż. Trochę za młody jeszcze jestem na takie klasyki, dopiero połowa liceum. 

Przed chwilą pisałem moim obecnym piórem, Lamy Safari, w matematyce, rozwiązywałem zadania mając założoną skuwką na korpus. Nie byłoby źle, gdyby było ono lepiej wyważone - strasznie ściągało tył do dołu. 

Chyba jednak zakupię FC Essentio. Waga bez skuwki ta sama, jak Lamy Safari ze skuwką. Ale wygląd, to szczotkowane aluminium w czarnym wydaniu, powtórzę się, cudo. 

A odbiegając od tematu, gdybym zakupił Essentio, a raczej zakupię, brać do kompletu tłoczek od FC, czy innej firmy. Złącze europejskie. 

Link to comment
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Guest
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

×
×
  • Create New...