Skocz do zawartości

Sheaffer Sentinel, plunger filler


Alveryn

Polecane posty

Wyżej! Mocniej! Dalej! Wczoraj wziąłem na warsztat plungera. :P

Sentinel5.jpg

Pióro kupione kiedyś tam, niezbyt drogo, ale skorygowało moje spojrzenie na świat i ludzi. Przynajmniej niektórych ludzi.

Sentinel6.jpg

Podłubałem sobie, pogmerałem i udało się tą całą rozsypkę upakować z powrotem do korpusu.

Zawsze zostają jakieś ścinki.

Sentinel3.jpg

Sentinel4.jpg

Jest dobrze. :)

Sentinel1.jpg

Dwa pasiaki.

Sentinel2.jpg

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Piękne pióro. Mam podobne tylko krótsze ;). Bardzo się cieszę że mogłem je zobaczyć rozbebeszone.

Mam pytanko. czytałem że do któregoś roku nie udało im się wymyślić jak umieszczać białą kropkę na metalowych skuwkach i wobec tego kropka była umieszczana na zakończeniu pióra (na pokrętle systemu napełniania). Jak to wygląda w Twoim piórze? Jeśli dobrze widzę to coś tam jest białego na końcu...

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Kropka była kiedyś na ślepej skuwce. Teraz jest tam dziura.

O ile mam dobre informacje, data graniczna to 1947 rok.

Wymyśliłem własny patent na uszczelnienie górnej części. Czy trwały - okaże się. Napełnienie ponad 90% bez utraty pojemności. Muszę sprawdzić powtarzalność. Na razie pomogło w tym przypadku i na jednym trupie (ale tam już nie było czego ratować poza uszczelką). Zastanawiam się nad odkupieniem od kogoś "kłopotu". ;)

Może dam ogłoszenie?

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Gość
Odpowiedz...

×   Wklejony jako tekst z formatowaniem.   Wklej jako zwykły tekst

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Twój link będzie automatycznie osadzony.   Wyświetlać jako link

×   Twoja poprzednia zawartość została przywrócona.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz wkleić zdjęć bezpośrednio. Prześlij lub wstaw obrazy z adresu URL.

×
×
  • Utwórz nowe...