Jump to content

Marka Twsbi co uważacie?


Recommended Posts

Kocham TWSBI całym sercem ❤️ Mam 5 Eco, 2 580 i 2 580 AL i lubię je wszystkie!  Uwielbiam testować w nich atramenty - nie mają nigdy problemów z przepływem - są idealne do atramentów z brokatem czy sheenem! Eco raczej nie należą do najodporniejszych piór - są z takiego średniej jakości plastiku i dawniej często pękał przy sekcji, teraz już chyba rzadziej się to zdarza. 580 są już z grubszego i porządniejszego plastiku, trochę cięższe. Nie można jednak tak łatwo wyjąć spływaka jak w Eco. 580AL różni się tylko metalowymi wykończeniami, reszta taka jak w 580. Stalówki są od Jowo i zazwyczaj dobrze się sprawują od początku, czasami może sie jednak zdarzyć jakaś sucha, jak zawsze. Stalówki w 580 są inne niż w Eco, trochę większe chociaż nie wiem czy wpasowują się w numery 5 czy 6. Jeśli przemawia do ciebie design, to uważam że chociaż jedno Eco powinno się mieć :D 

Link to comment
Share on other sites

1 godzinę temu, Martixx napisał:

Jeśli przemawia do ciebie design

Też uważam, że jeśli "design" przemawia to "wygląd" już nie jest taki ważny. 👍 :rechot:

Link to comment
Share on other sites

21 minut temu, Mechanik napisał:

Też uważam, że jeśli "design" przemawia to "wygląd" już nie jest taki ważny. 👍

:rechot:Coś w tym jest... Tylko chyba na bardzo metafizycznym poziomie... ;)

Mnie Twsbi nie przekonuje wyglądem, jest jakieś - w moim odczuciu - albo zbyt niedopracowane stylistycznie, albo przeładowane elementami i kolorem. W zależności od modelu.

Link to comment
Share on other sites

Posiadam dwa pióra wspomnianej przez Ciebie marki, pierwsze Twsbi Diamond 580 (stal. w rozm. F) zakupiłem wiele lat temu u producenta, wówczas w Polsce nie były one osiągalne.

Niestety, po pewnym czasie, jak wspomniała Martixx tworzywo pękło (korpus w okolicy gwintu) co za tym idzie, nastąpiło rozszczelnienie i pióro nie nadaje się do użytku.

Drugim, jest Twsbi Diamond Mini AL  (stal. w rozm. 1.1 stub) Używam je 2-3 lata... jak dotąd nic się nie dzieje złego.  (zakupione już w Polsce)

Pomijając wadę pierwszego, musze przyznać, iż nie miałem z nimi żadnych problemów dotyczących przepływu, czy też drapiących stalówek....poza tym, są to pióra które pozwalają zatankować  pokaźna ilość atramentu, co może być dla wielu osób szalenie przydatne i praktyczne.

Hl8qeJl.jpg?1

 

Link to comment
Share on other sites

Kilka uwag do tego co pisali koledzy. Problem z pęknieciami, z tego co obserwuje to chyba od dwóch trzech lat został rozwiązany, praktycznie więcej się nie zdarza. Co wiecej udokumentowany mail do TWSBI (zdjecia peknięcia) powoduje wysłanie przez nich części zamiennej.

Stalówki jak to stalówki średniej klasy na ogół sprawują się dobrzez jakkolwiek nie są idealnie standartowe, ostatnio trafił mi się 580 ALR z F-ką piszący grubiej i z nieco innym szlifem niż cała reszta (mam ich cztery).

VAC700 wymaga przyzwyczajenia się do podciśnieniowego systemu napełniania, za to wieksze stalówki sa przyjemniejsze w pisaniu.

Dodatkowo, jeżeli podoba Ci sie taki styl piór zerknij na Wing Sunga 698, jak na chińskie pióro jest bardzo dobrej jakości, a cena poniżej S20 na eBayu, stalówki identyczne z Pilotami MR.

Link to comment
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Guest
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

×
×
  • Create New...