Skocz do zawartości

Stary sposób napełniania pióra - WAHL


Zeeetkol

Polecane posty

 Witam szanownych użytkowników!

 Kiedyś mój dziadek podarował mi bardzo stare pióro i ostatnio wygrzebałem je z odmętów szafki. Jest to stare pióro WAHL z bardzo ciekawym sposobem napełniania, którego do tej pory nie znałem. W miejscu gdzie powinien znajdować się nabój/tłoczek był balonik rozprężający się, działający na tej samej zasadzie co zwykła pipeta. Niestety pod wpływem lat balonik ten stracił swoje samo-rozprężające się właściwości. Czy ktoś z szanownych użytkowników wie gdzie mógłbym zakupić takowy balonik do pióra lub coś czym mógłbym taki balonik zastąpić? Dodam że ani naboje International nie wchodzą, ani małe, zwykłe tłoczki.

Pozdrawiam,

Jakub

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

38 minut temu, Stalówkowy Potworek napisał:

Najprawdopodobniej to sposób lewarkowy napełniania. Niech mnie ktoś poprawi, jeśli się mylę. ;)

"Baloniki" można zakupić np tutaj: https://www.vintagefountainpens.co.uk/ourshop/prod_6118097-Ink-Sacs.html

Tak, dokładnie o to chodziło. Uprzejmie dziękuję za pomoc! Teraz tylko zmierzyć średnicę w środku sekcji i od razu zamawiam. Jeszcze pytając z ciekawości czy znają Państwo jakiegoś polskiego dystrybutora lub sklep, gdzie można zakupić taki właśnie balonik? Zawsze to oszczędność na transporcie. :) 

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

5 godzin temu, Zeeetkol napisał:

Tak, dokładnie o to chodziło. Uprzejmie dziękuję za pomoc! Teraz tylko zmierzyć średnicę w środku sekcji i od razu zamawiam. Jeszcze pytając z ciekawości czy znają Państwo jakiegoś polskiego dystrybutora lub sklep, gdzie można zakupić taki właśnie balonik? Zawsze to oszczędność na transporcie. :) 

Warsztat Naprawy Piór Wiecznych w Chorzowie.  Można kupić wysyłkowo.

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dnia 9.06.2020 o 16:47, Stalówkowy Potworek napisał:

 

Dnia 9.06.2020 o 17:31, Trevor napisał:

O zgrozo! Ceny takie, że tracę wiarę w przysłowiową kupiecką rzetelność firm europejskich z tzw. "tradycją":(. Ceny przewyższają realną wartość nie kilka razy, ale kilkadziesiąt razy:o. Mówię tu o gumce, buteleczce szelaku, paczuszce talku, itp. A konkretniej o baloniku (ink sacs) na atrament: kosztuje tyle co całe pióro które w taki balonik jest wyposażone, skądinąd przepiękny stary egzemplarz, który ma ręcznie dopasowywany spływak, ręczna robota! Wyobrażacie sobie?! Wiem bo je mam:):).

Hcf46850e1fee4633ab3f55618c09e9d8v.jpg

 

Hc6dc6d531be346d9b9bb5e93ac4a006du.jpg

 

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Gość
Odpowiedz...

×   Wklejony jako tekst z formatowaniem.   Wklej jako zwykły tekst

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Twój link będzie automatycznie osadzony.   Wyświetlać jako link

×   Twoja poprzednia zawartość została przywrócona.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz wkleić zdjęć bezpośrednio. Prześlij lub wstaw obrazy z adresu URL.

×
×
  • Utwórz nowe...