Skocz do zawartości

metropolitan pilot - naboje?


Polecane posty

Drodzy, od świąt BN 19' jestem szczęśliwą posiadaczką tegoż modelu pióra, używam go prawie codziennie i wszystko było dobrze jak pióro działało na ząłączonych do niego nabojach. Problem zaczął się gdy chciałam zmienić na inny nabój. Wzięłam pierwszy lepszy długi quink blue black parkera i nie pasuje. w końcu wygrzebałam jakieś szkolne krótkie stare herlitzy i dopiero wszedł ok i stalówka pisze.

Pytanie - jakie naboje polecacie do tego modelu, abym znowu się nie wtopiła jak z tym parkerem?

Czy warto zainwestować w konwerter do tego modelu? Mam uraz po niedziałającym, a raczej jednorazowym konwerterze do shaeffera?

Dzięki za pomoc!

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ja używam Watermana. Co prawda nie pasuje idealnie, ale +- rok mi wytrzymuje przy częstym użytkowaniu. Natomiast gwarancji na to że tak samo długo przeżyje nie daję, bo nie pasuje idealnie- gniazdo w Pilocie jest dla niego delikatnie za duże.
Stąd też pierwsze włożenie jest dosyć... nerwowe, bo trzeba w nie włożyć sporo siły żeby się dopasowały. Oprócz tego można próbować konwerterów z chińczyków lub pelikana.
Sheaffer gdzie puścił? Dla mnie to dość dziwne, bo w preludzie oryginalny konwerter już z 5 lat bez problemów mi działa

Edytowano przez refal
Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Do pilota MR pasują standardowe naboje czyli Pelikan, Kaweco, Faber Castell, Schneider, czy zwykłe najtańsze z marketu za 2-3 zł/kilkadziesiąt sztuk. Konwertera Waterman nie polecam, bo mi pękły 2 w tym piórze, a jeden kosztuje około 30 zł. Jeżeli konwerter to pasuje najzwyklejszy no name ewentualnie jakiś hero czy jinhao. Za 4-5 zł można kupić atrament chyba camel z konwerterem gratis (pasuje do MR). Ja preferuję napełnianie strzykawką zwykłych naboi ulubionym atramentem (Pelikan Edelstein Tanzanite).

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Zamówić na Ali różne typy konwerterów. Są sprzedawane po 5szt za ~6zł (z przesyłką). Coś się dopasuje. Ja najbardziej chwale to czerwone Jinhao. Za 1,5 miesiąca masz u siebie, a do tej pory:

5 godzin temu, blamar napisał:

Ja preferuję napełnianie strzykawką zwykłych naboi ulubionym atramentem (Pelikan Edelstein Tanzanite).

... i ja też preferuję, tak się przyzwyczaiłem, że nawet konwerter wolę napełniać zamiast paćkać całe pióro w atramencie😫 

 

 

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Już był ten problem opisany na Forum. Na skróty to wygląda tak, że owszem standardowe pasują, ale na siłę. Potrafią pękać szyjki. Ktoś to dawno temu opisał w kontekście Plumixa. Pilot ma króciec nadwymiarowy. (0,1 - 0,2 mm) i to rozpycha wpusty standardowych naboi. Lepszy byłby konwerter. Pasują chińczyki od Jinhao.

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

17 godzin temu, Janmax napisał:

Europejki Pilot MR obsługuje zwykłe naboje, a najlepszy konwerter to albo te z JINHAO/DUKE (z Chin) ewentualnie dostępny od ręki tłoczek Pelikana:
https://www.pioromaniak.pl/produkt/tloczek-do-pilota-mr/

Pelikan nie polecam - pęka szyjka. 

U mnie w pilocie siedzi konwerter od Zenitha, czyli jakiś Chińczyk

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Gość
Odpowiedz...

×   Wklejony jako tekst z formatowaniem.   Wklej jako zwykły tekst

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Twój link będzie automatycznie osadzony.   Wyświetlać jako link

×   Twoja poprzednia zawartość została przywrócona.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz wkleić zdjęć bezpośrednio. Prześlij lub wstaw obrazy z adresu URL.

×
×
  • Utwórz nowe...