Skocz do zawartości

Parker Sonnet Fountain Pen Cascade Gold


Polecane posty

Właściciel przesłał bardziej szczegółowe zdjęcia, jednak to jedno, które wysyłam w załączniku, budzi moje wątpliwości. Nie macie wrażenia, że pierwsza i ostatnia litera słowa Parker na długopisie jest większa od pozostałych? Z tego, co widziałem na zdjęciu ze sklepu, wszystkie litery są tej samej wielkości. 🤔

Screenshot_20181115-235954.png

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Odpowiedzi 65
  • Created
  • Ostatnia odpowiedź

Top Posters In This Topic

20 godzin temu, Scorpion56 napisał:

Właściciel przesłał bardziej szczegółowe zdjęcia, jednak to jedno, które wysyłam w załączniku, budzi moje wątpliwości. Nie macie wrażenia, że pierwsza i ostatnia litera słowa Parker na długopisie jest większa od pozostałych? Z tego, co widziałem na zdjęciu ze sklepu, wszystkie litery są tej samej wielkości. 🤔

Screenshot_20181115-235954.png

@Scorpion56

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Coś mi się edytor zawiesił... Ale jest tak jak piszesz. Te litery, które wskazałeś są większe. Dlatego nie kupowałbym tego. Moim zdaniem jest coś nie w porządku. Dobrze by było jakby się wypowiedział Admin. On jest autorytetem.

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Właściciel preferował raczej odbiór osobisty i twierdził, że długopis dostał na pięciolecie pracy w firmie. Reszta zdjęć wygląda okej. Być może to jakaś starsza wersja? Sam nie wiem. 🤔 Jeśli ktoś ma dobrą orientację na ten temat, byłoby super, gdyby się wypowiedział. Bardzo mi na tym zależy. 

Edytowano przez Scorpion56
Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

10 minut temu, Scorpion56 napisał:

Właściciel preferował raczej odbiór osobisty i twierdził, że długopis dostał na pięciolecie pracy w firmie. Reszta zdjęć wygląda okej. Być może to jakaś starsza wersja? Sam nie wiem. 🤔 Jeśli ktoś ma dobrą orientację na ten temat, byłoby super, gdyby się wypowiedział. 

 Posłuchajcie panowie: Parker w swojej historii ma słynne LOGO. I teraz @Scorpion56 bądź spokojny, ten długopis jest jak najbardziej oryginalny! Stawiam na szali swoje dobre imię. Możesz go kupić. A to dlatego, że po konsultacjach z mądrzejszymi ode mnie kolegami Parkerowcami  twierdzę, że wszystko jest w porządku. Logo Parkera właśnie tak ma wyglądać jak byłeś łaskaw zauważyć. Pierwsza literka "P", jest większa, później mamy "arke" napisane małymi literkami i w końcu literka "R"  - nieco większa. Tak wygląda oryginalne logo Parkera. Czyli spoko wodza. W/g mnie i moich informatorów możesz kupić to pisadło. Pozdrawiam. :zdrowie:

Edytowano przez Gość
Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dzięki wielkie, Franek! I reszcie także za uświadomienie mi, że pierwsze tamto pióro to był chińczyk oraz za polecenie innych modeli. Pióro biorę i ten długopis też, stargowałem się z właścicielem do 420 zł z przesyłką! Więc mam za połowę ceny sklepowej.  :)

Odnośnie loga - dlaczego zatem to z oficjalnej strony Parkera na długopisie ma litery tej samej wielkości? Uległo zmianie w czasie? 

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

26 minut temu, Scorpion56 napisał:

Dzięki wielkie, Franek! I reszcie także za uświadomienie mi, że pierwsze tamto pióro to był chińczyk oraz za polecenie innych modeli. Pióro biorę i ten długopis też, stargowałem się z właścicielem do 420 zł z przesyłką! Więc mam za połowę ceny sklepowej.  :)

Odnośnie loga - dlaczego zatem to z oficjalnej strony Parkera na długopisie ma litery tej samej wielkości? Uległo zmianie w czasie? 

Nie ma za co, trochę się nagrzebałem i uruchomiłem moje znajomosci. A odnośnie loga - tak ulegało modyfikacji. Cieszę się, że wynegocjowałeś dobrą cenę dla siebie. Myślę, że będziesz zadowolony z nowego nabytku. Gratulacje, bo to porządne pisadło. Odezwij się czasem. Pozdrowienia. Franek. :);)

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

42 minuty temu, Abore napisał:

 

Kolego, zanim napiszesz to sprawdź dokładnie, doceniam Twój trud, pewnie w kontekście mojej ostatniej uwagi n/t wulgaryzmów (wiesz o co chodzi)ale bądź uprzejmy i przeczytaj:

 

„Nie ma logo” czy „nie ma loga” – czy „logo” należy odmieniać?

 

Logo to wyraz dość popularny, używany nie tylko przez grafików, lecz także przez reprezentujących różne branże przedsiębiorców, którzy zamawiają projekty logo (loga?) dla swoich firm. Warto umieć dobrze posługiwać się tym słowem!

 

 

Wątpliwości dotyczące odmiany wyrazów najlepiej rozstrzygać, korzystając z Wielkiego słownika poprawnej polszczyzny PWN (WSPP) z 2004 r. (lub któregoś z późniejszych, niezmienionych, dodruków). Zgodnie z WSPP słowo logo jest nieodmienne; powiemy i napiszemy zatem: nie ma logo; przyglądam się logo; w tym logo czegoś brakuje; z tamtym logo się nie utożsamiam; to logo jest lepsze, a tamte logo są gorsze; potrzebuję kilku nowych logo; z tymi logo jest spore zamieszanie

 

Polacy wolą odmieniać

Ponieważ język polski jest fleksyjny i zdecydowaną większość występujących w nim rzeczowników odmienia się przez przypadki, nieodmienianie wyrazu logo może się wydawać dość nienaturalne – zwłaszcza że jest wiele różnych wyrazów zakończonych na -o, na których odmianie można się wzorować: koło, lustro, wiadro… Poza tym brak odmiany może prowadzić do niejasności: „chcę zamówić logo” – powie zarówno osoba zainteresowana jednym logo, jak i ta, która chce zamówić aż trzy logo. W języku potocznym logo często się więc odmienia, co zauważyli m.in. twórcy Wikisłownika. Tendencja do odmieniania jest widoczna również w prasie („Amerykańska firma Signs.com postanowiła sprawdzić, czy jesteśmy w stanie wiernie odtworzyć znane nam loga”), reklamie, handlu („koszulka męska z logiem”).

 

W radiu i w radio, w studiu i w studio

Wyraz logo zapożyczyliśmy z języka angielskiego wraz z nieodmiennością – jak większość rzeczowników zakończonych na -o, które weszły do polszczyzny w ostatnich dziesięcioleciach. Pamiętajmy jednak, że obce elementy w języku polskim ulegają z czasem procesowi przyswajania, polegającemu m.in. na poddawaniu ich odmianie. Tak było m.in. z radiem i studiem. Niegdyś nieodmienne radio dziś należy odmieniać, ale w miejscowniku nadal można powiedzieć i napisać radio (obok radiu).

Więc Kolego Drogi zanim coś napiszesz to dokładnie sprawdź. Tym razem Ci nie wyszło. Pozdrawiam serdecznie. Franek

I bez urazy, mylić się jest rzeczą ludzką :);)

Edytowano przez Gość
Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

4 minutes ago, Franek said:

Wątpliwości dotyczące odmiany wyrazów najlepiej rozstrzygać, korzystając z Wielkiego słownika poprawnej polszczyzny PWN (WSPP) z 2004 r. (lub któregoś z późniejszych, niezmienionych, dodruków). Zgodnie z WSPP słowo logo jest nieodmienne;

I to jest dla mnie autorytatywna opinia.

A sugestie typu: "co Polacy wola", pozwole sobie zignorowac - bo idac tym tropem, to powinienem rowniez akceptowac rowniez forme "poszlem" (bo "Polacy tak mowia i niedlugo ponoc bedzie to akceptowalne").

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jako językoznawca (filologia angielska) z wykształcenia pozwolę sobie się do tego odnieść - język ewoluuje, konstrukcje dawniej niedopuszczalne stają się z czasem do przyjęcia w codziennej konwersacji, jeśli duża część społeczeństwa ich używa. "Poszłem" zostało już zaakceptowane w codziennej mowie nawet przez profesora Miodka. Natomiast w języku formalnym nie użyłbym "loga". ;) Pewne reguły w języku nie powinny zostać przekroczone (dogmaty gramatyki normatywnej), ale w niektórych sytuacjach możliwe jest z czasem naruszanie zasad, jeśli wyraźna jest tendencja rozsnąca częstotliwości użycia danej konstrukcji (gramatyka opisowa). To ludzie determinują użycie danego języka w danej przestrzeni czasu, nie odwrotnie. 

Edytowano przez Scorpion56
Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

51 minut temu, Abore napisał:

I to jest dla mnie autorytatywna opinia.

A sugestie typu: "co Polacy wola", pozwole sobie zignorowac - bo idac tym tropem, to powinienem rowniez akceptowac rowniez forme "poszlem" (bo "Polacy tak mowia i niedlugo ponoc bedzie to akceptowalne").

Drogi Kolego, rozumiem powody dla których usiłujesz mi "dokopać" i nawet nie mam żalu. Ale może przestańmy na siebie polować. Mleko się rozlało. Zwróciłem Ci kiedyś uwagę na stek wulgaryzmów, które zamieściłeś w kontekście jakiejś powieści przytoczonej. Przepraszam Cię za to. Celem tego Forum nie jest robienie sobie krzywdy ale wzajemne pomaganie sobie w kontekście instrumentów zwanych piórami wiecznymi :) i nie tylko. Zatem zakopmy topór wojenny, podaję Ci moją dłoń i zgoda. Pewnie masz rację i szanuję to, nie będę się z Tobą spierał, chociaż mógłbym z racji mojego wieku i zawodu. Ale na razie zachowam to w tajemnicy. Pozdrawiam goraco i przyznaję Ci rację, Franek :) 

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

 Hmmm Logo Logiem, ale najbardziej drażni mnie i pewnie większości z nas pisownia bez znaków diakrytycznych (ą ę ć ł ń ó ś ż) Głównym przesłaniem tego forum jest zamiłowanie oraz pasja pisania piórami wiecznymi i wszystko to co jest z tym związane, uwielbiamy to, --- wymieniamy się doświadczeniami, spostrzeżeniami oraz doradzamy w wielu kłopotliwych sprawach naprawczych jak i zakupowych itp. Myślę jednak że drugą stroną tego forum jest podtrzymanie poprawnej polskiej pisowni, która powoli zanika w dobie cyfryzacji, głównie wśród młodszego pokolenia --- postarajmy się tego nie zniszczyć  ----- dla dalszych pokoleń.

Czytając niektóre teksty dokładnie tak jak jest napisane, (bez urazy) --- mam wrażenie że pisze to człowiek który albo sepleni nie mając jedynek, i tak jak wymawia słowa tak pisze, albo idzie na łatwiznę nie naciskając na klawiaturze (shift) lub nie przesunie literki dalej na telefonie, ogólnie -- nie chciejstwo, a zapewne w szkołach takiej pisowni nie uczyli, :nono:  więc dlaczego pisząc jakikolwiek i gdziekolwiek tekst, kaleczycie polską pisownie?

P.S. wiem że post nie w temacie, więc jakby co to do kawiarenki.

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

3 godziny temu, YAMAHAL napisał:

 Hmmm Logo Logiem, ale najbardziej drażni mnie i pewnie większości z nas pisownia bez znaków diakrytycznych (ą ę ć ł ń ó ś ż) Głównym przesłaniem tego forum jest zamiłowanie oraz pasja pisania piórami wiecznymi i wszystko to co jest z tym związane, uwielbiamy to, --- wymieniamy się doświadczeniami, spostrzeżeniami oraz doradzamy w wielu kłopotliwych sprawach naprawczych jak i zakupowych itp. Myślę jednak że drugą stroną tego forum jest podtrzymanie poprawnej polskiej pisowni, która powoli zanika w dobie cyfryzacji, głównie wśród młodszego pokolenia --- postarajmy się tego nie zniszczyć  ----- dla dalszych pokoleń.

Czytając niektóre teksty dokładnie tak jak jest napisane, (bez urazy) --- mam wrażenie że pisze to człowiek który albo sepleni nie mając jedynek, i tak jak wymawia słowa tak pisze, albo idzie na łatwiznę nie naciskając na klawiaturze (shift) lub nie przesunie literki dalej na telefonie, ogólnie -- nie chciejstwo, a zapewne w szkołach takiej pisowni nie uczyli, :nono:  więc dlaczego pisząc jakikolwiek i gdziekolwiek tekst, kaleczycie polską pisownie?

P.S. wiem że post nie w temacie, więc jakby co to do kawiarenki.

A jak już tak mówimy o poprawności gramatycznej i ortograficznej, to pewnie zauważyłeś ostatnio powszechną "pogardę" dla rozróżniania biernika i dopełniacza. "Chcesz herbatę, czy chcesz herbaty", albo " wysłuchaj mojej modlitwy - wysłuchaj moją modlitwę" - to już w tej chwili dla ogółu jest raczej trudne do rozróżnienia. Cóż takie czasy... Pozdrawiam.

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam

Mam chyba tego Parkera Sonnet Cascade Gold Q4  o którego Scorpionowi 56 chodziło. Kupiłem go jeszcze jako młody chłopak w Rzeszowie w jednym ze sklepów Parkera. To było przed wojskiem w 1993r. Przeleżał u mnie w mieszkaniu 25 lat i czuję do niego pewien sentyment bo wiele listów nim napisałem. Niestety chwila nieuwagi i pewnego dnia stalówka przez dziecko została uszkodzona.Ta mała kuleczka na końcu odpadła podczas szurania. Nie mam pojęcia ile ono jest teraz warte choć gdyby nie ta wada.  Czy można je przywrócić do pełnej sprawności? Wygląda całkiem ładnie. Zamieszczam kilka fotek. Pozdrawiam serdecznie

DSC_0502.jpg

DSC_0501.jpg

DSC_0500 (1).jpg

DSC_0499.jpg

DSC_0498.jpg

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Gość
Odpowiedz...

×   Wklejony jako tekst z formatowaniem.   Wklej jako zwykły tekst

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Twój link będzie automatycznie osadzony.   Wyświetlać jako link

×   Twoja poprzednia zawartość została przywrócona.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz wkleić zdjęć bezpośrednio. Prześlij lub wstaw obrazy z adresu URL.


×
×
  • Utwórz nowe...