Skocz do zawartości

Graf von Faber-Castell Turquoise dzień naboju


-Mateusz-

Polecane posty

Z drobnym poślizgiem prezentuję swoje spojrzenie na turkus od GvFC.

LolV2bl.jpg

Niestety miałem spory problem, aby oddać go na zdjęciach, a skany... skaner niezbyt,,spodobał się na" pomysł skanowania co tydzień(no powiedzmy ;) ) kolorowych kartek i,,się buntuje"...:wallbash:

fYzUdbP.jpg
Trochę poprawiłem, by było widoczne pismo- podbiłem kontrast-skaner oddał to następująco
Tutaj druga strona-nic na niej nie ma- na tym papierze nie prześwituje :)

kWjnhlQ.jpg

Słabszy papier:
wKSEnoi.jpgJHwv3WI.jpg

 

Mam nadzieję, że jest w miarę czytelna recenzja na kartce. Właściwości są b.dobre.
Kolor jest w porządku- poprawny turkus. Jest jasny i trochę bladawy, ale w końcu taki kolor. Turkus lubię, ale do dłuższych notatek bywa męczący. W porównaniu do turkusu pelikana z linii 4001 ma większą domieszkę zieleni- wolę bardziej w błękit wpadające...

Tutaj zestawienie z recenzowanym ostatnio J. Herbin Eclat de Saphire:
i9vn1p4.jpg
I chyba tu jest on najbardziej zbliżony do faktycznego odcienia...

Jeśli uda mi się zrobić zdjęcia lepiej oddające kolor, to uzupełnię. Tu reszta zdjęć.

tFmMOV9.jpg

 

Edytowano przez -Mateusz-
Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

No ja mam z nim pewien problem... Nie powiem, że zachwycił, ale podoba mi się, nie mniej turkus-jak wspomniałem-jest bardzo mało, dla mnie uniwersalnym kolorem- nie dlatego, jakoby byłby bardziej ekstrawagancki niż inne, z którymi mam doczynienia, ale ponieważ jest zbyt mało wyrazisty/odcinający się od białej kartki... Dlatego właśnie póki mam inny turkus(pelikana) nie rozglądam się za innymi. Nie mniej pisało się nim b.dobrze :)

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Zdjęciem/kolorem czy właściwościami? Kolorem bądź/i zdjęciem mogę w najbliższych dniach zamieścić porównanie, właściwościami...hhmm... nie mam na,,świeżo" pelikana, a nie pisałem żadnych wrażeń/recenzji do niego... ale... mam raczej dobre zdanie o 4001-cena dobra, podstawowa, ale nie wybrakowana paleta barw, właściwości średnie, ale w porządku. Nie będę raczej uzupełniał tego co mam-zostały: brązowy, turkusowy i wariacja o brilliant green(,,przyciemniona" czarnym)- ale wykorzystam bez narzekania(dobra... brązów to ja niezbyt lubię w ogóle...)

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Chodzi mi o porównanie kolorów i właściwości tych atramentów. Co do serii 4001 to niestety mam wrażenie, że jest bardzo nierówna. Niektóre kolory, jak niebieski, czy czarny są całkiem OK, ale dla odmiany niebieskoczarny jest do niczego pod względem właściwości i koloru.

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

39 minut temu, Pawel. napisał:

Chodzi mi o porównanie kolorów i właściwości

Kolory mogę spróbować jutro, może dzisiaj, właściwości, to musiałbym kilka dni ponosić na uczelnię... może już po KZG... Bo to teraz jest priorytet jeśli chodzi o testowanie :D

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Gość
Odpowiedz...

×   Wklejony jako tekst z formatowaniem.   Wklej jako zwykły tekst

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Twój link będzie automatycznie osadzony.   Wyświetlać jako link

×   Twoja poprzednia zawartość została przywrócona.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz wkleić zdjęć bezpośrednio. Prześlij lub wstaw obrazy z adresu URL.

×
×
  • Utwórz nowe...