Jump to content

Ciemny zielono niebieski atrament


Kowal1623

Recommended Posts

Witam. Szukam jakiegoś bezpiecznego zielono niebieskiego atramentu. Chciałbym, żeby był dość ciemny i o nasyconym kolorze. Wcześniej chciałem IG Green #1 od KWZ Ink, ale teraz chcę coś bezpieczniejszego... Myślałem o Rohrer&Klingner Verdigis. Znacie coś podobnego?

Link to comment
Share on other sites

R&K Verdigis to chyba dobry kierunek. Rozejrzyj się też po Diaminach (np. Teal). Któryś z Iroshizuków również miał odcień pasujący do Twojego opisu. I chyba jakiś De Atramentis lub Private Reserve (sprawdź np na Abernatopen). Ciemny zielono-niebieski to określenie na tyle ogólne, że pewnie trochę się tego uzbiera...

Link to comment
Share on other sites

Dzięki za podpowiedzi. Właśnie nie chodzi mi o blue-blacka, dlatego odpuściłem sobie Verdigrisa. Zastanawiałem się nad Diamine Teal, Noodlers Aircorp i Sailorem Yama-Dori, ale zamówiłem... private Reserve Ebony Blue. Nie wiem do końca, czy to dobry pomysł, bo doczytałem, że się rozmazuje. A i co do bezpieczeństwa jego stosowania mam mieszane uczucia... Ale ten kolor.. To chyba to. 

Nie wiem, czy mogę, ale na fpn znalazłem wątek, który mi bardzo pomógł w wyborze:

http://www.fountainpennetwork.com/forum/topic/282937-rosetta-swab-40-blues-in-one-pic/

Link to comment
Share on other sites

Ja mieszałem je między sobą, z Watermanami oraz Parkerami. Oczywiście, nie twierdzę, że posiadam/posiadałem wszystkie atramenty tych trzech firm i testowałem wszystkie możliwe mieszanki, ale grupa jest na tyle reprezentatywna, że pozwolę sobie na generalizację. Choć i tak lepiej zawsze poobserwuj zanim zatankujesz, a na pierwszy ogień ładuj artylerię typu chińskiego.

Link to comment
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Guest
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

×
×
  • Create New...