Skocz do zawartości

BeSpoke nib by Mąbel


Ender

Polecane posty

Zamieściłem w materiałach do pobrania, krótkie, paro stronicowe info od MB na temat personalizacji stalówek do ich piór...

 

Jeszcze bardziej rozbudowanej i wielokrotnie droższej niż na ten przykład u japońców z Nakayi...

 

link: http://www.piorawieczneforum.pl/index.php?/files/file/19-montblanc-bespoke/

 

poniżej jedna ze stron, która mnie osobiście najbardziej zaciekawiła,...

 

7RMW1h6.jpg

 

określeniami soft nib i calligraphy nib,...

 

i nie chodzi mi o to, że nie rozumiem tych określeń, tylko co to w ich wykonaniu znaczy?...

 

także inwestygację małą przeprowadzę...

 

 

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

W przypadku mąblanka przecież się nigdy nie płaciło za materiał ;p

 

W sumie masz rację, ale nie mogę się oprzeć wrażeniu, że ktoś tu szuka jelonka ;)

Jakoś będę musiał żyć bez spersonalizowanej stalówki w Montblancu :bezradny: (:D).

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Tak,...

 

najpierw przestali fajne stalówki w standardzie robić,...

 

jak się okazało po klienteli Nakayi, Omasa, Pilota czy innych firm, nie wspominając już uczestników kursów kaligrafii,

 

chętnych na takowe wynalazki jest całkiem spore stadko,...

 

no to co?

 

to luksus z tego zrobić i golić baranki z runa...

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jak cenię sobie MB jako takiego oraz rozumiem niejednokrotnie wysokie ceny niektórych produktów, to tak 1200 euro za stalówkę to już jednak spore przegięcie... Zwłaszcza, że tyle nie kosztuje CAŁE seryjnie robione przez nich pióro  (włącznie z flagowym 149)... Podejrzewam, że klienci nie będą się rozpychać łokciami w kolejce...

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

 Podejrzewam, że klienci nie będą się rozpychać łokciami w kolejce...

 

Ale i tak pewnie trzeba będzie czekać kilka miesięcy żeby mieć poczucie, że dostaje się coś absolutnie wyjątkowego ;)

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Pozostaje zupełnie inną sprawą, gdzie można (jeśli ktoś sobie winszuje) takowego zamówienia dokonać...

 

Mediolan,...

 

jedyne europejskie miasto z pośród dziewięciu "szczęśliwców"...

 

wychodzi, że druga nasza "połowa" jeśli nie podziela z nami pasji, w czasie kiedy my zamawiamy naszą wymarzoną mąblową stalówkę, może oddawać się przyjemnością związaną z zakupami tradycyjnych mediolańskich dóbr,... ;)

 

i tak po głowie chodzi mi jeszcze jedno pytanko,... :hmm1:

 

dlaczego nie można takiej przyjemności zaznać w żadnym z rodzimych dla tej marki miast?... na ten przykład w hamburgerze?...

 

i aby wszystko było jasne (część to wie) byłem i dalej pozostaje miłośnikiem piór, i nie tylko, tej marki...

 

ale 1200 ojro?... :headsmack: za stalówkę do standardowych produktów?...

 

nie jest dziwne w takim razie dlaczego specjalizują się w LE...

Edytowano przez Ender
Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 1 month later...

No to już wiem na czym polega analiza BeSpoke by Mąbel,...

 

nawet na tę okazję certyfikat odpowiedni dostałem, a wynik w ich bazie danych pozostał,...

 

także teraz albo zamawiać na tej podstawie (dokonana jest tak spreparowaną stalówką, że pod każdym kątem, rotacją i naciskiem pisała - całkiem jak roller) albo...

 

umawiać się na pogłębioną analizę, z użyciem stalówek rożnych rozmiarów i typów szlifowań na którą przynajmniej trzy godziny potrzeba...

 

RsdUd6E.jpg

Edytowano przez Ender
Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 3 weeks later...
  • 2 weeks later...

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Gość
Odpowiedz...

×   Wklejony jako tekst z formatowaniem.   Wklej jako zwykły tekst

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Twój link będzie automatycznie osadzony.   Wyświetlać jako link

×   Twoja poprzednia zawartość została przywrócona.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz wkleić zdjęć bezpośrednio. Prześlij lub wstaw obrazy z adresu URL.

×
×
  • Utwórz nowe...