Skocz do zawartości

Baoer 388 Marble Blue.


konis

Polecane posty

Bardzo fajne, przyzwoite pióro. Wiem. Zaraz będzie, że to zmałpowany Parker, że udaje Sonneta....

Może zmałpowany, ale Sonneta nie udaje. Na piórze, na stalówce, nawet na konwerterze napisane jest jak wół BAOER.

A pióro ładne i co najważniejsze bardzo dobre i za niewielkie pieniądze. Wersji kolorystycznych też jest trochę do wyboru.

94571c284526be84.jpg

91134c56a01c3b3b.jpg

c81e8b6ecd833cfc.jpg

74a354fbfe8ead8b.jpg

e8ec22398adb50ec.jpg

9ee8fe190ffa10d7.jpg

Z angielskim Parkerem Duofoldem.

04e7f4dc41e97222.jpg

8dfc6246ca56a534.jpg

zdrówka

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Mam takie pióro tylko że w wersji stalowej - pisze nim regularnie już kilka miesięcy, nie dbam, tarmoszę, wrzucam razem z kluczami itp, jak spadnie na podłogę to trudno - ogólnie mało o nie dbam. I jak do tej pory jest twarde, każdy atrament jest dobry, startuje zawsze od pierwszego przyłożenia, skuwka się porządnie trzyma, tylko problemem jest to, że wszystkie te złocenia na ringach i skuwce strasznie łatwo schodzą, w przypadku wersji CT nie ma to większego znaczenia, bo materiał pod spodem jest srebrny - zlewa się z korpusem pióra, o tyle w przypadku wersji marmurkowej trzeba o nie dbać bo ubytki w złoceniach mogą pióro bardzo oszpecić.

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 4 years later...

Odkopuję temat:

Grzebiąc w odchłani Forum, wynalazłem w galerii tę prezentację Baoera 388. Wszędzie słychać głosy, że to dość udana kopia Sonneta i tu mnie naszło pytanie: czy skoro tak jest, to Baoer przyjmie bezproblemowo stalowkę (ew ze spływakiem) od Sonneta. Sam nie mam tego Parkera, a chińczyk jest dopiero gdzieś pomiędzy Kitajem a Polską.

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Spływaka z Sonneta na pewno nie przyjmie. Ze stalówką też może być problem, zdjęcie z FPN:

sonnet-388nibs-JH2_0219.jpg

Ale spróbować ją wcisnąć można.

Pamiętam że ktoś na spotkaniu pokazywał chińczyka do którego wsadził oryginalną stalówkę Parkera. Ale to była chyba chamska podróbka, a nie Baoer.

Edytowano przez Rittel
Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Gość
Odpowiedz...

×   Wklejony jako tekst z formatowaniem.   Wklej jako zwykły tekst

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Twój link będzie automatycznie osadzony.   Wyświetlać jako link

×   Twoja poprzednia zawartość została przywrócona.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz wkleić zdjęć bezpośrednio. Prześlij lub wstaw obrazy z adresu URL.

×
×
  • Utwórz nowe...