Skocz do zawartości

Jakie pióro dzisiaj kupiłeś?


ArielN

Polecane posty

  • Odpowiedzi 10k
  • Created
  • Ostatnia odpowiedź

Top Posters In This Topic

Top Posters In This Topic

Posted Images

Nebieski jest świetny stylistycznie, ale sporo cięższy od tego w kręgi, choć to ten sam M215. Stalóweczki stalowe, ale piszą jak marzenie. Normalnie jestem w szoku. Zaskoczyły mnie wielce pozytywnie.

Myślę nad kolejnymi dwoma ptakami. Na zimię strasznie chcą u mnie gniazdować ;)

Jeden to będzie chyba M405 z jednokolorową stalówką, tylko nie wiem czy niebieski czy zielony. A drugi... ekhem... mam na oku ;)

 

Dziękuję za miłe słowa.

Edytowano przez Akszugor
Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

 

 

zresztą swap'y to dość ciekawy sport. tu mamy kredensa z silnikiem R35. ha!

Wyszło genialnie, zdaje się, że był on wystawiony na sprzedaż, nie wiesz czy znalazł nowego właściciela?

 

 

A co mamy widzieć. Buduje się kolekcja Pelikanów. M2XX, M4XX, 100 i innych. Nic ciekawego.

Tzn. na pewno nie jest to zbieractwo różnych chciejstw, jak to może być w Twoim przypadku :P

Kolekcja w przypadku M2XX czy też M4XX, proszę Cię, chociaż niektórzy zbierają też hafty łowickie. Ani to ładne, a i właściwości pisarskie zbliżone :P

A u mnie przynajmniej leżą w większości ładne piórka piszące, no nie licząc Pelikanów, które są bądź w naprawie lub służą jako wypełniacze piórników. 

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Że niby jakość wykonania różni się między mniejszymi a większymi Souveranami? Wytłumacz mi proszę w jaki sposób, skoro to identyczny proces produkcji, ta sama wtryskarka wtłacza plastik do form i robi z niego skuwki, sekcje i pokrętła tłoka. Inna maszyna tnie paski celuloidu i skleja je w rurki, z których robione są korpusy (dodatkowo z wtryskarki powstaje plastikowe wypełnienie takiego celuloidowego korpusu), później składanie, szlifowanie, polerowanie. Różnice to mogą być w tłoku, który od M800 jest mosiężny, ale części plastikowe to ta sama wtryskiwana masówka niezależnie czy M400, M600 czy 1000,

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Że niby jakość wykonania różni się między mniejszymi a większymi Souveranami? Wytłumacz mi proszę w jaki sposób, skoro to identyczny proces produkcji, ta sama wtryskarka wtłacza plastik do form i robi z niego skuwki, sekcje i pokrętła tłoka. Inna maszyna tnie paski celuloidu i skleja je w rurki, z których robione są korpusy (dodatkowo z wtryskarki powstaje plastikowe wypełnienie takiego celuloidowego korpusu), później składanie, szlifowanie, polerowanie. Różnice to mogą być w tłoku, który od M800 jest mosiężny, ale części plastikowe to ta sama wtryskiwana masówka niezależnie czy M400, M600 czy 1000,

Praktyka Kolego - kolejne M400 na tegorocznym FPD trafiło tym razem do Stickiego - tym razem wyszło sobie pokrętło. Coś w tym musi być. Czy są produkowane na tych samych wtryskarkach to nie wiem, jeśli tak to może kwestia form? Montaż? 

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Oj tam, oj tam... nie doszukuj się merytoryki. Pan_Q po prostu próbuje zdefiniować swój wyróżnik.:P Taka zabawa w bycie pozornie podprądalnym:P Z jednej strony Pelikany M200 be, z drugiej indyjskie paści cacy.;) LOL

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Gość
Odpowiedz...

×   Wklejony jako tekst z formatowaniem.   Wklej jako zwykły tekst

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Twój link będzie automatycznie osadzony.   Wyświetlać jako link

×   Twoja poprzednia zawartość została przywrócona.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz wkleić zdjęć bezpośrednio. Prześlij lub wstaw obrazy z adresu URL.


×
×
  • Utwórz nowe...