Skocz do zawartości

Pióro do użytku codziennego


Polecane posty

Witam, 

Zastanawiam się nad zakupem nowego pióra wiecznego, służącego do użytku domowego i do robienia notatek na uczelni. 

Obecnie mam pióra Parkera i teraz chciałbym zakupić pióro jakiejś innej marki. 

Budżet do 150 zł, zastanawiam się nad Lamy Al Star. 

Pozdrawiam 

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Szczerze mówiąc myślę, że do codziennych notatek wybór Lamy będzie idealny. Sama mam 3 sztuki i używam ich głównie do szybkiego notowania (stalówki EF). Warto pióro wziąć w dłonie i popisać. Al Star kupiłam jako pewniaka, ale z dwojga złego (oba modele Al Star i Safari uznaję za paskudne, choć mega wygodne) przyjemniej w dłoniach trzymało się Safari. Więc po kilku dniach mój Al Star poszedł w świat.  Obserwując moich studentów zauważyłam szczególną popularność Lamy All Black szczególnie u Panów, a jak nie ta wersja to Watermany Hemisphere (w większości wybór Pań) też dość często się zdarzają. Reszta piór to w zasadzie no name. 

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

2 godziny temu, Beneventi napisał:

Witam, 

Zastanawiam się nad zakupem nowego pióra wiecznego, służącego do użytku domowego i do robienia notatek na uczelni. 

Obecnie mam pióra Parkera i teraz chciałbym zakupić pióro jakiejś innej marki. 

Budżet do 150 zł, zastanawiam się nad Lamy Al Star. 

Pozdrawiam 

Lamy to dobry wybór 😀

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 5 weeks later...
  • 1 month later...

Witam serdecznie. Poszukuję pióra do codziennego użytku w cenie do około 200zł. W biurze pisze na codzien Waterman Carene a potrzebuje pióra na liczne spotkania i narady na które jeżdżę.

Co do pióra to interesuje mnie wygląd klasyczny, stalówka ef (lubię cienkie pismo) i żeby pióro było zakręcane. 

Myślałem o Kaweco student czarne ef. Ładnie wygląda i spełnia wszystkie kryteria ale czytałem że stalówki to loteria a zależy żeby startowało bez problemu. Pilot 78g odpada.

Jakieś propozycje?

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

3 godziny temu, rafi206 napisał:

Witam serdecznie. Poszukuję pióra do codziennego użytku w cenie do około 200zł. W biurze pisze na codzien Waterman Carene a potrzebuje pióra na liczne spotkania i narady na które jeżdżę.

Co do pióra to interesuje mnie wygląd klasyczny, stalówka ef (lubię cienkie pismo) i żeby pióro było zakręcane. 

Myślałem o Kaweco student czarne ef. Ładnie wygląda i spełnia wszystkie kryteria ale czytałem że stalówki to loteria a zależy żeby startowało bez problemu. Pilot 78g odpada.

Jakieś propozycje?

Podałeś stosunkowo niewielki budżet i to nieco ogranicza wybór. Ja na Twoim miejscu zastanowiłbym się nad chińskimi piórami Delike - w cenie poniżej 100zł można kupić bardzo przyzwoite pióro. Ja miałem Delike New Moon 3 kupionego za 25zł i byłem pod wrażeniem jakości wykonania pióra za taką kwotę. Stalówka z kolei też pisała naprawdę bardzo dobrze. Bardzo miło go wspominam.

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

35 minut temu, Aventador13 napisał:

Podałeś stosunkowo niewielki budżet i to nieco ogranicza wybór. Ja na Twoim miejscu zastanowiłbym się nad chińskimi piórami Delike - w cenie poniżej 100zł można kupić bardzo przyzwoite pióro. Ja miałem Delike New Moon 3 kupionego za 25zł i byłem pod wrażeniem jakości wykonania pióra za taką kwotę. Stalówka z kolei też pisała naprawdę bardzo dobrze. Bardzo miło go wspominam.

Nie chcę droższego bo to pióro do pracy w terenie i szkoda wydawać kasę na coś droższego co może się szybko zniszczyć. W biurze używam obecnie z Carene i w zupełności wystarczy.

 

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

15 godzin temu, Aventador13 napisał:

 

Vulpen nie jest zakręcany. Wing Sung ogólnie ok. A na Ali.... znalazłem pióro Kaco Master ze stalową stalówką za 128zł. Ktoś coś wie na ten temat? 

Na razie myślę o którymś Delike albo Wing Sung.

 

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

29 minut temu, rafi206 napisał:

 

Pelikamy są dość delikatne - raczej nie do pracy w terenie. Stalówki - jak na europejskie - mają dość znaczny rozmiar. Ja miałem dwie F-ki i były to dość szerokie stalówki. Wydaje mi się że Sailor ze stalówką B pisał bardziej cienko.

Ja miałem jedno Delike (więc nie wiem jak z powtarzalnością), ale pisało ono bardzo dobrze. Myślę, że powinieneś być zadowolony.

 

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Gość
Odpowiedz...

×   Wklejony jako tekst z formatowaniem.   Wklej jako zwykły tekst

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Twój link będzie automatycznie osadzony.   Wyświetlać jako link

×   Twoja poprzednia zawartość została przywrócona.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz wkleić zdjęć bezpośrednio. Prześlij lub wstaw obrazy z adresu URL.

×
×
  • Utwórz nowe...