Skocz do zawartości

Zakup Sailora 1911, pytania, pytania, pytania??


Polecane posty

Dzień dobry wszystkim bardzo.

Przymierzam się ostatnio do zakupu Sailora 1911 w wersji z standard ze stalówką Music 21k i mam kilka wątpliwości, pytań do bardziej obeznanych w świecie piór Forumowiczów.
Mianowicie przeczesująca eZatoke trafiłem na te pióra w cenie około 430-460 zł (TUTAJ) z darmową dostawą z Japonii, co bardzo mnie zastanawia gdyż u Nas te pióra są przynajmniej dwa razy droższe. Słyszałem co prawda, że w Azji można je dużo taniej kupić niż u Nas, ale ponad dwa razy taniej to chyba coś tu źle pachnie. Sprzedawca u którego znalazłem te pióra ma ponad 3,5 komentarzy ogółem oraz zero negatywów przez ostatnie dwanaście miesięcy. Nigdy nie zamawiałem z eZatoki i trochę się wacham bo różne mniej lub bardziej negatywne rzeczy na jej temat słyszałem. I tu pojawia się moje pierwsze pytanie, mianowicie czy to jest normalna cena i wiarygodny sprzedawca? Czy też jest to jakaś ostra podpucha dla Januszów biznesu?

Drugi pytanie dotyczy stalówki, czy taka „Muzyczna” stalówka nadaje się do codziennego użytku? Jak rozumiem jest to taki trochę flex, tylko czy one są takie mięciutki, że ledwo dotknąć papier i mamy linie gruba i soczystą jak podwójna ciągła na autostradzie, czy też jednak trzeba trochę bardziej docisnąć by pogrubić linię, a bez większego nacisku mamy powiedzmy coś w okolicy e-M-eczki?

I jeszcze jedno, ostatnie, czy jest jakaś znaczna różnica miedzy stalówką 21k a 14k? Stalówka 21k chyba powinna być miększa skoro jest więcej złota, a złoto jest miękkie?

Z góry dziękuję za wszelką pomoc i poradę.
Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Cześć,

 

wprawdzie nie u tego dostawcy, ale kupowałem wiele piór na ezatoce z Japonii z takimi cenami (w tym Sailora 😉 ) i nigdy nie było problemów. A kupowałem od co najmniej trzech różnych dostawców.

 

Pamiętaj tylko, że jest spore prawdopodobieństwo, że dodadzą Ci VAT i cło, co sprawi, że ta różnica w cenie w porównaniu do Polski będzie mniejsza...

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

To jest normalna cena faktycznie. Czy są jakieś ryzyka? Ewentualnie mogą doliczyć cło ale i tak będzie to sporo taniej niż w Polsce. Plus ciężko będzie z ew. gwarancją (odsyłanie do Japonii?) - ale przy tej klasie piór z Japonii raczej nie słyszałem o wadach. To trochę inna półka niż niskie modele Parkera/Kaweco/Scheaffera itd. Ja przez zatokę kupiłem dwa 3776 - jedno z cłem, drugie bez.

Edytowano przez Daniel84
Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

7 godzin temu, brylinski napisał:

Jak rozumiem jest to taki trochę flex, tylko czy one są takie mięciutki, że ledwo dotknąć papier i mamy linie gruba i soczystą jak podwójna ciągła na autostradzie, czy też jednak trzeba trochę bardziej docisnąć by pogrubić linię, a bez większego nacisku mamy powiedzmy coś w okolicy e-M-eczki

Nie mam tej konkretnej stalówki, ale z wideorecenzji wynika że to raczej jest stub o raczej dużej twardości. To raczej na pewno nie będzie tak że bez docisku masz cieniutką kreskę, a w naciskiem szpachelkę, weź to pod uwagę zanim kupisz.

Co do ceny to Sailora 1911 można kupić nawet jeszcze taniej. Mój rekord cenowy to 330 zł za wersję S.

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Obejrzałem sobie te piórko (wg. linka) żeby zobaczyć w czym rzecz. Załączone fotografie ABSOLUTNIE nie przedstawiają rzeczywistej stalówki, tak że gratuluję koledze uważnego czytania oferty. Stalówkę "muzyczną" łatwo znaleźć i obejrzeć w necie, toż to szeroka "łopata" do zapisu nutowego. Chcesz sobie taką kupić? :headsmack:

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

@Aventador13 Z reguły jest tak jak piszesz ale to nie znaczy że wszyscy piszą nuty na komputerze. Pióra z takimi stalówkami są dedykowane tradycjonalistom, niech będzie nawet ortodoksyjnym artystom ;) i jak widać producenci piór oferują tego typu pióra(stalówki) bo mają odbiorców na nie. Tego typu stwierdzenia są zbyt ogólne, tak samo można napisać że z reguły dzisiejsza młodzież czy ogólnie ludzie nie piszą piórami a jednak są zwolennicy tego szlachetnego "narzędzia do pisania" którzy nawet tworzą fora tematyczne :) tworzą środowisko skupiające i propagujące używanie piór. Jedni patrzą na to z "politowaniem" a drudzy czerpią z tego przyjemność.

Edytowano przez Gość
Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dziękuję pięknie Wszystkim za pomoc i wskazówki. Poczytałem na temat cła i podatku z Japonii i wychodzi, że zapłacę najwyżej dodatkowe 30% do wartości produktu więc to i tak w większości wypadków będzie maksymalnie 60% ceny pióra w Polsce. 

15 godzin temu, Klerk napisał:

Obejrzałem sobie te piórko (wg. linka) żeby zobaczyć w czym rzecz. Załączone fotografie ABSOLUTNIE nie przedstawiają rzeczywistej stalówki, tak że gratuluję koledze uważnego czytania oferty. Stalówkę "muzyczną" łatwo znaleźć i obejrzeć w necie, toż to szeroka "łopata" do zapisu nutowego. Chcesz sobie taką kupić? :headsmack:

Zdawałem sobie sprawę, że załączone fotografie to nie stalówka która jest w tytule, zapewne sprzedawcą nie  chce się zbytni przykładać do umieszczania odpowiednich zdjęć. 

Przyjrzałem się również kilku testom tych stalówek i grubość ich rzeczywiście jest wręcz ogromna, coś jakby stub jakby. Niestety stubami zazwyczaj nie pisze więc postanowiłem, że na początek kupię Sailora 1911 standard w wersji kolorystycznej białej lub dark blue ze stalówką M lub od biedy F tak by móc jej używać do codziennego pisania i móc jak najdłużej obcować z piórem by podjąć decyzję o ewentualnym wyłożeniu funduszy na wersję realo. 

Porównywałem też grubości stalówek na tej stronie Nib Nook i się zaskoczyłem bo wg. niej moja cieniutka EF z Lamy 2000 jest praktycznie grubości M/M-F Seilora co sprawia, że zastanawiam się też nad 1911 ze stalówką B, ale to już kiedy indziej.

Jeszcze raz gorąco Wszystkim dziękuję za porady i wskazówki.

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 2 months later...

Ho ho ho... Trochę czasu minęło i mój piórnik w końcu zyskał (utył w przeciwieństwie do portfela :lol:  :shock:) kolejnego gościa. W końcu zdecydowałem się na zakup Sailor 1911 w rozmiarze standardowym ze stalówką zOOm. Cóż powiedzieć, grubość kreski, przy standardowym trzymaniu pióra, bardzo zaskakuje szczególnie w kontekście szczupłości samego pióra. Mam dość duże ręce więc większość piór w moich rękach wygląda na szczupłe (pięć lat przerzucania felg aluminiowych zbudowało i masę i rzeźbę, chociaż kolejne osiem lat za biurkiem zostawiło już raczej tylko masę :(), a wracając do pióra, zoom w standardowym trzymaniu piór pisze szeroko i cieniuje ilość atramentu jest odpowiednia, nie za dużo ale też nie zamało akurat tyle by pisać szybko i bez przerywania zawsze i wszędzie gdy jest potrzebny. Zaskakujące jest też bezproblemowe pisanie stalówką odwróconą do góry nogami tzn. pisząc patrzymy na spływak a stalówka jest na spodzie (bardziej obrazowo rzecz ujmując... jeżeli stalówka jest Wenus a spływak jest Mars to mamy pozycję misjonarską :D), pióro w takiej pozycji pisze niezwykle cieniuteńko, standardowe europejskie EF-ki popadają w kompleksy i coś tam pod noskami smęcą, że się czują grube i że może jakaś dieta. Należy zaznaczyć jeszcze, że w takiej pozycji stalówkę słychać bardziej, jak normalnie powiedzmy lekko szura to w odwróconej pozycji już powiedzmy bardziej skrobie, oczywiście nie drapie nie rozdziera papieru i pisze nadal płynnie tylko tyle, że ją słychać. 
Myślę, że na ten moment mojego wywodu o dokonanym zakupie wystarczy. 
Jak trochę się bardziej "ogarnę" to postaram się zrobić jakieś zdjęcia zakupu, może nawet w końcu szarpnę się na jakąś recenzję i filmik by było słychać jak brzmi stalówka :D

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 2 weeks later...
Dnia 29.04.2019 o 16:04, konrad white napisał:

Gratulacje. Gdzie zakupione? Wersja realo?

Kupiłem wersję standardową na REALO przyjdzie jeszcze kiedyś czas. Zakup dokonany na eZatoce od sprzedawcy z Japonii (paczka ominęła miłych Panów w zielonych mundurach).  

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Gość
Odpowiedz...

×   Wklejony jako tekst z formatowaniem.   Wklej jako zwykły tekst

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Twój link będzie automatycznie osadzony.   Wyświetlać jako link

×   Twoja poprzednia zawartość została przywrócona.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz wkleić zdjęć bezpośrednio. Prześlij lub wstaw obrazy z adresu URL.

×
×
  • Utwórz nowe...