Skocz do zawartości

Pióro 400 - 600 zł


Polecane posty

Tak, Wing Sungi do Diamine Shimmer to dobry pomysł :D Chociaż myślę że i Lama by sobie poradziła. A co do atramentów do Sailora to jak już wspomniałam, polecam Roberta Ostera - piękne kolory i bardzo dobrze się sprawują w Sailorze. Ale Diamine, J.Herbin, Monteverde też będą dobre - zacznij może od próbek i zobacz co ci najbardziej pasuje ;) A GT to złote wykończenie - klips, stalówka i inne elementy ;) 

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Odpowiedzi 79
  • Created
  • Ostatnia odpowiedź

Top Posters In This Topic

Top Posters In This Topic

Posted Images

To tak dla zamieszania polecę trochę inne pióra.

Waterman Charleston https://www.twojepioro.pl/pl/c/Charleston/79. Waterman ma dobre stalówki i dość cienką stalówkę F.

Sheaffer Prelude. https://www.twojepioro.pl/pl/p/Pioro-wieczne-Sheaffer-Prelude-biale-rozowe-zloto-9142/6363

Pelikan M205 https://www.twojepioro.pl/pl/p/Pioro-wieczne-Pelikan-M205-biale/3008

Parker Sonnet https://www.twojepioro.pl/pl/p/Pioro-wieczne-Pelikan-M205-biale/3008 Parker ma trochę grubsze stalówki niż standardowe.

 

 

 

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

19 minut temu, meggiw napisał:

Z tego co widziałem zdjęcia w Buylux przeważnie oddają prawidłowy kolor. Ten jest efektowny i  "odważny", gdyż dużo ludzi kupuje zachowawczo. W kontaktach masz telefon do pana Jacka Metery, zadzwoń gdyż pan Jacek kompetentnie udziela pomocy bez sprzedaży  na siłę, a posiada dużą wiedzę. Weź ten żółty.

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

A i jeszcze Jinhao x450 i Jinhao x750. Mają doskonały przepływ i mokre stalówki konieczne do tego żeby uzyskać dobry efekt na papierze z Diamine Shimmer, przykładowe źródła:
https://www.aliexpress.com/item/Advanced-Jinhao-Medium-Fountain-Pen-X750-Shimmering-Sands-Pattern/32820109202.html

https://www.aliexpress.com/item/Noble-JINHAO-X750-foutain-pen-all-total-15-colors-with-gift-pen-pouch-Thick-metal-ink/32811347476.html

https://www.aliexpress.com/store/product/Jinhao-X450-all-Selection-of-color-Business-office-Medium-nib-Fountain-Pen-New-Stationery-office-school/1946361_32714113577.html

To inna kategoria niż wymieniane w tym wątku pióra ale doskonały sposób na zabawę z egzotycznymi atramentami. Mam dużo chińczyków i testuje na nich potencjalnie niebezpieczne atramenty n. czerwone Diamine. Do drogich piór bez obaw i wcześniejszych testów używam Parkera, Lamy, Watermana, Hero czy Pelikana.

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

52 minutes ago, meggiw said:

... prawie 2000 zł. Hm. dlaczego jest tak drogie?

Pioro atrakcyjne - subiektywnie mocno podoba mi sie ten model - i z tego co widze, da sie je kupic wyraznie taniej bez polskiego posrednika.
A dlaczego taka cena na Chmielnej? Wysokie podatki w Polsce, duza marza posrednika - na koncu wysoka cena.

Np. tutaj znalazlem istniejacy ponad 30 lat japonski sklep i to samo pioro: http://www.engeika.com/product/106

 

Ktoś widział jak wyglądają? Dla kobiety, dla mnie, czerwone?

Niezaleznie od wersji ktora wybierzesz, to IMO warto kupic bezposrednio w Japonii - przy odrobinie szczescia i nieocleniu (kosztuje mniej anizeli 100 USD) - to powinnas ok. 200 PLN mniej zaplacic (akurat na malenkie perfumy?), np.:
https://www.ebay.com/p/Sailor-1911-Standard-Red-GT-14k-Gold-Fountain-Pen-Medium-Point/2256534020

Zwlaszcza, ze kiedys na jednym z forow znalazlem cos takiego:
"Pilot and Sailor pens all sell for a lot more in the U.S., and sometimes twice as much in Europe" (osobiscie mam wrazenie, ze Platinum uprawia taka sama polityke). Rozumiem, ze japonscy producenci chce tluc kase, sprzedajac to samo 2x drozej w Europie - ale jeszcze bardziej rozumiem europejskich nabywcow, ktorzy nie maja ochoty byc "dawcami latwej forsy" i szukaja opcji kupienia bezposrednio od Japonczykow.

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Co do atramentów, to zaproszę Cię do mojego wątku:

 

Co do polecanych firm to: Monteverde, Robert Oster, KWZ (zwykłe, nie galusowe), J. Herbin, Montblanc, Graf von Faber Castell.

Za to z daleka trzymaj się od Noodler'sów, Diamine, Akkermana (jak ktoś z użytkowników ma zastrzeżenia do moich wyżej wymienionych uwag nt. niebezpieczności ww. atramentów, to zapraszam na pw, z miłą chęcią podyskutuję).

 

Poszukaj i poprzeglądaj recenzje oraz zdjęcia atramentów wymienionych w tym wątku wyżej - tego używają użytkownicy najczęściej - może Ty również znajdziesz coś dla siebie?

 

Inni już napisali bardzo dużo, myślę, że nic więcej nie dorzucę.

 

Tak Martixx, Lamka by sobie poradziła z Shimmerem i to nawet wzorowo. No może prócz EF, reszta bez zarzutu ;)

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Bardzo Wam dziękuję za porady.

 

Moim numer jeden jest ten żółty Sailor: https://buylux.pl/artykuly-pismienne/piora-sailor/1911-standard/sailor-pioro-wieczne-1911s-color-yellow-gt do tego zamówię na Alliexpress chińczyki do Diamine shimmer.

Bardzo dziękuje. Jak w połowie czerwca otrzymam prezent załączę zdjęcie pióra :) jakie wybrałam.

dziekuje!

 

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

18 minutes ago, meggiw said:

nadaje się G za 3 dolce

A dlaczego od razu G?

Jeden z moich Dikawenów za 3$ od początku pisał lepiej niż jedno z moich TWSBI za ~45$.

Jinhao 159 (taki homage dla Mountblanca 149) za też ~3& pisało od samego poczatku rewelacyjnie, bardzo gładko, grubą (jak dla mnie), nasyconą kreską. A Sheaffer Prelude za ~80$ miał "baby bottom", przerywał i nie dało się czasem krótkiego zdania napisać bez poprawiania niektórych liter. Bez zabawy z gąbką ścierną (nie wiem jak po polsku na micromesh się mówi) nie obyło się*.

Pióro wieczne, to jest szalenie prosty mechanizm. Ich produkcja jest też szalenie tania (pomijając te ręcznie robione czy zdobione). Praktyka pokazuje że w przypadku ogromnej ilości marek w żaden sposób nie można polegać na stosunku ceny do jakości, a wynika to niestety ze słabej kontroli jakości w tych firmach.

Z piórami jest tak samo jak zegarkami. Jeżeli chodzi o ich podstawową funkcję, to przeważnie nie ma zauważalnej różnicy pomiędzy tymi najtańszymi a najdroższymi. Pióra piszą, a zegarki pokazują czas.

Czy zegarek z supermarketu który mi wiernie i bez problemowo służył przez całą służbę wojskową jest "G" tylko dlatego że kosztował grosze? Nie wydaje mi się. tak samo jest z piórami za 3$, póki dobrze spełniają swoją podstawową funkcję to nie można o nich pisać, że są "G". To znaczy... można, ale przeważnie świadczy to, w moim odczuciu, bardzo nie dobrze o człowieku który to pisze ;)

I nie bierz proszę tej krytyki zbytnio do siebie proszę. Najlepiej zrobisz przekonując się sama i kupując to "G" za 3$, w najgorszym przypadku będziesz miała kolejne pióro, którego nie będzie szkoda, żeby zapchać Diamine shimmer, w najlepszym... pióro będzie pisać przyjemniej od Sailora.

____________

*Pewnie mógłbym oddać do sklepu na gwarancji, ale po tym jak mnie wrocławska Stalówka potraktowała z innym piórem z baby botom to wiem że nie ma to sensu. Oddałem im Duke'a który przerywał, tylko że w tłoczku nie było atramentu bo go zużyłem. Po dwóch tygodniach dostałem pióro, rzekomo wymienione zupełnie na nowe. Trochę mnie zdziwiło to że tłoczek był pełen Waterman'a Tender Purple. Ale przestało mnie to dziwić bo w domu już się okazało że pióro nadal przerywa, a stalówka jest tak samo lekko przekręcona na spływaku jak ta w piórze które oddałem na gwarancji. A nikt chyba nie lubi jak się z niego idiotę robi. Szkoda, bo we Wrocławiu nie ma chyba innego sklepu gdzie można na miejscu kupić te droższe pióra.

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

@sztosz pewnie masz rację. Napisałam "G" gdyż naprawdę często rzeczy  tańsze są G warte. A tu mam namyśli te z allixpress, ale przekonam się sama. Idę coś wybrać do 3-4 $ za sztukę :) . I nie oceniaj ludzi po tym jak powiedzą, że coś jest G. Moze ich własne doświadzczenia dają im przekonanie o tym że coś jest rzeczywiście G bo to sprawdzili. Jest tyle możliwości aby oceniać ludzi po czymś wartościowym. 

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

22 minutes ago, meggiw said:

I nie oceniaj ludzi po tym jak powiedzą, że coś jest G. [...]

Dlatego napisałem przeważnie i odniosłem się specyficznie do tematu zegarków i piór ;) Gdybym Ciebie tak negatywnie ocenił, to bym nie wysilał się i nie napisał zupełnie nic. Chodziło mi o to raczej, żeby uświadomić innym ludziom którzy może tu zajrzą, że z tymi piórami to naprawdę nigdy nie wiadomo i żeby broń boże nie odrzucali tych tanich chińczyków tylko dlatego, że są tanie, bo piór wiecznych nie da się w żaden sposób ocenić po metce z ceną. Mam kolegę który stwierdził że Mountblanc 149 (~900$) wygląda jak jakiś plastik z supermarketu ¯\_(ツ)_/¯

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

@meggiw

 

Nie przesadzajmy z tymi białymi piórami i tym, że nie są praktyczne! Są! TopikSH słusznie zaznaczył, co jakiś czas zostawić na kilka godz w szklance i doczyścisz bez problemu. Serio! 

Ja używam często - A Pelikana jeszcze nie czyściłam, dlatego taki ubrudzony. Jeśli chodzi o Sailora to polecam albo 1911Standard albo Pro Gear Slim, oba wielkościowo podobne i do kobiecej ręki idealne. Cenowo również. Przejrzyj sobie jakie kolory ma buylux, polecam przejrzeć też (mimo wszystko) ten brytyjski sklep, andyspen (http://www.andys-pens.co.uk/sailor.shtml), bo on ma większy wybór kolorów (np. seria Four Season), może upatrzysz tam coś, czego w Polsce nie ma - i wybierz taki kolor jaki Ci się spodoba, po prostu. Jeśli Ci się podoba biały, albo ivory, to taki sobie kup! Serio :)

 

I ten żółty Sailor z linka bardzo fajny! :) Lubię żółte pióra :)

 

Co do atramentów, hulaj dusza, piekła nie ma. Popatrz na link od Ziemniaczka.

Ja polecam atramenty japońskie - te najłatwiej dostępne to Sailora, ale także Pelikana seria Edelstein, Montblanc, tańsze np Monteverde, które ma tak szeroką barwę kolorów, że na pewno coś sobie upatrzysz! No i J.Herbin (też tanie i są buteleczki po 10ml i 30ml). Polecam również wspomniane atramenty australijskie Roberta Ostera. De Atramentis również są raczej bezproblemowe  :)

Moje ulubione fiolety to J. Herbin Poussiere de Luna, Montblanc Lavender Purple i niestety niedostępny Lamy Dark Lilac. Zieleń - zależy jaka. Moja ulubiona to Kobe#34 (ale to trzeba ściągać z Japonii, przez ebay), Sailor Tokiwa Matsu (to był mój ulubienieć az nie sprawdziłam Kobe#34), Monteverde Olive fajne, ja lubię też Pelikan Edelstein Olivine, jest tego mnóstwo. J.Herbin ma nie ca ciekawe zielenie moim zdaniem. 

Co do granatów to chyba najłatwiejszy i największy wybór, bo każdy producent ma takiego blue-blacka w ofercie. Aurora, Pelikan Edelstein Tanzanite, Montblanc itd itd itd. Najlepiej dorwać jakieś porównanie i wybrac to co Ci podpasuje.

 

Co do tych atramentów z drobinkami - nie wylewaj. Idealne będą do maczanek :) Albo kup jakieś niedrogie chińskie pióro (edit: zamówiłaś! :D, którego nie będzie szkoda, jeśli się zatka ;)

 

 

 

 

Edytowano przez Nikaa
Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

@Nikaa Ty to jesteś super babka! To zdjęcie w avatarze musi do Ciebie pasować. Dzięki!!!! za wszystkie rady.  

Moim faworytem ten żółty Sailor 1911 standard. Stalówka M. A atrament to już musze poszukać. 

https://buylux.pl/artykuly-pismienne/piora-sailor/1911-standard/sailor-pioro-wieczne-1911s-color-yellow-gt

:) 

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Mam już 2 i miałem w planie kupić sobie  następnego Sailora ale dopiero  po wakacjach. Ale boje się, że złamie się wcześniej. Ten wątek uderzył mnie po kieszeni :D 

Muszę się tylko zdecydować czy brać Sailor Pro Gear ∑ Slim czy Sailor Pro Gear Slim. W sumie 1911 Standard też jest niezłą opcją.

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ależ proszę bardzo :) 

 

Mnie tez kusi nowy Sailor ProGear Slim edycja na ten rok, Ocean.... :) Jeśli się skuszę, to zaszaleję ze stalówką, Music albo Zoom, a co! ;) 

Na razie w przedsprzedaży już gdzieniegdzie. 

Edytowano przez Nikaa
Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

To ja wrzucę tutaj jako ciekawostkę, jakie ładne kolorystycznie wersje Sailor wypuścił. Generalnie japońscy producenci, Sailor głównie, wypuszczają edycje limitowane/dedykowane piór i atramentów, specjalnie, tylko  dla poszczególnych sklepów japońskich. Często w ciekawych kolorach.

img_0175.jpg?w=1400

Tu ten dwukolorowy, z taką fajową stalówką ;) To jest edycja dla sklepu Kingdom Note - Kintoki Carrot. Oni mają też przepiękne atramenty! :)

img_0177.png?w=736

źródło zdjć (i więcej zdjęć) https://pensandstuff.blog/2017/06/01/sailor/

 

Np. Dla sklepu ITOYA z Tokio Sailor i Pilot (i może Platinum, tego już nie wiem) pakują pióra w inne pudełka niż dla "reszty świata" - to są takie płaskie pudełka, tekturowe, i do zestawu z piórem dodawany jest etujec z ekoskóry. Mój czarny Sailor 1911S został zakupiony właśnie w Itoyi (znajomi bylo w Tokio, więc ich uprosiłąm o wycieczkę tamże.. co ciekawe, naprawdę trudno dostać w Japonii Sailora! Długo szukałąm po tych wielkich sklepach, korespondencja też była nieco utrudniona, i jak były pióra Sailor, to akurat modele które mnie nie interesowały, klasyka dostać było trudniej - czarnego 1911S. Poza tymi specjalnymi sklepami, które najczęściej mieszczą się poza Tokio).

Sailor wypuszcza też dużo wersji tylko na rynek Amerykański (North America Edition). I to są często fajne kolory... No ale ściąganie ze Stanów oznacza gwarantowany wzrost ceny o cło (to akurat niewiele) i Vat 23%. 

O takie:

cJ3WDBll.png

zrodło: https://www.fahrneyspens.com/Item--i-194494

I tegoroczna edycja modelu 1911 na rynek amerykanski (zauważyłam, że na amerykański wyspuszczają model 1911L i 1911S, natomiast ProGear co roku edycja specjalna na cały świat)

sailor-1911-mid-stormy.jpg?itok=XZ28pCdC

 

 

zrodlo: https://www.nibs.com/pens/sailor/sailor-1911-mid-size-stormy-sea

 

A tu wspomniany Sailor Oeean:

sailor_pro_gear_ocean_regular_fountainpe

 

ZRODLO: https://www.lacouronneducomte.nl/webstore/main/sailor-professional-gear-ocean-fountain-special-edition-p-9928.html?language=en

 

 

Edytowano przez Nikaa
Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

A ja dla ciekawostki jeszcze powiem, że widziałam porównania Sailora 1911 Ocean Blue do Pro Gear Slim Metallic Blue i ludzie mówią że są identyczne a Metallic Blue jeszcze jest czasami do dostania :P Dla mnie i tak Purple Cosmos był najpiękniejszy ❤️ Trochę mi szkoda, że go nie mam, ale pieniędzy na niego też brak :( 

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Hej kupiłam atramenty:

 Atrament Rohrer & Klingner Eisen Gallus Tinte Scabiosa - 50ml 

 Atrament Rohrer & Klingner Helianthus Smaragdrün Viridian Green - 50ml 

dziękuję Wam za pomoc. Jak atramenty przyjdą postaram się odetkać mojego wotermana po spotkaniu z diaminą shimmer.... może da radę. A Sailora otrzymam na urodziny, 16 czerwca :) 

Jaki kalendarz polecacie dla piszących piórem? Słyszałam o Oxfordach i Quo Vadis, tak? Dostanę je np. w Empiku? Czy tylko na zamówienie czy ewentualnie allegro?

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Kalendarze: Leuchtturm, japońskie (Hobonichi, wkłady midori do Travellersa), chyba Castelli też fajne (może mi się uda upolować na przyszły rok).

Notesy i zeszyty: Rhodia, Oxford, Clairefontaine, japońskie Midori (ja uwielbiam lightweight paper) i MD Paper, Taroko Design z papierem Tomoe River (cuudo!).

 

To akurat na ten moment przychodzi mi do głowy. Popatrz sobie na link od Ziemniaczka :) 

Edytowano przez Nikaa
Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Gość
Odpowiedz...

×   Wklejony jako tekst z formatowaniem.   Wklej jako zwykły tekst

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Twój link będzie automatycznie osadzony.   Wyświetlać jako link

×   Twoja poprzednia zawartość została przywrócona.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz wkleić zdjęć bezpośrednio. Prześlij lub wstaw obrazy z adresu URL.


×
×
  • Utwórz nowe...