Skocz do zawartości

Faber-Castell Basic Leather


Gość lubie_piora

Polecane posty

Gość lubie_piora

Faber-Castell Basic Leather

 

Ostatni Black Friday przyniósł ciekawe promocje nie tylko w branży motoryzacyjnej, elektronicznej, spożywczej ale również i piśmienniczej. Udało mi się zdobyć tytułowe pióro o 15% taniej. Korzystając z rabatu, kupiłem ponadto 12 małych naboi w tradycyjnym niebieskim kolorze tej samej marki. Wybrałem model Basic Leather ponieważ zainteresował mnie jego skórzany elegancki korpus, całkowicie inaczej zbudowana sekcja oraz stalówka dostępna m.in. w droższych piórach. Faber-Castell to niemiecka firma założona w 1761 roku. Znana jest z rewelacyjnych artykułów piśmienniczych takich jak: kredki, ołówki czy właśnie pióra. Nie miałem jeszcze przyjemności korzystania kiedykolwiek z przyborów tej marki tak więc musiał być ten pierwszy raz. Czy rzeczywiście pióro jest aż tak dobre jak piszą użytkownicy? Zapraszam do lektury.

 

 

Opakowanie pióra po raz kolejny doczekało się modernizacji. Tym razem jest ono malutkie w kolorze ciemno zielonym, ze złotymi napisami na zewnątrz. Niestety nie jest takie jak Waterman Hemisphere, które jednocześnie pełni rolę etui. Jeżeli pudełko byłoby lepsze to cena wyłaby wyższa. Wszystkiego mieć przecież nie można. Wnętrze jest za to całkowicie białe. Ogólnie rzecz biorąc nie rzuca się ono w oczy, ot zwykłe kartonowe opakowanie.

 

bzQxwZg.jpg

qXWgH16.jpg

 

Stalówka wykonana została ze stali nierdzewnej. Znajdują się na nim: logo producenta – dwóch walczących ze sobą rycerzy na koniach, grubość linii (w tym przypadku „F”) oraz mnóstwo małych dziurek. Długość stalówki wynosi 2 cm. Dla porównania długość stalówki Waterman Hemisphere Black GT wynosi 1,5 cm a Zenith 60 Elegance 1,8 cm. Porównując ze sobą trzy wyżej wymienione pióra ze stalówkami „F”, Faber-Castell pisze najcieniej. Pióro wymaga jeszcze mniejszego nacisku niż Zenith 60 Elegance, który z kolei wymagał mniejszego nacisku niż Waterman Hemisphere. Każda kreska w pionie i poziomie, kółka, znaczki a nawet słowa pisane bardzo szybko wychodzą idealnie i nie ma mowy o niedociągnięciu atramentu. Po włożeniu naboju, pióro zaczęło pisać dosłownie w ciągu 3 sekund. Bardzo dobrze sprawuje się na zwykłym papierze ksero jak i na papierze bardziej śliskim np. francuskim Clairefontaine. W skali 0-10 śmiało mogę przyznać najwyższą notę.

 

DMZPBaa.jpg

jbh9lt8.jpg

egiFmxY.jpg

 

Spływak nie zawiera żadnych oznaczeń. Jedna rzecz rzuca się jednak w oczy – głęboki dół u góry spływaka. Myślę, że nie gra on żadnej kluczowej roli i został zaprojektowany ze względów estetycznych. Ze spływaka nie cieknie atrament i co ważne nie brudzi palców.

 

U7GmWB9.jpg

 

Sekcja jest całkowicie inaczej skonstruowana niż w innych piórach wiecznych bowiem posiada gumową powłokę z wypustkami, która umożliwia bezpieczny uchwyt pióra. Palce nie ślizgają się a przyjemność pisania jest na najwyższym poziomie. Mimo gabarytów przypominających flamaster, dłoń podczas pisania nie męczy się.

 

IUTHYGV.jpg

 

Korpus skórzany to nie tylko elegancki wygląd ale ponadto podobnie jak sekcja zapewnia dobre przytrzymania narzędzia podczas pisania. Zauważyłem, że skóra na korpusie jest naciągana nićmi lub sznurkiem. Jestem ciekawy ile taka konstrukcja wytrzyma. Będę się temu bacznie przyglądał. Chromowana końcówka korpusu jest wklęsła.

 

ar6IhHP.jpg

 

Skuwka matowa ze srebrnym klipsem. Z boku wygrawerowane zostało logo producenta, nazwa oraz rok założenia firmy. Klips jest wygięty przez co łatwo się go unosi i wsuwa za okładkę zeszytu. Góra również jest wklęsła jak w przypadku korpusu. Skuwkę mocno się wciska, nie przekręca. Wnętrze skuwki nie zawiera zarysowań.

 

j0UEvbB.jpg

 

xHuR40d.jpg

 

ET2A7B0.jpg

 

 

Faber-Castell Basic Leather to mój czwarty artykuł piśmienniczy w ostatnim czasie. Był to kolejny strzał w dziesiątkę a cena wyniosła lekko powyżej 100 zł. Pisanie tym narzędziem to sama przyjemność. Czekam teraz z niecierpliwością na dostępność w Polsce włoskiego pióra wiecznego Aurora K, które za granicą zbiera bardzo pozytywne recenzje.

 

 

Autor: Zibski

Edytowano przez lubie_piora
Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ciekawa recenzja - dzięki :) . Nigdy wcześniej nie zwróciłem uwagi na ten model, w tym konkretnym wykończeniu. Nie wiem, czy przekonałbym się do gumowanej sekcji, choć niewątpliwie takie rozwiązanie może mieć wpływ na pewność chwytu - o czym zresztą wspomniałeś... Przyjemnego użytkowania :thumbup:

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dziękuję za recenzję, ciekawie zilustrowana zdjęciami, teksty trafnie opisujące pióro, nie mam tego modelu (mam/miałem inne pióra Faber Castell) ale faktycznie ta stalówka jest bardzo dobra, bardzo wysoka jakość w tej cenie. zastanawia mnie ta skóra, faktycznie to skóra a nie poliuretan skóropodobny? W tej cenie? Muszę sprawdzić w sklepie. Recenzja bardzo mnie zaciekawiła.

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Super recenzja. Tylko dwie uwagi: 1) to nie skóra a materiał skóropodobny, 2) sekcja nie jest pokryta gumą, to plastik tylko w dotyku daje takie uczucie jakby to była guma. Sekcja jest taka sama we wszystkich Basicach. Często ten model kupowałem na prezenty dla ludzi na kierowniczych stanowiskach, bo dobrze wygląda i ma świetne właściwości piśmiennicze :)

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

20 godzin temu, Zibski napisał:

Następnym razem dokonam ponownie zakupów w Pióromaniaku :-)

:thumbup:

Wśród sklepów różne są podejścia do obsługi klienta, ceny produktów i celów w jakich prowadzi się działalność (poza ekonomicznym, rzecz jasna). Niektórzy decydują się na oferowanie piór bez pewnych dodatków (np. opakowań) obniżając cenę, inni bez dodatków w przeciętnej cenie, jeszcze inni z wszystkimi możliwymi dodatkami i jeszcze czymś od siebie w tej samej przeciętnej cenie. Warianty można mnożyć. 

Jak w każdej branży :).

Niezależnie od tego, Basic to pióro przeze mnie bardzo lubiane i miło przeczytać recenzję wersji, której nie posiadam. Ziarno padło na żyzną glebę.

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Gość
Odpowiedz...

×   Wklejony jako tekst z formatowaniem.   Wklej jako zwykły tekst

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Twój link będzie automatycznie osadzony.   Wyświetlać jako link

×   Twoja poprzednia zawartość została przywrócona.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz wkleić zdjęć bezpośrednio. Prześlij lub wstaw obrazy z adresu URL.

×
×
  • Utwórz nowe...