Skocz do zawartości

Cześć!


linuxp

Polecane posty

Cześć Wszystkim!

Mam na imię Krzysiek i jestem pióro-holikiem...  

Zaczęło się wszystko jak miałem 7-8 lat i zobaczyłem jak tata uzupełnia dzienniki właśnie piórem, Hero 616. W domu były jeszcze chyba trzy inne Hero 616 więc i ja zacząłem uzupełniać mój dziennik ;) jednym z nich. Do tej pory pamiętam jak przyjemnie pisało się tymi piórami, chociaż dzisiaj w mojej kolekcji nie mam żadnego z nich :( W sumie zaczęło kiełkować zainteresowanie. Później była przerwa aż dostałem od ciotki Parkera Vectora, jeszcze później kupiłem pierwsze "drogie" jak na studenckie warunku pióro - Waterman Hemisphere, o i od tego Watermana się już potoczyło. 

Dzisiaj w kolekcji jest Lamy Al-Star (EF), Vista (F) i Safari (1.1), Kaweco Sport (EF), Pilot MR(M), 2 x Pelikan M200 (F) i TWSBI Eco (EF). I mój ulubieniec Noodler's Ahab z "ciężkim" flexem ;) 

Jestem fanem F-ek i EF-ek, jak również stubów a z atramentów to ciemne niebieskie ;) , chociaż jeszcze nie trafiłem na taki, który odpowiadałby mi najbardziej (kiedyś myślałem, że Waterman black-blue wystarczy).

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

9 minut temu, Kleks napisał:

Napraw ten błąd czym prędzej. To świetne pioro :D Witaj...

Zastanawiałem się nad tym ;) i pamiętam, że nie tak dawno 2010-2012 roku na alledrogo to te pióra chodziły po pare złotych, teraz 10-15 PLN.

Zanim zamówię poszukam w domu u rodziców, może jeszcze gdzieś jest... pamiętam, że było także Hero w oryginalnym opakowaniu, nie używane, kupione na zasadzie " bo to dobre pióro jest". Jedyne co mnie trochę odstraszało to, że łatwo było poplamić wszystko... szczególnie kiedy podczas rozmowy wspomagało się ją przez mocną gestykulację ;) A i czasami wystarczyło nad kartką coś "pokazać" dobitniej i już maczanka ;).

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

linuxp ja też mam podobny problem z moim starym (starszym ode mnie) Hero 330. Nawet uważając przy otwieraniu atrament rzadki (wszystkie atramenty Hero)  potrafi wychodzić na sekcję i brudzić wszystko, pomaga zatankowanie czymś gęstszym, w moim przypadku Pelikan 4001 Brilliant Black załatwił sprawę ;) 

Kleksie, czy to będzie to, czy to już nie jest to samo stare pióro, tylko jakiś nowy bubel jadący na renomie poczciwego staruszka? :D http://www.ebay.com/itm/1X-HERO-616-Fountain-Pen-Hooded-Golden-Nib-Black-Red-Blue-Barrel-Small-Vintage-/192099237074?epid=1456298704&hash=item2cba01bcd2:g:I0gAAOSw9GhYmqmX

Edytowano przez Bartosz_T
Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 2 weeks later...

Ahoj :)

 

Polecałbym wersje tego pióra ale firmy Jinhao, to chyba numery 321, 325 z oryginalnym tankowanie i jeszcze jest wersja na naboje tłoczek, ale numery nie pamiętam. Mam 911. Jest jak orginał sprzed lat dużo lepsze niż współczesne Hero.

Edytowano przez kerad
Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

@kerad dzięki za numery :) W obserwowanych już od ponad 3 tygodni czeka 911... ale rozmawiałem z rodzicami - coś tam poszperali w domu i może w ten weekend przywiozą moich pierwszych piórowych boHaterów ;) A jak nie to i tak z ciekawości odnośnie marki Jinhao - do Wrocławia pójdzie zamówienie na czarne 159, 992 no i 911.

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Gość
Odpowiedz...

×   Wklejony jako tekst z formatowaniem.   Wklej jako zwykły tekst

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Twój link będzie automatycznie osadzony.   Wyświetlać jako link

×   Twoja poprzednia zawartość została przywrócona.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz wkleić zdjęć bezpośrednio. Prześlij lub wstaw obrazy z adresu URL.

×
×
  • Utwórz nowe...