Skocz do zawartości

LukeSw

Użytkownicy
 • Ilość treści

  34
 • Rejestracja

 • Ostatnio

Wszystko napisane przez LukeSw

 1. Son (尊) jako przyrostek grzecznościowy można przetłumaczyć jako szlachetny
 2. Fakt. Jest dość specyficzny i wymaga poświęcenia jednego pióra. Dlatego mam go tylko w Jinhao 992, w którym, co ciekawe zachowuje się bardzo poprawnie.
 3. W Polsce można dostać Noodler's #41 Brown, ale nie jest szybkoschnący Można też spróbować Noodler's Baystate Blue, ale ten jest bardziej podatny na 'feathering', potrafi też wyblaknąć po długim wystawieniu na światło oraz może zabarwić pióro (oraz wszystko inne ), za to szybciej wyschnie. Można też znaleźć Noodler's X-Feather i ten chyba byłby najlepszy z tych trzech. Możliwe, że są też dobre atramenty z innych firm. Pewnie ktoś się jeszcze wypowie Słyszałem o Platinum Carbon Black, może ktoś z forum go używał?
 4. W sumie jest to fajna, rodzima alternatywa dla Noodler's Apache Sunset
 5. O kurcze! Spora różnica… No trudno Przynajmniej zapamiętam, gdzie szukać najpierw
 6. Mi udało się znowu znaleźć Diamine Skull & Roses. Tym razem na amazon.co.uk 30 ml kosztuje tam teraz £8.16, 80 ml – £15.84, wysyłka gratis
 7. Ja polecam i stosuję zwykły płyn + gąbkę do mycia naczyń (szorstką stronę) jeśli nie wyczyści do końca, to przynajmniej bardzo rozjaśni. Pumeks chyba tylko przy Baystate Blue musiałem stosować
 8. Ja też używam wspomnianej wyżej insulinówki. Jak po którymś myciu tłok zaczyna sprawiać problemy, można go delikatnie nasmarować bezbarwnym smarem silikonowym (pewnie taki, jaki jest dołączany do piór TWSBI, też może być). Insulinówki 0,5ml można dostać w sklepach medycznych po 30 sztuk za około 18 zł. Np.: https://www.matopat24.pl/strzykawka-insulinowa-insumed-0-5-ml-z-igla-30g-0-25-x-8-mm-30-szt-,1103_675_1134,10991,1.html
 9. Patrząc na poniższą stronę, to podobny jest Robert Oster Bronze: https://www.mountainofink.com/blog/kwz-confederation-brown
 10. Albo używa takiego papieru, na którym nie widać. Szczerze mówiąc, to nie kojarzę ani jednej(!) recenzji Akszugora, na której byłby widoczny połysk.
 11. Ciekawy też może być Kaweco Palm Green http://www.clumsypenman.com/ink-review/kaweco-palm-green/ (choć ja go używałem tylko w stalówkach M i B)
 12. Ja mam wrażenie, że ten atrament jest jedynym z Herbinów, który najbardziej przypomina mi w konsystencji atramenty KWZ. (Choć tez KWZ, które mam, nie są suche.)
 13. Jest świetny, pomijając tylko zapach. Pod tym względem nie sięga do pięt KWZ
 14. Mi udało się znaleźć nowe Herbiny oraz Diamine Skull & Roses dzięki temu, że na tym forum dowiedziałem się o sklepie www.fountainfeder.eu (bodajże Nicponka o nim gdzieś pisała).
 15. Jak dla mnie, to on się nadaje chyba tylko do F-C Loom B i Kaweco Sport B. Wtedy wygląda dość dobrze
 16. Był już gdzieś tu temat poruszający wygląd tego atramentu W skrócie: takie zdjęcie dobrze pokazuje "względne" różnice pomiędzy różnymi atramentami, a wierność wyglądu samego atramentu zależy zarówno od samego zdjęcia, jak i Twojego monitora. Poza tym im bardziej żywe/jaskrawe/nietypowe kolory, tym trudniej je poprawnie sfotografować, obrobić i wyświetlić poprawnie na monitorze (mając sprzęt klasy "domowej").
 17. Rzeczywiście, tutaj piszą, że kwas winny (ale też cytrynowy, o który w Polsce łatwiej) były używane do stabilizacji: https://nvlpubs.nist.gov/nistpubs/jres/15/jresv15n1p35_A1b.pdf
 18. Hm… to może to kwas winny ma właściwości stabilizujące?
 19. Zgadywałbym, że przed pleśnią byłoby w stanie ochronić dodanie odrobiny spirytusu i/lub gliceryny, ale nie mam pojęcia jaki to by miało wpływ na parametry atramentu (i czy by nie zareagowało jakoś nieoczekiwanie…)
 20. Ano, wygląda trochę podobnie do Lamy Coral 😐
 21. Mi on kojarzy się z jakby bardziej niebieskim wariantem spaceru nad Wisłą
 22. Czekam ze swoim mini testem na lato, ale tak na oko, to jako pierwszy zauważalnie zmienił kolor (w kierunku bardziej różowego, jak widać w załączniku). Diamine Imperial Purple też podobnie zmienił, jedynie Majestic Purple się trzyma Tutaj jest bardziej profesjonalny test: https://www.ateliernovotny.com/2017/10/17/the-great-fountain-pen-ink-lightfastness-project-month-2-update/
 23. Możliwe, że po zmieszaniu tego Vibrant Pink z jakimś niebieskim od Lamy wyszłoby coś podobnego do Dark Lilaca (którego swoją drogą bym się chętnie pozbył, bo nie podoba mi się jego niska światłoodporność — nie pisałem jeszcze postu na targowisku, ale mam zamiar (choć do 50 postów mi jeszcze daleko)).
×
×
 • Utwórz nowe...