Jump to content

Isaus

Użytkownicy
 • Content Count

  11
 • Joined

 • Last visited

About Isaus

 • Rank
  XXF

Recent Profile Visitors

342 profile views
 1. Jeżeli chodzi o zakupy na eBay to w podobnym kształcie są Wing Sung 601 i 618 (odpowiednio vaccum filler i piston filler) i jest chyba wersja 613 z konwerterem.
 2. Z dostępnych w Polsce może Jinhao 911
 3. Sam używam stalówki M z Plumixa, przełożonej do Pilota MR, do codziennego notowania i ewentualnie można delikatnie zaokrąglić stalówkę na micromeshu. A jeśli chodzi o cieniutką kreskę to mogę polecić Pilota 78G F lub Pilota Penmanship EF (oba do zakupu na ebay) obie stalówki można przełożyć do Pilota MR nie wiem jak z Kakuno
 4. Dziękuję za recenzję. Osobiście mam zupełnie inne doświadczenia z tym piórem. Jakoś mi nie podchodzi. A drugiego egzemplarza, który testuję, nie jestem w stanie, od nowości zmusić do pisania. Chyba że to przypadłość stalówki ef (0.2)
 5. Isaus

  TWSBI Eco

  Moje podstawie pióro po dopasowaniu stalówki ef z Pilota Penmanship. Po pół roku intensywnego użytkowania, rysek na korpusie brak.
 6. Mam wrażenie, że Caliarts Ego jest znacznie bardziej "inspirowany" TWSBI ECO, pokrętło tłoka i sam mechanizm wyglądają identycznie.
 7. Isaus

  Faber Castell Loom tłoczek

  Aktualizacja. Pasuje tylko oryginalny tłoczek, chińskie konwertery mają za grube ścianki.
 8. Witam Mam pytanie czy do pióra Faber-Castell Loom pasują wszystkie konwertery "international" czy tylko dedykowany przez producenta?.
 9. Aktualnie mój atrament codzienny. W połączeniu ze stalówką EF TWSBI Eco da się nawet rozwiązywać nim sudoku na (chyba) najgorszym jakościowo papierze.
 10. Isaus

  Private Reserve Electric DC Blue

  Aktualnie mój podstawowy atrament, wspaniały kolor jednak trzeba uważać - bardzo nie lubi się z wilgocią w jakiejkolwiek postaci. Potrafi rozmazać się po przetarciu lekko spoconą dłonią.
 11. Isaus

  Serenity Blue - Waterman

  Czy to tylko wada mojego egzemplarza, czy ten atrament jest aktualnie bardziej "fioletowy" niż niebieski?
 12. Isaus

  Dobry wieczór

  Dobry wieczór wszystkim Forum przeglądam od jakiegoś czasu i w końcu nadszedł dzień żeby się przywitać. Ciągle poszukuję jak najcieńszej kreski i niebieskiego atramentu o idealnym kolorze.
×