Skocz do zawartości

Isaus

Użytkownicy
 • Ilość treści

  27
 • Rejestracja

 • Ostatnio

O Isaus

 • Ranga
  XXF

Ostatnio na profilu byli

494 wyświetleń profilu
 1. W tym budżecie można polecić chińskiego Wing Sung 698 (również system tłoczkowy) lub Wing Sung 3008 (wersja budżetowa). Miałem TWSBI Eco i sekcja się wykruszyła ale to prawdopodobnie wina tego, że próbowałem wszczepić przerobioną stalówkę EF pilota. Z TWSBI może warto spróbować wersję GO, te same stalówki co Eco. Z pozostałych piór mogę polecić Faber-Castell LOOM, Pilot 78g (sekcja i stalówka pasuje do Pilota MR). I warto próbować chińskich piór (moim zdaniem) można trafić perełkę.
 2. A może TWSBI GO, duży wybór stalówek, nabiera pokaźny zapas atramentu i z mojego doświadczenia po 2-3 tygodniach startuje bez problemów.
 3. Hmm... Polecam zmywanie naczyń po rodzinnym obiedzie.
 4. No właśnie o kolory się rozchodzi. Znajomej się zamarzył ładny zielony do oznaczania książek w domowej biblioteczce i żaden tusz nie spełnia wymagań.
 5. Może ktoś próbował takiego wykorzystania atramentu. Jak się to sprawdza?
 6. W Polsce może być ciężko z akrylowymi piórami, może jakiś demonstrator od TWSBI lub lakierowany na kolorowo Sheaffer, ewentualnie właśnie Conklin (aczkolwiek nie pisałem żadnym). PenBBS mogę polecić z czystym sumieniem ale niedostępne w Polsce.
 7. A do mnie przyszedł (został przyniesiony) niebieski Sailor. Mam nadzieję że nie zawiodę się jak na podstawowym niebieskim Pilota.
 8. Pasują do wersji azjatyckich. Tylko plumix, MR i Kakuno sprzedawane w Europie są zgodne ze standardem international.
 9. Kupiłem za cenę "małej Rhodii". Notatnik Made in France papier przyjemny nic nie przebija. Atramenty pokazują połysk nie strzępią. Całkiem przyjemna opcja. Chociaż moje TWSBI GO ma czasami drobne problemy ze startem.
 10. Dziękuję za porady. Operacja się udała, sprawdzam czy dodatkowa przekładka z folii spożywczej zapobiegnie problemom w przyszłości.
 11. Bo właśnie się siłuję z jedną nakrętką i nawet przez gumowy uchwyt nie mogę odkręcić. Przepraszam, nie mogę edytować poprzedniego postu.
 12. A w przypadku "zapieczonych" nakrętek?
 13. Nie wiem czy tylko ja mam z tym problem, ale duża część butelek atramentów (np. KWZ)jest po dłuższym okresie nieużytkowania ciężka do odkręcenia.
 14. A gdzie można takie cudo nabyć w przyzwoitej cenie?
 15. Również mogę polecić atrament Pilot Blue-Black, posiada dobry czas wysychania, przyzwoitą wodoodporność i bardzo dobry przepływ. Na niektórych papierach, przy mokrej kresce delikatnie błyszczy i zauważalnie cieniuje.
×
×
 • Utwórz nowe...