Skocz do zawartości

Isaus

Użytkownicy
 • Ilość treści

  42
 • Rejestracja

 • Ostatnio

O Isaus

 • Ranga
  XXF

Ostatnio na profilu byli

539 wyświetleń profilu
 1. Ja ostatnio bardzo polubiłem się z J. Herbin Bleu De Profounders.
 2. Można, EF z Plumixa to italic. Do pilota MR można przekręcić całą sekcję z pilota 78G+, obecnie produkowanego i sprzedawanego razem z konwerterem Con-40. Można kupić takiego ze zwykłymi stalówkami EF-M. Nie wiem czy B nadal nie jest sprzedawana w wersji italic.
 3. PenBBS dodaje do niektórych piór dodatkową część pozwalającą zamienić pióro wieczne na kulkowe, jednak współpracuje jedynie z konwerterem. O coś takiego
 4. Może Wing Sung 698 lub 618. Wersje z czarnego tworzywa wyglądają całkiem klasycznie, jak na mój gust. Do 698 można wstawić stalowe stalówki Pilota. Tanie i w dodatku z tłokowym systemem napełniania.
 5. Bardzo mokre japońskie F/EF, ewentualnie italic/stub 1,1 lub trochę mniej.
 6. Miniszlifierka i częste chłodzenie stalówki w filiżance z wodą, później wygładziłem ostre krawędzie ręcznie papierem wodnym 2000. Szlifowałem porównując ze standardową "piątką" Faktycznie, tak jak drEvil napisał, mają lekkiego garba dlatego lepiej montować je w piórach z metalową sekcją ponieważ wymagają odrobiny siłowego podejścia , U mnie siedzi w Wing Sungu 3023 i ma się całkiem dobrze.
 7. Można lekko podważyć spływak np grzbietem noża do tapet. Jest szczelina pomiędzy sekcją a wzmocnioną częścią spływaka i delikatną dźwignią powoli wypycha się spływak z tej plastikowej tulejki.
 8. Byłbym wdzięczny gdybyś zdradził źródło tych indyjskich fleksów.
 9. Wing Sung 698 3013 - stalówki Pilota Pilot MR - Można wkręcić całą sekcję z 78G Stalówki pilota (Plumix MR itd.) po zeszlifowaniu skrzydełek i lekkim rozgięciu pasują do piór ze stalówkami nr 5 Wingsung 3008 - pasują stalówki LAMY PenBBS 350 309- stalówki nr 6 choć z lekkimi problemami z ustawieniem spływaka
 10. Mam oba atramenty Pilota i nie można ich ze sobą porównywać. Zwykły niebieski wypada bardzo blado. I żaden z nich nie da się porównać do Visconti niebieskiego, są dużo bardziej blade.Z podobnych kolorów może KWZ Niebieski 5 lub Monteverde Horizon Blue
 11. Pasują konwertery Jinhao. Waterman w moim Pilocie przeżył miesiąc i pękła szyjka
 12. Wing sunga 601,618 i 698 i mogę polecić. Zwłaszcza model 698 dodatkowym plusem jest możliwość przełożenia do niego stalowych stalówek pilota (tych z modeli MR, 78G, Plumixy)
 13. Wszystko zależy od preferencji i ewentualnego dopasowania stalówki/spływaka do upodobań. Osobiście przymierzam się do tytanowego Bocka, o którym czytałem dużo dobrego. Japończycy mają dobrą kontrolę jakości. Osobiście wolę EF Lamy 2000 niż F z Pilota (Lamy jest bardziej mokre), a i tak wszystkie dłuższe teksty piszę lekko poprawioną stalową stalówką F z pilota 78G przeszczepioną do Pilota MR.
 14. W Pilocie Custom 91 (taka sama jak w 74 i 92) stalówka nieznacznie odbiega od typowej w rozmiarze 5. Nie wiem czy bardziej opłacalne nie będzie dokupienie oddzielnie złotej stalówki Bocka/Jowo i jakiegoś względnie taniego pióra do przyjęcia przeszczepu.
×
×
 • Utwórz nowe...