Jump to content
 • Announcements

  • ArielN

   Wybieramy pióro PWF   09/06/2017

   Rozpoczęliśmy głosowanie, w którym wybierzemy pióro forumowe PWF:  

Tales

Użytkownicy
 • Content count

  119
 • Joined

 • Last visited

About Tales

 • Rank
  F
 • Birthday 03/23/1998

Profile Information

 • Płeć
  Male
 • Skąd jesteś?
  Legionowo
 • Zainteresowania
  Lubię pióra wieczne, zegarki, nowe technologię i grafikę 3D. Interesuję się też ogólnie obróbką filmów. Lubię grać w siatkówkę, w ping-ponga i jeździć na rowerze.

Recent Profile Visitors

260 profile views
 1. Według mnie pióro nie sprawia, że piszesz ładniej, bo przecież ręka ta sama (przynajmniej tak jest w moim przypadku). Ewentualnie cieniowanie atramentu może sprawić, że twoje pismo będzie wyglądało ładniej. Ja osobiście zauważyłem, że piórem piszę szybciej niż niektórzy ludzie w klasie. Gdy wezmę długopis do ręki, to na pewno piszę wolniej, ale raczej wynika to z braku przyzwyczajenia niż z rzeczywistej przewagi pióra. Natomiast jest jedna faktyczna przewaga pióra nad długopisami - mniej męczą rękę. Mam porównanie z innymi ludźmi w klasie i kiedy oni już jęczą, ja w sumie czuję się tak samo, jak na początku. Poza tym czasami mam takie maratony 4h prawie bez przerwy i nie czuję jakiegoś strasznego zmęczenia To, że twoje pióra nie są uznanych marek wcale nie oznacza, że nie będziesz mógł poczuć magii pisania piórem. Czasami tanie chińskie pióra piszą tak samo lub lepiej niż drogie markowe. Drogie pióra za to są przeważnie dużo lepiej wykonane, mają lepsze wsparcie techniczne, są wykonane z lepszych materiałów i masz większy wybór stalówek, i wykończeń.
 2. Jinhao 599

  Takie podejście akurat też nie jest najlepsze. Nawet jeśli nie wchodzisz na strony potencjalnie niebezpieczne, to wirus i tak może się trafić. Lepiej dmuchać na zimne, a w sieci jest całkiem sporo dobrych i darmowych programów.
 3. Waterman Graduate

  Picie szkodzi 😉
 4. Według mnie jest to dobry wybór jako pierwsze pióro, bo stalówki mają dobrą powtarzalność, więc początkujący się nie zniechęci. Tylko, że musi przetestować w sklepie, czy uskok nie będzie mu przeszkadzał. Jednakże jako drugie i kolejne pióro wybrałbym lamę, bo jednak jak ci się w Lamy trafi dobra stalówka to jest dużo lepsza od tej Pilotowej. Co nie oznacza, że ta w Pilocie jest zła.
 5. Sailor 1911 Ivory

  To dziwne, że miałeś problemy ze stalówką. Zawsze mi się zdawało, że Japończycy robią pióra, które zawsze działają od razu po wyjęciu z pudełka. Najwyraźniej każdemu zdarza się wpadka.
 6. Jaki atrament dzisiaj kupiłeś/ -łaś? :)

  Wszystko zależy od kobiety
 7. Jinhao 159

  Rzetelna recenzja, miło się czyta.
 8. Witam @Zilidya. Nie jestem ekspertem, ale zbyt duży nacisk na papier podczas pisania może być spowodowany zbyt dużym napięciem mięśniowym. Może zamiast wydawać kilkaset złotych na nowe pióra przejdź się do lekarza, pogadaj z nim i spróbujcie razem jakoś to rozwiązać. Nie ręczę oczywiście, że to pomoże, bo takie rzeczy powinno się naprawiać w wieku dziecięcym, ale na pewno jest to długofalowo tańszy sposób niż kupowanie nowego pióra co 3 miesiące lub wydawanie kilkuset złotych na pióro, które jest w stanie wytrzymać twoje pismo.
 9. Gwinty tłoczków oraz nabojów

  Chyba chciałeś powiedzieć VFM jedzie na zwykłych u Sheaffera, a jeśli już wspominamy o VFM to warto też wyróżnić MR i Plumixa u Pilota, które też jadą na zwykłych, ale tylko wersje przeznaczone na rynek europejski.
 10. Atramenty Cross Luxury

  Carbon ink według mnie nie zachacza o tusz. Ok, jest super wodoodporny, ale strasznie blady i generalnie ma dobry przepływ, czego nie można powiedzieć o tuszu. Innymi słowy jest to po prostu bardzo trwały atrament.
 11. Ale co do jednego Pan Kleks miał rację - stara gwardia rzeczywiście odeszła i trochę mi ich brakuje, aczkolwiek raczej watpię, że ma to związek ze zmianami na tym forum, bo banalne pytania i akademickie dyskusje były zawsze. Zresztą zawsze można utworzyć własny wątek. Mi też Kaweco nie podpasowało, bo strasznie przerywa przy pisaniu, ale uznałem, że jedna jaskółka wiosny nie czyni i może kiedyś kupię sobie jakieś.
 12. Etui

  Masz rację, nie powinno, ale wydaje mi się, że dobre etui nie kosztuje 40 zł tylko raczej 100+ zł. Według sklepu, w którym je kupowałem to jest skóra, ale jakoś nie chce mi się wierzyć.
 13. Etui

  Proste i tanie etui Duke. Kosztowało mnie z tego, co pamiętam ok 40 zł. Po roku użytkowania pojawiły się przetarcia na wierzchniej warstwie materiału, na dole od naciskania, żeby wydobyć pióro. Służy mi za szkolny piórniczek. Nie wiem, czy mam polecać, czy nie, bo nie mam porównania. Nie jestem estetą, więc mi te przetarcia nie przeszkadzają dopóki nie zamienią się w dziury.
 14. Cieńsza kreska.

  Pamiętajmy też, że pogorszenie przepływu może negatywnie wpłynąć na właściwości piśmiennicze, bo będzie gorsze nawilżanie stalówki i przez to można odczuwać drapanie.
 15. Pióro do 100 zł

  Jeśli stalówka przerywa zawsze to ordynarnie wyjmiesz kartkę zza pazuchy i skrobniesz 2 zdania na jej oczach. Jeśli przerywa po jakimś czasie to dasz jej, a ona już je sprawdzi we własnym zakresie. Przecież to niemożliwe, żeby powiedziała, że pióro jest sprawne, bo potrafi napisać 2 zdania.
×