Jump to content

Tales

Użytkownicy
 • Content count

  165
 • Joined

 • Last visited

About Tales

 • Rank
  F
 • Birthday 03/23/1998

Profile Information

 • Płeć
  Male
 • Skąd jesteś?
  Legionowo
 • Zainteresowania
  Lubię pióra wieczne, zegarki, nowe technologię i grafikę 3D. Interesuję się też ogólnie obróbką filmów. Lubię grać w siatkówkę, w ping-ponga i jeździć na rowerze.

Recent Profile Visitors

539 profile views
 1. Tales

  Jakiś Bohler

  To, że na czubku nie ma złotego okrycia nic nie znaczy, bo czubek prawie zawsze jest wykonany z innego metalu niż sama stalówka. Najcześciej jest to bardzo odporny na ścieranie stop, który ma zapewnić długie pisanie.
 2. Tales

  Fountain Pen Companion

  Czy wam też to tak wolno chodzi?
 3. Kupiłem sobie niedawno Sheaffera Prelude. W takim oto pudełeczku. Trochę zaintrygował mnie fakt, że na broszurze informacyjnej jest napisane, że pióro posiada tylko trzy lata gwarancji, podczas gdy wszyscy mówią, że Prelude ma dożywotnią. Pióro, kupiłem nieużywane za połowę ceny sklepowej ze względu na grawerunek na skuwce.
 4. Tales

  Faggionato Pétrarque PWF

  Jak dla mnie brakuje jakiejś metalowej obrączki na końcu skuwki. Osobiście bałbym się, że przy mocniejszym zakręceniu coś tam pęknie.
 5. Tales

  Ile piór straciliście?

  Tak. Okazało się, że drugi koniec skuwki także jest włożony na wcisk, więc go wypchnąłem za pomocą cyrkla, wyjmując jednocześnie całą wewnętrzną tulejkę z zatrzaskiem. Później z tej tulejki już łatwo mi było wypchnąć to cuś co tam utknęło
 6. Tales

  Ile piór straciliście?

  Próbowałem gorącej wody, żeby rozłączyć 2 części skuwki, ale nie zadziałało. Ta część trzyma się w środku dzięki zatrzaskowi, więc pinceta też nie pomoże.
 7. Tales

  Ile piór straciliście?

  Moja przyjaciółka dała mi takie pióro no name, które dostała w jakimś konkursie. Stalówka oczywiście była IPG. Dała mi je do przemycia, bo sama nie umiała. Problem w tym, że zostawiła w korpusie drugi nabój, który się zakleszczył i przy dokręcaniu korpusu delikatnie wysunął jego drugi koniec, który o dziwo nie posiadał ani grama kleju. Ten drugi koniec posiadał zatrzask, żeby można było założyć skuwkę podczas pisania i niestety kiedy zakładałem skuwkę to on został w niej. I teraz zastanawiam się, jak jej o tym powiedzieć.
 8. Tales

  Jaki atrament dzisiaj kupiłeś/ -łaś? :)

  Nie to, żebym bronił dużych firm atramentowych, ale każdy wie, że łatwiej wszystko zorganizować w małej firmie niż w dużych korpo. Co nie zmienia faktu, że to jest niedopuszczalne i chwała KWZ za dobrą organizację.
 9. Byłby z niego całkiem niezły eyedropper gdyby nie te metalowe gwinty. Szkoda oj szkoda.
 10. Tales

  Pelikan M200 brązowy marmurek

  Jak się nazywa ten szary marmurek pomiędzy zielonym, a brązowym?
 11. Marka: J. Herbin Kolor: niebieski inne szczegóły: atrament z czarnymi lub białymi, błyszczącymi drobinkami, widoczne cieniowanie. Cena: ok. 50 zł
 12. Tales

  Jaki atrament dzisiaj kupiłeś/ -łaś? :)

  Nie jestem specem od atramentów, ale niestety chyba zrobienie takiego triku z odwróconym cieniowaniem chyba się nie uda, ponieważ cieniowanie jest spowodowane przez to, że przy odsuwaniu stalówki od papieru dostaje się na niego trochę więcej atramentu, co oznacza, że w tym miejscu jest jego grubsza warstwa, a tym samym pochłania więcej światła i dlatego kolor jest ciemniejszy. Nie wyobrażam sobie sposobu, żeby odwrócić to zjawisko. Niestety fizyki się nie oszuka, ale pomarzyć można.
 13. Gratulacje. Super pióro.
 14. Nabyłem dzisiaj Faber Castell Loom. Przyznaję, że trochę mnie to pióro zaskoczyło, bo spodziewałem się, że stalówka będzie super gładka, a tu bum i jest feedback. Writing pisze gładziej, ale Loom mi się, jak do tej pory lepiej używa, bo jest cięższe i, jak dla mnie, lepiej wyważone.
×