Jump to content

Tales

Użytkownicy
 • Content Count

  183
 • Joined

 • Last visited

About Tales

 • Rank
  F
 • Birthday 03/23/1998

Profile Information

 • Płeć
  Male
 • Skąd jesteś?
  Legionowo
 • Zainteresowania
  Lubię pióra wieczne, zegarki, nowe technologię i grafikę 3D. Interesuję się też ogólnie obróbką filmów. Lubię grać w siatkówkę, w ping-ponga i jeździć na rowerze.

Recent Profile Visitors

751 profile views
 1. Tales

  Przygoda z serwisem Bazarnik

  Poszedłem do sklepu i sprawa się wyjaśniła. Okazało się, że pani się pomyliła i gwarancja jest, ale z jakiegoś względu nie została uznana.
 2. Tales

  Przygoda z serwisem Bazarnik

  Cenna informacja. Następnym razem zastanowię się 2 razy zanim coś tam kupię. Tak swoją drogą to wychodzi na to, że jedyny kompetentny sklep w Warszawie to F-Pen, bo w Piórotece też byłem świadkiem takiej wpadki.
 3. Tales

  Przygoda z serwisem Bazarnik

  Proszę nie zaczynajmy teorii spiskowych. Wyblaknięty paragon nie jest moim problemem. Franek powiedział, że jeśli produkt został kupiony w tym sklepie to mogę poprosić o wydrukowanie duplikatu dowodu zakupu przez podanie przybliżonej daty jego zakupu, a tak się składa, że tą datę posiadam, bo zawsze jak kupuję jakieś pióro to robię jego test w specjalnym zeszycie z datą.
 4. Tales

  Przygoda z serwisem Bazarnik

  Niestety paragon już wyblakł, bo pióro było kupowane 1,5 roku temu, ale pomysł z odszukaniem w bazie danych jest całkiem niezły, bo pióro było kupowane też tam. Na razie czekam aż zadzwoni do mnie pani, że jest gotowe do odbioru. Jak zadzwoni i pójdę już tam to wtedy przedstawię jej pana pomysł. Nawet gdyby gwarancja się znalazła to i tak już raczej nie będę korzystał z usług tego sklepu. Nie chcę kusić losu.
 5. Tales

  Przygoda z serwisem Bazarnik

  Po czym wnioskujesz?
 6. Gwoli wstępu, musiałem oddać mojego Pelikana M200 do serwisu bo zaczął przerywać. Z oddaniem wszystko poszło gładko. Dałem gwarancję i wszystkie papiery i dostałem zapewnienie od sprzedawcy, że powinno się to odbyć bez żadnego wkładu własnego. Po dwóch tygodniach dzwoni do mnie pani z Bazarnika z pytaniem czy przyjmuję zapłatę w wysokości 280 zł za wymianę stalówki. Zdziwiłem się, bo przecież dawałem im gwarancję. Pani powiedziała, żadnej gwarancji nie otrzymała ale poszuka. Po kolejnych dwóch tygodniach znowu dostałem telefon z tą samą informacją. Innymi słowy Bazarnik zgubił moją gwarancję. Zapłaty oczywiście odmówiłem, bo stalówkę mogę sobie sam wymienić za mniej niż połowę tej kwoty. Szkoda o tyle, że nie zrobiłem żadnego jej skanu lub zdjęcia. W ogóle nie brałem pod uwagę, że renomowany sklep może popełnić taki błąd. Żeby nie było, nie uważam Bazarnika za zły do szczętu sklep. Ma bardzo miłą i kompetentną obsługę, jednakże ich wpadka jest lekko mówiąc niewłaściwa.
 7. Tales

  Sposoby na parciejące gumki

  W przypadku takiej, która jest naprawdę niepewna w zupełności się z tobą zgadzam, ale jeśli jeszcze mógłbym na jakiejś popisać z 2 lata to nie będę na siłę wymieniał. Wolałbym raczej maksymalnie przedłużyć ten okres.
 8. Tales

  Sposoby na parciejące gumki

  Nawet jeśli, to przecież nie można nie pisać piórem tylko dlatego, żeby nie musieć gumek wymieniać.
 9. Tales

  Sposoby na parciejące gumki

  Widziałem gdzieś w sklepie amoniak także z tym nie powinno być problemu.
 10. Zmienną grubością linii w zależności od kąta pod którym się nachyla pióro do papieru.
 11. Witam, czy znacie jakieś sposoby na przedłużenie żywota naszych gumek w piórach. Wiem, że współczesne gumki mają termin przydatności ok. 30 lat lub nawet więcej, ale jeśli ktoś kupił pióro stare z jeszcze nadającą się gumką to pewnie chciałby przedłużyć jej żywot.
 12. Tales

  Pióro 400 - 600 zł

  Jeśli chodzi o ruch pisarski z nadgarstka to chodzi tutaj o to, że przeciętny człowiek używa do pisania samego nadgarstka, co jest niezdrowe i bardziej męczące. Technika Palmera polega na tym, że do pisania używasz całego ramienia, dzięki temu przez to, że mięśnie ramienia są większymi mięśniami niż mięśnie nadgarstka, mniej się męczysz. Najlepiej to zrozumiesz jak zobaczysz jakiś film. W dalszych odcinkach facet będzie pokazywał, jak pisać konkretne litery.
 13. Tales

  Pióro 400 - 600 zł

  Zawsze można nauczyć się ładnie pisać, aczkolwiek nie będzie to proste i wymagać będzie od ciebie systematyczności. Jeśli chodzi o to co musisz zrobić to to zależy co chcesz osiągnąć. Jeśli chcesz poćwiczyć wygląd pisma codziennego to najlepiej będzie przenieść się umysłem do czasów podstawówki i od nowa ćwiczyć pojedyncze szlaczki, a później poszczególne litery. Możesz też zacząć ćwiczyć technikę Palmera, która z grubsza polega na wykonywaniu ruchów całą ręką, a nie samym nadgarstkiem. W internecie jest mnóstwo filmów na ten temat. Nie musisz robić tego dużo. Wystarczy 15 minut dziennie. Najważniejsze, żebyś była systematyczna. Jeśli natomiast chodzi ci o kaligrafię artystyczną, to już tutaj wypadałoby się zaopatrzyć w narzędzia potrzebne do jej wykonywania w zależności od tego, który krój chcesz ćwiczyć. Mówiąc narzędzia mam na myśli ściętą stalówkę (ale niekoniecznie, może być też ścięty patyk, który będziesz maczała w atramencie, flamaster lub cokolwiek innego, co bedzie dawało wariację linii) oraz stalówkę elastyczną. Tutaj zasada jest taka sama, jak w przypadku pisma codziennego, czyli szukasz np. zdjeć kroju pisma, którego chcesz się nauczyć i ćwiczysz poszczególne litery. Gdybyś miała jakiś problem ze zrozumieniem tego wykładu to pisz. Postaramy się pomóc.
 14. Tales

  Jakiś Bohler

  Problem w tym, że próba z magnesem nie zawsze działa. W sensie, że jeśli stalówka będzie przyciągana przez magnes to na 100% jest stalowa, ale jeśli nie to wciąż nie wiadomo. Mam 14 piór. Wszystkie ze stalowymi stalówkami i nie wiem czy chociaż jedna jest przyciągana.
×