Skocz do zawartości

RiA

Użytkownicy
 • Ilość treści

  74
 • Rejestracja

 • Ostatnio

O RiA

 • Ranga
  XF

Profile Information

 • Płeć
  Female
 • Skąd jesteś?
  okolice Krakowa

Ostatnio na profilu byli

347 wyświetleń profilu
 1. Jeśli można niedyskretnie spytać, cóż to była za okazyja, że ćwiartkę tak zacnego trunku zaprzepaściła? Azaliż nazywa się ona "złudzeniem optycznem"?
 2. Spróbuj wpisać w wyszukiwarkę słowo kaligrafia. Oznacza ono sztuke ręcznego pisania - na wiele sposobów. Wujek Gugiel pokazuje piękne filmy instruktarzowe i ciekawe strony (łącznie z samouczkami). Jeżeli chodzi o praktykę - byłam kilka razy na warsztatach kaligraficznych - super przygoda. Polecam.
 3. Z tego co mi wiadomo, we wspomnianym Warermanie W3 jest dźwigienkowy system napełniania, więc niepotrzebnie martwisz się o smarowanie. Jeżeli zaczynasz swoją przygodę z piórami vintage to najlepiej sprawdź... sprzedawcę. Czasem warto zapłacić więcej, kupić od specjalisty i mieć bezproblemowe pióro po kapitalnym odświeżeniu.
 4. Klamerka = mini imadełko. Genialne. Dzięki
 5. Bibułka do piór wiecznych, z tego co mi wiadomo o jej przeznaczeniu, służy do wciągania nadmiaru atramentu z mokrego świeżego tekstu. Kiedyś MarcinEck linkował ją*, gdy na forum zastanawialiśmy się, co zainstalować do suszki**, żeby spełniała swoje zadanie. W szkolnych czasach (przed masowym upowszechnieniem chusteczek higienicznych i papierowych ręczników) używałam jej do szybkiego "wypijania" kleksów z kartki, czasem tylko do osuszania stalówki. ___________________ * http://www.piorawieczneforum.pl/index.php?/search/&q=bibuła&sortby=relevancy * * maleńka kołyska z uchwytem, występuje w starych zestawach nabiurkowych lub solo http://www.piorawieczneforum.pl/index.php?/search/&q=suszka
 6. Dzięki za wyczerpujące odpowiedzi dot. pracy! Wyszło Ci zgrabne super użytkowe pióro
 7. Czyli jak się chce to można z niczego zrobić coś Gratuluję udanej pracy! Jak napełniasz swoją Franken - Gehę? Pokażesz próbkę pisma?
 8. Gdyby nie to, że termometronosz występuje w klasycznym Watermanowskim zestawie, to by można pomyśleć, że wpadł na to rodzimy pomysłowy Dobromir
 9. Dwa razy kupowałam R&K w TradeArts z odbiorem osobistym. Wszystko spoko.
 10. @clueskee, jak możesz mieć Sonneta z 1990 roku jeżeli jego produkcja rozpoczęła się dopiero w 1994? (to info z cytowanej przez Ciebie strony "parker pens"), a gdyby ten Sonnet miał być z roku 2000 to miałby na znaczku pochyłą literę P ze strzałką skierowaną w górę (to logo z lat 2000-2008).
 11. Dzięki za super skany. Niesamowity temat Stary list odnaleziony w jeszcze starszej książce... niedawno był w Trójce ciekawy reportaż o poszukiwaniu autorów listu znalezionego w książce o równaniach różniczkowych drugiego stopnia. Jakby ktoś chciał sobie posłuchać audycji pt. "List sprzed lat" Katarzyny Michalak - po lewej stronie włącza się audio: http://www.polskieradio.pl/9/325/Artykul/1727831,Odnaleziony-list-milosny-pozwoli-nam-zblizyc-sie-do-siebie
 12. J. Herbin ma bardzo dobre nazwy są poetyckie i niepolityczne. Podobają mi się też tytuły jubilerskie od Pelikana. Co do wielkich plam przy napełnianiu - zaliczyłam upadek z wysokości niezakręconego prawie pełnego kałamarza KWZI pomarańcz - efekt na: ubraniu, podłodze, ścianie, wyściełanym fotelu komputerowym... I wszystko się pięknie wyczyściło, bo to pomarańcz standardowy czyli wodorozcieńczalny. Do napełniania naboi mam wszystkie strzykaweczki z grubymi igłami. Jest bardziej precyzyjnie no i po nauczce z KWZI na spokojnie przy biurku, na siedząco.
 13. Aaa... Na poprzednim obrazku z drugą stroną nie było tego widać. Dzięki za pokazanie "przezierności". U mnie na zwykłym papierze ksero ten efekt jest mniej widoczny.
 14. ?? To by znaczyło, że mimo braku przebijania barwników z atramentu bardzo wyraźnie widać tekst napisany na drugiej stronie. Oxford przy normalnym pisaniu różnymi atramentami u mnie w żadnym z zeszytów nie przebijał, ani nie dawał innych niemiłych efektów oprócz dłuższego czasu wysychania.
 15. Lubić lubią, a najbardziej kolory z brokatem (żelowe cienkopisy) tyle, że jest taki zwyczaj w szkole, że uczeń/nnica pisze niebieskim/czarnym itp.a nauczyciel sprawdza kolorami. Z doświadczenia powiem, że sprezentowałam kiedyś taki zestawik kolorowych naboi nieletniej i najbardziej podobał się... niebieski. Chyba, że Twoje pupile będą tworzyć pamiętnik, albo mają taki charakterek, że lubią się wyróżniać z tłumu.
×
×
 • Utwórz nowe...