Skocz do zawartości

Wasze ręcznie zrobione zeszyty, notatniki, kalendarze...


vannolot

Polecane posty

Cześć! :) Tak jak zaproponowała Miyako, stworzyłem temat, gdzie można chwalić się Swoimi dziełami. Może kogoś, dzięki Wam, zainspiruje coś albo doda motywacji... Jako, że ja jeszcze żadnego nie zrobiłem, zachęcam Was do wrzucania fotek. Dzięki i pozdrawiam! ;)

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Odpowiedzi 50
  • Created
  • Ostatnia odpowiedź

Top Posters In This Topic

To na dobry początek ja pochwalę się swoja pracą.

Jeden z notesów a raczej jedną z okładek pokazałem na ostatnim warszawskim spotkaniu. Nie mogłem się zebrać aby owoc pracy zaprezentować szanownemu gronu.

Poniżej kilka zdjęć okładki wraz z kalendarzem i notesem. Jest to druga w kolejności okładka jaka powstała.

 

okładka

 

774610b92f6d9da4m.jpg

 

kalendarz

 

2f18c6ce95df9626m.jpg

 

notes

 

5bac56dfd05a87b2m.jpg

 

i inne ujęcia tego samego

 

0c65e1250b187e38m.jpg

 

4e47a6d20342371cm.jpg

 

i okładka która powstała jako pierwsza tutaj z notesami clairefontaine

 

d96270a55e884ce5m.jpg

 

8deca1a7e70b1232m.jpg

 

19be1ed77d6f7d3am.jpg

 

i to na razie tyle

pozdrawiam

Aiyagi

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

To na dobry początek ja pochwalę się swoja pracą.

Jeden z notesów a raczej jedną z okładek pokazałem na ostatnim warszawskim spotkaniu. Nie mogłem się zebrać aby owoc pracy zaprezentować szanownemu gronu.

Poniżej kilka zdjęć okładki wraz z kalendarzem i notesem. Jest to druga w kolejności okładka jaka powstała.

 

okładka

 

774610b92f6d9da4m.jpg

 

kalendarz

 

2f18c6ce95df9626m.jpg

 

notes

 

5bac56dfd05a87b2m.jpg

 

i inne ujęcia tego samego

 

0c65e1250b187e38m.jpg

 

4e47a6d20342371cm.jpg

 

i okładka która powstała jako pierwsza tutaj z notesami clairefontaine

 

d96270a55e884ce5m.jpg

 

8deca1a7e70b1232m.jpg

 

19be1ed77d6f7d3am.jpg

 

i to na razie tyle

pozdrawiam

Aiyagi

PIĘKNA okładka na pierwszym zdjęciu. Ręcznie wykonywałeś czy też zdradzisz pochodzenie?

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 3 months later...

Po tym i sąsiednim wątku narobiliście mi ochoty i... zacząłem robić własną oprawkę albo pod własnej roboty wkład do tego albo pod zeszyt formatu A5 który można łatwo wsuwać. Całość wykonana z grubej skóry - dziś już pociąłem, pokleiłem, dociąłem ostatecznie, zaokrągliłem narożniki, zrobiłem rowek na szycie i zabarwiłem, a teraz schnie..... Jutro czeka mnie impegnacja powierzchni i szycie (o ile jutro zdążę), jak tylko skończę to się pochwalę, o ile będzie czym ;)

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dzięki za miłe słowa :)

 

Łał, naprawdę niesamowita. Długo trwała produkcja?

Myślę, że całość to ok 6-7 godzin - po prostu najdłużej trwa samo szycie (ok 3 godz) bo jednak ścieg drobny raczej, a jednak kawałek jest do objechania + nici trzeba długie przekładać i trzeba uważać żeby nie pomylić albo nie skręcić jej zbytnio - na jedną stronę to trzeba chyba z 2m

 

Pięknie wyszło.

Mam tylko jedno pytanie - dlaczego tak dużo marginesu od góry i od dołu?

Po wsunięciu zeszytu zostaje tak na oko 1-1,5 cm do szwu - można zrobić mniejszy odstęp?

Można było by mniej ale chciałem po prostu trochę sobie marginesu zostawić tak żeby kartki nie były zbyt blisko krawędzi. W rzeczywistości nie jest to tak widoczne jak na zdjęciach. Plusem tego jest to, że po zamknięciu nie widać tak od razu co jest w środku (tzn że to zeszyt tak naprawdę) :) Pewnie dało by się tą odległość zmniejszyć nawet i o połowę - zwłaszcza że pozioma krawędź nie jest narażona na np niezmieszczenie się oprawki zeszytu na długość ;)

 

Ładne i proste. Widać że to nie pierwsze spotkanie z tematem...

Mi by tam tylko brakowało zakładki doczepionej

Szacunek

Jakby było gdzieś że możnaby chcieć, to ja bym chciał

No nie pierwsze - zresztą napisałem o tym na stronie ;) Zostało mi po prostu trochę skóry. Zakładek raczej nie lubię, ale w razie czego doczepienie zakładki to prosta sprawa :) Na razie nie planuję produkcji bo to przedewszystkim czasochłonne, a i samej skóry nie ma już tyle żeby zrobić ich ileś tam - tzn jeszcze trochę zostało, ale wiele tego nie jest niestety... będę musiał chyba poszukać jakiegoś źródła żeby kupić :)

 

:w00t: :w00t: :w00t:

 

chceto

:D

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Gość
Odpowiedz...

×   Wklejony jako tekst z formatowaniem.   Wklej jako zwykły tekst

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Twój link będzie automatycznie osadzony.   Wyświetlać jako link

×   Twoja poprzednia zawartość została przywrócona.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz wkleić zdjęć bezpośrednio. Prześlij lub wstaw obrazy z adresu URL.


×
×
  • Utwórz nowe...