Skocz do zawartości

Pioro na 30 urodziny dla Kobiety - jakie?


Polecane posty

Witam serdecznie. 

Chcialbym Was prosic o pomoc w wyborze piora wiecznego na prezent urodzinowy dla mojej dziewczyny. Z racji tego ze moje doswiadczenie w tej kwesti jest zerowe czekam na ciekawe propozycje :)

troche charakterystyki :)

 Kobieta lat 30 (niebawem), menager w hotelu, drobna osoba.

Obawiam sie ze to rowniez bedzie jej pierwsze pioro, a za czym idzie chcialbym by tez bylo wyjatkowe. 

Jezeli chodzi o budzet to powiedzmy nie wiecej niz 2000PLN 

Z gory dziekuje za pomoc i jeszcze raz przepraszam za brak polskich znakow :)

Ciacho

 

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Proponuję kupić piękne pióro Cross Botanica w wersji Green Daylily, lub innej kolorystyce do wyboru. Proszę nie uprzedzać sie ceną, jest niska, ale pióro jest warte wiecej niż wskazuje na to cena. Jest lekkie, bardzo wygodne, pięknie zdobione. Gwarantuję, że nie spotkają się takie dwa przy jednym stole konferencyjnym.

 

fa1385a239453bbd.jpg

 

Zdjęcie ze strony internetowej producenta.

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Exception w wersji slim to bardzo dobry kandydat na prezent dla opisanej osoby. Bezdyskusyjnie eleganckie i zarazem wyjątkowe ze względu na sprytny przekrój. Solidne wykonanie sprawi, że pióro będzie służyć przez lata. Jeżeli pismo Twojej dziewczyny można ocenić jako raczej drobne/zwarte to stalówka F będzie odpowiednia. Cena ok 1100 pln daje Ci jeszcze przestrzeń na zakup porządnego atramentu (czy nawet dwóch : jeden jakiś klasyk i drugi kompletnie odjechany) w niebanalnej butelce - atramenty watermana nie są złe, ale butelka nie wyróżnia się jakoś z tłumu. Popatrzyłbym na atramenty Graf von Faber Castell, Iroshizuku lub PW Akkerman. No i do tego etui. Zostanie Ci jeszcze na przyzwoitą kolację przy świecach. 

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

18 hours ago, visvamitra said:

Może włoska Aurora 88? Albo Pelikan M400 w wersji czerwonej? Świetne piórka. Z innych opcji dobre pióra robi St. Dupont. Maja modelowe skierowane do kobiet.

Pelikan M400 brzmi fajnie aczkolwiek zastanawiam się czy nie będzie dla niej problematyczne napelnjanie. Czy nie lepiej aby był wariant na dwie opcje. Dzięki 

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dziękuję wszystkim za informację :)

Niestety muszę przyznać mam jeszcze większy mętlik w głowie ;)

Naprawdę nie spodziewałem się że jest tyle różnych detali na które trzeba zwrócić uwagę :)

Dużo ciekawych pomysłów aczkolwiek najbardziej myślę że odpowiednim będzie stonowane kolorystycznie np czern-zloto albo czern-srebro w klasycznym wygladzie. 

Zastanawiam się nad takimi modelami. 

Co Wy na to?

1. Bardzo elegancko wygląda choć nie dokona klasycznie moim zdaniem. Dużym plusem jest to że GvFC ma dużo ładnie wykonanych akcesoriów 

https://www.sklepfc.pl/pioro-kulkowe-classic-anello-ebony-graf-von-faber-castell

2. W brew opinii jakie tu czytałem wizualnie (niestety tylko że zdjęcia narazue) to pióro mi się bardzo podoba choć nie wiem czy nie będzie za duże i za ciezkie. Dużym plusem jest limitowana edycja z racji tego że to będzie jej pierwsze pióro jak i 30 urodziny czyli wkroczenie w dorosłość i dojrzałość :)

https://wiecznepiora.eu/pl/p/Pioro-wieczne-VISCONTI-GAL-ANONIM-GLOSSY-w-drewnianej-kasecie/1348

3. Natomiast tu, choć czytałem i słyszałem z różnych sklepów dużo dobrych opinii, obawiam się tylko czy nie będzie dla mojej wybranki problematyczne napełnianie. 

https://wiecznepiora.eu/pl/p/Pioro-wieczne-PELIKAN-M400-czarne-GT/1853

4. Ostatnie dwa są z jednej firmy i oba prezentują się wysmienicie. 

https://wiecznepiora.eu/pl/p/Pioro-wieczne-WATERMAN-ELEGANCE-Czarna-laka-ST/38

 

https://wiecznepiora.eu/pl/p/Pioro-wieczne-WATERMAN-EXCEPTION-Slim-Czarna-laka-GT/25

Proszę o opinie jeżeli ktoś z Was używał któregoś z tych piór albo wie o jakiś plusach bądź minusach których nie udzielają sprzedawcy. 

Dziękuję za zainteresowanie :)

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

16 hours ago, marecki said:

Exception w wersji slim to bardzo dobry kandydat na prezent dla opisanej osoby. Bezdyskusyjnie eleganckie i zarazem wyjątkowe ze względu na sprytny przekrój. Solidne wykonanie sprawi, że pióro będzie służyć przez lata. Jeżeli pismo Twojej dziewczyny można ocenić jako raczej drobne/zwarte to stalówka F będzie odpowiednia. Cena ok 1100 pln daje Ci jeszcze przestrzeń na zakup porządnego atramentu (czy nawet dwóch : jeden jakiś klasyk i drugi kompletnie odjechany) w niebanalnej butelce - atramenty watermana nie są złe, ale butelka nie wyróżnia się jakoś z tłumu. Popatrzyłbym na atramenty Graf von Faber Castell, Iroshizuku lub PW Akkerman. No i do tego etui. Zostanie Ci jeszcze na przyzwoitą kolację przy świecach. 

No i trafiony zatopiony  jeżeli chodzi o podejście do tematu. Dziękuję bardzo za zaangazowanie. Zgadzam się że GvFC ma naprawdę ładne buteleczki na atramenty czy opakowania z nabojami. Choć np etui na jedno pióro bardziej mi się podoba z Visconti. Co do dodatków to próbuje namówić rodziców jak i siostrę mojej wybranki na wspólne zakupy z okazji urodzin i myślę że mi się to uda. A jak nie to cóż... Będzie droższy prezent. Wkoncu okrągłe rocznicę zobowiązują ;)

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Świetne, nowoczesne flaszki ma też Caran d'Ache.

Myślę, że Marecki podsumował temat bardzo dobrze. Waterman Exception to  ładne i dobre pióro. W wersji Slim sprawdzi się w każdej dłoni. Pelikana napełnia się łatwo, prawdę mówiąc napełnienie pióra tłokowego zajmuje mniej czasu niż wymiana naboju i zwłaszcza na początku przygody z piórami jest fajnym doświadczeniem :) 

 

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

7 minutes ago, visvamitra said:

Świetne, nowoczesne flaszki ma też Caran d'Ache.

Myślę, że Marecki podsumował temat bardzo dobrze. Waterman Exception to  ładne i dobre pióro. W wersji Slim sprawdzi się w każdej dłoni. Pelikana napełnia się łatwo, prawdę mówiąc napełnienie pióra tłokowego zajmuje mniej czasu niż wymiana naboju i zwłaszcza na początku przygody z piórami jest fajnym doświadczeniem :) 

 

Do tego dochodzi cała otoczka na biurku z atramentem i tak dalej. ;) Dzięki bardzo :)

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Gość
Odpowiedz...

×   Wklejony jako tekst z formatowaniem.   Wklej jako zwykły tekst

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Twój link będzie automatycznie osadzony.   Wyświetlać jako link

×   Twoja poprzednia zawartość została przywrócona.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz wkleić zdjęć bezpośrednio. Prześlij lub wstaw obrazy z adresu URL.

×
×
  • Utwórz nowe...