Jump to content

Waterman graduate


bsob

Recommended Posts

Dzień dobry państwu,

przychodzę poradzić się specjalistów. Jestem posiadaczem taniego pióra (takiego jak w tytule), jest to moje pierwsze pióro. Pióro funkcjonowało dobrze, wypisałem na nim 8 nabojów. Postanowiłem kupić tłoczek i atrament. Dokładnie ten sam, który miałem w nabojach. Tłoczek watermana. Pióro po około 1,5 strony a4 od napełnienia zaczyna pisać bardzo sucho, odczekanie nie poprawia sytuacji. Ratuję się wykręceniem tłoczka o kawałek, co przywraca pióro do normy. Jednak znów na 1,5 kartki a4. Tłoczek nie jest napełniony "pod korek". Próbowałem moczenia w wodzie z odrobiną ludwika. Zdaję sobie sprawę, że pióro jest bardzo tanie i może nie opłacać się go reanimować, ale być może ktoś ma pomysł.  

 

Jeśli nie, to czy ktoś ma informację, czy mój tłoczek mógłby współpracować z np pelikanem?

Link to comment
Share on other sites

W naboju jest kuleczka (ta, która zostaje wepchnięta do środka przy włożeniu naboju w sekcję), która pozwala atramentowi na swobodne spływanie. W tłoczku chyba jej nie ma. Na początek może wystarczy inny tłoczek? :) Jinhao czy jakiś no name, który będzie miał w środku kulkę albo sprężynkę. 

Link to comment
Share on other sites

Witam. Nie jestem specjalistą w tym temacie, więc się wypowiem ;) Rozumiem, że na nabojach pióro pisało dobrze, tylko z tłoczkiem są problemy? Jeżeli tak to słyszałem, że takie coś pomagało w chińskich piórach: Jeżeli w tłoczku nie ma kulki to wrzucenie tam małej plastikowej kulki pomagało. Ale jak mówie, poczekałbym aż się ktoś wypowie z Forumowiczów bardziej obeznanych w temacie.

Ed. Jak zacząłem pisać to nie było odpowiedzi.

Edited by Kowal1623
Link to comment
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Guest
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

×
×
  • Create New...