Jump to content

Złoto, srebro. czy..?


Pan_Q

Recommended Posts

Uhh, tyle obrzydliwie złotych piór w jednym miejscu. To jest jak z tymi "super lux" produktami wysadzanymi svarowskim jak niemieckie (nomen omen) czołgi minami. Ni to ładne, ni to użyteczne. Świeci się jak psu oczy i do niczego nie służy, bo to przecież zbyt "cenne", by cokolwiek z tym zrobić. Tragedia.

Ni to ładne? Kwestia gustu.

Ni to użyteczne? Jak najbardziej użyteczne, jak się tylko dobrze rozejrzysz to zobaczysz ludzi używających złotych MB na codzień.

A część modeli z tej aukcji jest także w posiadaniu forumowiczów.

Link to comment
Share on other sites

Domyślam się, że są ludzie używający takich piór na co dzień. W moim subiektywnym odbiorze takie absolutnie złote przedmioty są po prostu brzydkie. Gdybym, czystym przypadkiem, stał się posiadaczem takiego pióra, to najpewniej nie nosiłbym go ze sobą. Pióro, które mogę spokojnie używać wyłącznie w zaciszu domu, przestaje być dla mnie dziełem sztuki użytkowej.

Link to comment
Share on other sites

Fakt, nie miałem. Tylko po co, jeśli mi się nie podobają. Większość modeli, o ile się orientuję, nie różni się stalówkami między różnymi wersjami wykończeń. Więc jaka jest różnica między piórami o złoconym korpusie a resztą, że tak zachęcasz mnie do ich wypróbowania? Widziałem takie pióra, pisałem identycznymi stalówkami w ładniejszych moim zdaniem egzemplarzach. Po prostu osobiście nie przepadam za takim wyglądem. Z takim złotem w dłoni zaczyna się wyglądać niczym Prezes Zarządu a nie człowiek (nikogo nie obrażając). Szczególnie, kiedy ma się 19 lat i jest się studentem. Po prostu nie wyobrażam sobie używania takiego pióra na uczelni.

Link to comment
Share on other sites

Fakt, nie miałem. Tylko po co, jeśli mi się nie podobają. Większość modeli, o ile się orientuję, nie różni się stalówkami między różnymi wersjami wykończeń. Więc jaka jest różnica między piórami o złoconym korpusie a resztą,...

No i to by było na tyle.

Link to comment
Share on other sites

No i to by było na tyle.

Przepraszam, nie chcę wchodzić w czcze dyskusje i przepychanki, ale czy mógłbyś mnie łaskawie wyprowadzić z niewiedzy i wskazać różnice pomiędzy piórami o złoconym korpusie a ich ekwiwalentami w innym wykończeniu? Bo mam wrażenie, że próbujesz mi wskazać wyjątkowość samochodów czerwonych w porównaniu z niebieskimi.

Link to comment
Share on other sites

Ale znowu- masz na myśli wygląd, trwałość, precyzję wykonania, właściwości pisarskie? Pytam szczerze, gdyż mnie zaintrygowałeś.

Tylko proszę, nie odpisuj, bym poszedł do sklepu i sam się przekonał, bo głupio mi wchodzić doń celem popisania i pomacania sobie pióra, którego i tak nie kupię.

Link to comment
Share on other sites

Wbrew pozorom, różnią się wieloma elementami, część związana jest z materiałami, część z designem, część z procesem produkcji (np. produkcja ręczna). A co za tym idzie, zróżnicowany: wygląd, proces starzenia się, wytrzymałość na zadrapania, waga, odczucia dotykowe, różne stalówki (tak różne)... No i oczywiście cena  :angry:  To tak w skrócie. 

Link to comment
Share on other sites

Panie_Q, przyjacielu, zaintrygowałeś mnie. Jasne, te "solidnie", czy "szterlingi" są cięższe od plastiku, może żółte mniej się w ręku ślizgają, ale... co jeszcze? Prestiż? :hmm1:

Prestiż to już całkiem inny temat  :P tzw "piramida prestiżu" jest zawsze wysoce subiektywna i zależy od wybranych kryteriów, w jednej np. Montblanc był w "dolnym rejonie stanów średnich".

Link to comment
Share on other sites

Pewnie tak... :)

Ale przyznam, że np. zamiast jakiegoś "biżuteryjnego" Montblanca wolałbym, no, nie wiem... może Montblanc Meisterstück no.32,5L pushknob filler black and pearl marbled streamlined shape..? B)

Thay, i to jest jeden z powodów dla których Ciebie lubię  :D

 

Ale, ale o zdjęciach pamiętam  :rolleyes:

Link to comment
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Guest
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

×
×
  • Create New...