Jump to content

Sheaffer VFM


Recommended Posts

Szukałem sporo, ale nie udało mi się tego rozgryźć. Chodzi o pióro z tematu. Jak to jest z rozmiarem stalówek w tym piórze i typem dedykowanych naboi? W jednym źródle znajduję informację, że są dostępne tylko stalówki M, w innym, że są jeszcze F na rynku. Co do naboi to raz piszą, że internacjonale, raz że dedykowane do modelu. Gubię się w tym trochę. Dodatkowo kwestia ceny:
na ebay oscyluje około $30, w przeliczeniu ~120zł
na allegro natomiast 60-70 zł
a sklepy to około 50zł

Czym może być spowodowana taka rozbieżność?

Ponadto jest ktoś posiadaczem tego pióra i jest w stanie wstawić zdjęcia próbki pisania? Jak się ona prezentuje np do bardzo podobnego Pilota MR?

Link to comment
Share on other sites

To poszukiwania słabe ;)

Oto recenzje z forum: http://www.piorawieczneforum.pl/index.php?/topic/6000-sheaffer-vmf/ http://www.piorawieczneforum.pl/index.php?/topic/3508-sheaffer-vfm/  http://www.piorawieczneforum.pl/index.php?/topic/595-sheaffer-vfm/

Z dalszych poszukiwań są wideorecenzje: https://www.youtube.com/watch?v=O_P6wgEBnhc https://www.youtube.com/watch?v=scbmOLDgTbI

Dodatkowo: http://www.bestfountainpen.com/sheaffer-vfm/

Wynika z powyższych, że naboje zdecydowanie international, a konwerter w wersji mini (zwykłe się nie mieszczą).

Link to comment
Share on other sites

Dzięki za poszukiwania i  wypowiedź, ale akurat wszystkie te recenzje i filmy udało mi się znaleźć. :) O konwerterze, że się nie mieszczą udało mi się również dowiedzieć, ale te naboje internacjonal to właśnie ciężko mi stwierdzić jednoznacznie. Niby na większości forach ludzie piszą, że standardowe, ale w sklepach internetowych oferujących to pióro jest napisane w opisie: "Sheaffer VFM jest napełniany za pomocą dedykowanych do tego modelu naboi." albo "Uwaga!!! Pióro wymaga specjalnych nabojów Sheaffer do piór VFM.". I teraz pytanie kto ma racje? Chyba, że faktycznie są 2 wersje tego modelu, europejska i amerykańska? Coś w stylu europejskiej i japońskiej od Pilota MR? Co sądzicie?

Link to comment
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Guest
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

×
×
  • Create New...