Skocz do zawartości

Sheaffer VFM


Lepki

Polecane posty

Sheaffer VFM

 

Witam, dzisiaj stałem się posiadaczem pomarańczowego VFM-a i chciałem się podzielić wrażeniami, ponieważ sam wcześniej niewiele o nim słyszałem ale szalenie mi się spodobało.
Cena niewygórowana około 50zł zależnie od sklepu. Dostępny w wielu wersjach kolorystycznych,ja zdecydowałem się na hecny pomarańczowy.
Już rozpakowując przesyłkę można odnieść wrażenie że ma się do czynienia z produktem solidnej firmy, futerał jest elegancki, z przyjemną wyściółką w środku i miejscem na wiele nabojów ukrytym pod częścią trzymającą samo pióro.
Zaglądam do środka i oto ukazuje mi się mój nowy towarzysz :P Na zdjęciach ze sklepu pióro wydawało mi się dość plastikowe i tu moje zdziwienie ponieważ jest masywne, pewnie leży w dłoni i na żywo nie sprawia wrażenia plastikowego. Po dokładnych oględzinach cieszę się z bardzo dobrego wykonania i spasowania elementów. Załadowałem dołączony nabój, odczekałem minutę i pióro od razu zaczęło pisać. Pierwsze parę linijek tekstu jakby drapało papier i ciut przerywało ale potem już pisało a raczej płynęło bez najmniejszych problemów. Dzisiaj miałem czas żeby trochę pobawić się Watermanem Audace i przyjemność z pisania jest porównywalna. Oba są podobnych gabarytów, masy i wielkości, więc w dłoni jak dla mnie leżą jednakowo. Audace może ciut bardziej płynie po papierze ale to niemal niezauważalne.
Na razie korzystam z dołączonego naboju VFM Blue, jak sie skończy to wypróbuję z Watermanem South Sea Blue i zaktualizuję zdjęcia ;)
Jeśli są inni szczęśliwi nabywcy tego pióra to proszę o wyrażenie swojej opinii w komentarzach dla potomnych. Może ktoś się przekona do zakupu lub wręcz przeciwnie. Pozdrawiam.

dsc02903cz.jpg

dsc02902h.jpg
dsc02896s.jpgdsc02887n.jpg

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Na tym srebrnym pierścieniu są napisy Sheaffer, jest jeszcze na samej stalówce jeden taki napis. "Made in...." nie ma nigdzie, ale z tego co widziałem na stronie producenta tak ma być ;) Kupowałem w sklepie internetowym a nie z allegro więc nie powinna to być jakaś podróbka <_<

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Próbki pisma masz już na zdjęciach: jedno z lampą błyskowa a drugie bez przy świetle żarówkowym. Jutro zrobię za dnia jakieś ładniejsze. Wymiary to: długość ze skuwką-> 13,8cm, bez skuwki 12,2cm, sama stalówka około 1,7cm a sekcja około 2,5cm. Nie zważę niestety bo nie mam gdzie :wacko:

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Próbki pisma masz już na zdjęciach:

No nie, jak mogło mi to umknąć? B)

Mam tylko takie pytanie: jak określiłbyś mokrość kreski, tzn. ilość podawanego atramentu?

Wymiary to: długość ze skuwką-> 13,8cm, bez skuwki 12,2cm, sama stalówka około 1,7cm a sekcja około 2,5cm. Nie

No proszę, właśnie tak, jak lubię. :wacko:

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Nie mam doświadczenia z piórami żeby porównać pokrość kreski :P ale moge powiedziec że na zwykłym zeszytowym papierze nic nie przebija co mnie mile zaskoczyło bo pióro kulkowe Parkera niestety miejscami mocno przebija :( Nie mam tez problemu że coś mi się rozmazuje przy pisaniu czy zamknięciu zeszytu. A na kartkach do drukarki bardziej "mięsistych" to bajka a nie pisanie. Teraz wszystkie długopisy poszły w odstawkę :D

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Wiem, jestem nudny, ale jeszcze jedno pytanie. Czy zatrzask skuwki jest mocny?

Hmm.....Wydaje mi się że bardzo mocny będzie dobrym określeniem, w Parkerze jest w miarę luźny,w zasadzie trochę już lata na boki :] Natomiast tutaj muszę sobie naprężyć materiał na kieszonce fartucha żeby się udało wcisnąć. Ale to dobrze bo mocno trzyma i mi nie wypadnie przypadkiem. Generalnie kupując to pióro nie spodziewałem się że będzie to takie masywne i solidnie wykonane pisadło :P Kusi mnie jeszcze to samo w kolorze niebieskim lub czarnym macie :D

Edytowano przez Lepki
Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Kupiłem go sobie. Dziś przyszedł. Na początku miał problemy ze stalówką - pisał sucho i blado. No to zrobiłem płukanko, jakąś godzinkę poleżał sobie w wodzie z płynem do mycia naczyń i teraz jest już chyba lepiej. Może niedługo się całkiem rozpisze.

Piórko jest małe, drobne, lekkie. Mi to nie przeszkadza, ale jak ktoś lubi duże i ciężkie - to nie jest raczej pisadło dla niego.

Hmm.....Wydaje mi się że bardzo mocny będzie dobrym określeniem, w Parkerze jest w miarę luźny,w zasadzie trochę już lata na boki :] Natomiast tutaj muszę sobie naprężyć materiał na kieszonce fartucha żeby się udało wcisnąć. Ale to dobrze bo mocno trzyma i mi nie wypadnie przypadkiem. Generalnie kupując to pióro nie spodziewałem się że będzie to takie masywne i solidnie wykonane pisadło :) Kusi mnie jeszcze to samo w kolorze niebieskim lub czarnym macie :D

Z tym to się nie zgodzę. W moim jest to takie minimum - nie luźne, ale i niezbyt mocne. Może się nie otworzy, ale jednak.

Tak czy siak podoba mi się. I chyba zaczynam je lubić. :D

Edytowano przez Pingwin
Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Siła zatrzasku skuwki to już kwestia tego jakie się ma w pozostałych pisadłach. Dla mnie jest mocniejszy od parkerowskich. Co do piór generalnie nie mam dużego porównania, ale myślę że parę miesięcy....czyli parę piór więcej i nabiorę rozeznania we wszystkim :) Pingwin. Możesz dodać jeszcze jakieś uwagi do recenzji i parę zdjęć jak u Ciebie pisze :D

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Pingwin. Możesz dodać jeszcze jakieś uwagi do recenzji i parę zdjęć jak u Ciebie pisze :D

Mogę.

p1190048i.jpg

p1190051.jpg

p1190052b.jpg

p1190054p.jpg

p1190055crop.jpg

Przepraszam za fatalną jakość obrazków.

Poprawiłem tę stalówkę metodą mocneprzyciskaniedopapieru. Pomogło. Teraz dopiero zaczynam je lubić, bo przedtem to się denerwowałem i denerwowałem.

Poza tym mankamentem jestem zadowolony z pióra. :) Ciekawe tylko, czy za kilka miesięcy tez będę taki zadowolony... Miejmy nadzieję, że tak! :D

Edytowano przez Pingwin
Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Gość
Odpowiedz...

×   Wklejony jako tekst z formatowaniem.   Wklej jako zwykły tekst

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Twój link będzie automatycznie osadzony.   Wyświetlać jako link

×   Twoja poprzednia zawartość została przywrócona.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz wkleić zdjęć bezpośrednio. Prześlij lub wstaw obrazy z adresu URL.

×
×
  • Utwórz nowe...