Jump to content

"Bezpieczne" pióro wieczne, repusowana scenka (koń i psy)

namiki
 Share

Recommended Posts

Tych małych włoskich rzemieślników było swego czasu w słonecznej Italii więcej niż u nas piekarni. A teraz kwitnie tam kolekcjonowanie ich wyrobów, które to osiągają bardzo przyzwoite ceny.

Czyli - jak sprzedawać włoskie pióro to tylko we Włoszech. ;)

w sumie myślę, że nic dziwnego, że kwitnie kolekcjonowanie ich wyrobów i to nie tylko we Włoszech, ale na całym świecie, ponieważ rzeczywiście są wyjątkowe. Mają jakąś inspirację w kulturze i sztuce, tę "duszę", której nie posiadają pióra produkowane seriami. Talent jubilera i ręka ludzka jaka została włożona sprawiają, że takie przedwojenne jubilerskie wyroby rzeczywiście są marzeniem kolekcjonerów i powiem szczerze, że myślę, że i w Polsce bardzo dobrze by się sprzedały. Tym bardziej, że u nas ludzie najczęściej emocjonują się Pelikanem 100 w wersji jaszczur albo szczytem marzeń jest wyjątkowo nieestetyczny przedwojenny Montblanc simplo z tą rozlaną gwiazdą na górze. ;) To zaprezentowane przeze mnie piórko, jes już rodzajem małego dzieła sztuki. Wystarczy spojrzeć na tę wyłaniającą się, pełną subtelności scenkę.