Skocz do zawartości

Ahoj!


3ndy

Polecane posty

Cześć wszystkim Endrju z tej strony,  postanowiłem że wkręcę się w temat dobrze wam wszystkim znany, poszperałem troszku po necie, juz wiem co nie co, zakupiłem nawet tematy i tak się "bawię", aczkolwiek mam kilka krótkich, treściwych pytań... w załączniku dałem kilka rzeczy co posiadam. Słuchajcie powiedzcie mi jak zacząć? Zacząć się uczyć jednego stylu np. Italic aż do perfekcji a potem przechodzić w inne? Co na początek pióro czy pen? Jeśli pióro to jakie szerokości do jakich stylów? Czego nie posiadam w moim 'arsenale' mogę dokupić tu nie ma problemu.

Dzięki:)

post-4326-0-64342900-1457378437_thumb.jpg

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Hej! Nigdy nie interesowałem się czystą kaligrafią, ale myślę, że opanowanie jednego lub kilku stylów poszerza horyzonty, cieszy oczy i wspiera kształtowanie własnego atrakcyjnego stylu. Uwielbiam za to oglądać próbki pisma innych, np na poniższych wątkach:

 

http://www.fountainpennetwork.com/forum/topic/143711-what-does-your-handwriting-look-like/page-105

http://www.fountainpennetwork.com/forum/topic/302473-dont-just-tell-us-about-the-pen-youre-using-show-us-2016/page-36

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam i pozdrawiam :)

Jeżeli chodzi o pióra do kaligrafii to na początek proponuję Pilot Plumix (stalowki italki) są chyba po 20 - 30 zł (niestety nie nadają się do noszenia w kieszeni), ewentualnie Lamy lub Kaweko (latwa wymiana stalówek i duża dostępność). Na poczatek do ksligrafii kup stalowki italki 1,5 lub 1,1.

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Gość
Odpowiedz...

×   Wklejony jako tekst z formatowaniem.   Wklej jako zwykły tekst

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Twój link będzie automatycznie osadzony.   Wyświetlać jako link

×   Twoja poprzednia zawartość została przywrócona.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz wkleić zdjęć bezpośrednio. Prześlij lub wstaw obrazy z adresu URL.

×
×
  • Utwórz nowe...