Jump to content

Hero 100


Thay

Recommended Posts

Pierwszą fabryką piór wiecznych w Chinach była - założona w 1932 w Szanghaju - Youth Pen Company. Natomiast Hero pierwsze pióra wyprodukował 3 lata później, czyli w roku 1935, i szczęśliwie produkuje je do dziś.

Hero 100 to - w mojej skromnej opinii – jedno z najlepszych piór chińskich. Tu po prostu wszystko działa tak, jak powinno, ale… zacznijmy od początku.

Pióro sprzedawane jest w eleganckim, wykładanym wewnątrz czerwonym materiałem pudełku, zamykanym na magnes. Bardzo silny magnes. Pierońsko silny! Po kilku nieudanych próbach postanowiłem użyć narzędzia. „Trach” – powiedziało pudełko głośno i wyraźnie i otworzyło się.

Szybkie oględziny ujawniły dziwną prawdę – jakiś :D polał na magnesowe zamknięcie trochę kleju.

Do tej pory zastanawiam się, po co.

W środku, w zagłębieniu otwartego (hurra!) pudełka, spoczywało pióro. Zielone, dystyngowane. Efekt psuła nieco czerwień materiału (zielone na czerwonym – ro(z)kosz dla oczu – ale co tam).

Potem było już z górki. Pióro z prawdziwą ulgą, wyrażoną głębokim bulgotem, napiło się niebieskiego atramentu i rozpoczęło wędrówkę po nieskończonej, papierowej bieli.

Nie biegło na oślep, lecz raczej stawiało drobne, zdecydowane kroki, dokładnie w tym kierunku, w którym akurat było trzeba, dając przy tym bardzo delikatny opór, jakby chciało powiedzieć „tu jestem, tu; czujesz?”. Nie odbywało się to całkiem bezgłośnie. „Szu, szu” – kryta, złota stalówka szeptała stare, chińskie zaklęcia, mimo, że kreślone znaki – dosyć wąskie, jak na F-kę przystało - były jak najbardziej łacińskie.

Hero zdecydowanie odmówiło flexowania, ale - po wywarciu nań lekkiego nacisku - zdecydowało się trochę zróżnicować grubość prowadzonej linii. Ot, taki mały kompromis.

Zgrabne, smukłe, eleganckie, fantastycznie spasowane, a przy tym stosunkowo niedrogie.

Może być niezawodnym przyjacielem na… bardzo długo.

Obejrzyjmy sobie to pióro.

sdc11508.jpg

sdc11511z.jpg

sdc11512a.jpg

sdc11514.jpg

sdc11518v.jpg

Wymiary:

zamkniete - 14 cm

z kapą na korpusie - 14,7

sam korpus - 12,2

Waga: 19,1g

Link to comment
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Guest
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

×
×
  • Create New...