Skocz do zawartości

Pióro dla kobiety do 100zł


Polecane posty

Posiadam Pilota MR i Sheaffera VFM. Z tych dwóch zdecydowanie poleciłbym Pilota. Stalówka może zostawia minimalnie szerszy ślad, ale za to da się nią pisać, czego nie mogę powiedzieć o VFM.

Kaweco Sport - bardzo lubię, ale tam ciężko o cienką kreskę. Moja F-ka jest tak mokra, że trudno tu mówić o F-ce - dla mnie to zaleta, lubię pismo obfite w atrament.

 

Naprawdę cienką kreskę mają japońskie F-ki (choć zdarza się, że drapią) Ja pisze Sailorem Higace Neo i Pilotem 78G, ten drugi ma gładszą stalówkę, przy podobnej grubości (cienkości). Ten pierwszy zdarza się czasem na znanym portalu aukcyjnym, ten drugi również, ale chyba rzadziej ostatnio. 

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ja poleciłabym tak jak poprzednicy Kaweco Sport, Faber Castella, Lamy Safari/Al Star (ale to raczej nie prezentuje się najatrakcyjniej dla większości ;)) Sheaffera VFM raczej bym odradziła- mój ani nie pisze cienko ani przyjemnie, leży w szufladzie porzucony po pierwszej próbie. 

Co do japońskich to tak jak m_cudny napisał, to już jest bardzo cienka kreska, zaproponowałabym jeszcze do tej grupy ArtPena ze stalówką EF, całkiem przyjemne pióro, pisze cienko i dobrze (o ile się go nie nabije jakąś smołą która przytyka nawet parkery :D)

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Gość
Odpowiedz...

×   Wklejony jako tekst z formatowaniem.   Wklej jako zwykły tekst

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Twój link będzie automatycznie osadzony.   Wyświetlać jako link

×   Twoja poprzednia zawartość została przywrócona.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz wkleić zdjęć bezpośrednio. Prześlij lub wstaw obrazy z adresu URL.

×
×
  • Utwórz nowe...