Skocz do zawartości

Waterman L'etalon


Polecane posty

No właśnie - jak w temacie - pytanie o, moim zdaniem, jednego z przyjemniejszych flagowców Watermana. Ktoś zna faktyczne powody wycofania tej linii? Eleganckie, ciężkie :D, niezwykle przyjemne przy pisaniu. Teraz praktycznie chyba nie do dostania na polskim rynku, a przynajmniej an znanych serwisach aukcyjnych. WHY?

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

No właśnie - jak w temacie - pytanie o, moim zdaniem, jednego z przyjemniejszych flagowców Watermana. Ktoś zna faktyczne powody wycofania tej linii? Eleganckie, ciężkie :D, niezwykle przyjemne przy pisaniu. Teraz praktycznie chyba nie do dostania na polskim rynku, a przynajmniej an znanych serwisach aukcyjnych. WHY?

 

Hej Jarecki!

 

L'Etalon to świetne pióro. Ze wszystkich egzemplarzy jestem bardzo zadowolony. Model był produkowany od 1996 do około 2005 roku (w sumie pojawiło się 8 wersji wykończeniowych) i zakończył swój żywot na skutek ewolucji marki. Zastąpił go Waterman Exception o bardziej nowoczesnej stylistyce.

 

etal2.jpg

Bohater zdjęcia: Waterman L'Etalon; źrodło: archiwum własne

 

etal1.jpg

Bohater zdjęcia: Waterman L'Etalon; źrodło: archiwum własne

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Czołem.

Masz piękny egzemplarz!

 

Hej Jarecki!

 

L'Etalon to świetne pióro. Ze wszystkich egzemplarzy jestem bardzo zadowolony. Model był produkowany od 1996 do około 2005 roku (w sumie pojawiło się 8 wersji wykończeniowych) i zakończył swój żywot na skutek ewolucji marki. Zastąpił go Waterman Exception o bardziej nowoczesnej stylistyce.

 

 

Zgadzam się w 100 procentach, że świetne pióro. Szkoda tylko tego zakończenia żywota na skutek ewolucji marki :( dla mnie linia L'Etalon jest pewnym estetycznym wyznacznikiem piękna. I przyznam, że nie widzę tych piór "po ludziach, na spotkaniach" dosyć często. No i jednak ceny na zagranicznych serwisach aukcyjnych są całkiem spore. Ale to tylko chyba potwierdza pewien prestiż L'Etalona. :D

 

A oto mój:

gallery_4235_161_1757509.jpg

 

gallery_4235_161_513833.jpg

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

... jednak to wciąż klasa średnia, a wyróżnia się jedynie stalówką. Nudny system napełniania, proste zamknięcie, design oczywiście klasyczny, stonowany i elegancki, ale czy istotnie tak pociągający?

Moim zdaniem więcej finezji tkwi w Expertach, szczególnie pierwszej generacji. Szkoda, że nie wyszły w złocie...

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

... jednak to wciąż klasa średnia, a wyróżnia się jedynie stalówką. Nudny system napełniania, proste zamknięcie, design oczywiście klasyczny, stonowany i elegancki, ale czy istotnie tak pociągający?

Moim zdaniem więcej finezji tkwi w Expertach, szczególnie pierwszej generacji. Szkoda, że nie wyszły w złocie...

 

Stalówka jest bardzo przyjemna, tak samo jak klasyczny, dla niektórych pewnie nudny design. Dla mnie zwłaszcza jednak w zamkniętym L'Etalonie, jego swoistej masywności jest coś przyjemnego i miłego dla oka.

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Gość
Odpowiedz...

×   Wklejony jako tekst z formatowaniem.   Wklej jako zwykły tekst

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Twój link będzie automatycznie osadzony.   Wyświetlać jako link

×   Twoja poprzednia zawartość została przywrócona.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz wkleić zdjęć bezpośrednio. Prześlij lub wstaw obrazy z adresu URL.

×
×
  • Utwórz nowe...