Skocz do zawartości

Japończyk dla faceta


Polecane posty

Mąż mój osobisty nie jest pióroholikiem, ale... dwa pióra, które posiada nie do końca go satysfakcjonują, bo za grubo piszą (europejską Fką, a nawet XS w przypadku Rotringa Core). Przyszło mi na myśl, żeby go uszczęśliwić japońską EFką. I tu liczę na Waszą pomoc w doradzeniu, jakie pióro i gdzie w Polsce mógłby kupić, bo na Japończykach się nie znam zupełnie..

Warunki:

- możliwość zamówienie stalówki EF

- cena ok 300 zł

- fajnie by było, gdyby była dostępna wersja czerwona, ale to warunek drugorzędny

- jest może jakieś bardziej "odjechane" wzornictwo, oprócz tego zupełnie tradycyjnego?

 

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chodzi o Japończyka dla faceta, to masz pełną paletę wyboru... Mitsubishi, Honda, Lexus, Subaru, Nissan, Suzuki, Toyota... Tylko raczej w 300 złotych się możesz nie zmieścić. :D

 

Może się zmieścić... miesięcznie ;)    (tak kilkadziesiąt miesięcy z rzędu....)

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Najlepszy japoniec dla kogoś kto nie kocha aż za tak za bardzo piór to wg mnie: Pilot Capless w wersji ze stalówką z jakiś stopów, starsza wersja nie Decimo. Jest wersja kolorystyczna dark-red. U Engeiki stoi za niecałe 80$ więc z wszystkim nie przekroczyłoby 400zł. Mam tą wersję i jest to najcieniej piszące pióro. Żeby przybliżyć grubość to dam takie porównanie: Pilot Capless ze stalówką F ma grubość linii jak obrócona o 180st. stalówka F Justusa(!), natomiast stalówka F Justusa (nie obrócona) piszę dużo cieniej niż europejska stalówka F np. mojego Watermana (!). Pomimo tego i tej drapiącej jak igiełka stalówki, pióro piszę bardzo ładnie nie wysycha nie przerywa - po prostu ideał. Czasami zaschnie jeżeli leży przez dłuższy czas otwarte ale wystarczy je zamknąć i otworzyć i już jest chętne do pisania, bez żadnego rozpisywania. Pomimo małego konwertera nie trzeba się martwić o atrament, przy tak cienkiej linii starczy na dłużej niż Waterman z dużym nabojem... Wygląd (mi ta starsza bardziej pękata wersja się najbardziej podoba) i oryginalność dopełniają reszty ;).

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

visvamitra, no i coś Ty narobił! Mąż mówi, że nie chce, ale mi się do tego pióra (w takiej cenie) zaświeciły oczy ;) Muszę ochłonąć (a stojąc na śniegu i wołając kota powtarzać w przerwach: "nie potrzebuję nowego pióra, Boooombel!, nie potrzebuję nowego pióra, Booombel, chodź na kolację, bo jak kupię nowe pióro nie będziesz miał łobuzie co żreć...")

Edit: a to Platinum 3776 to powyżej 300 dolarów... czy ja źle patrzę?

Edytowano przez aoirghe
Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Gość
Odpowiedz...

×   Wklejony jako tekst z formatowaniem.   Wklej jako zwykły tekst

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Twój link będzie automatycznie osadzony.   Wyświetlać jako link

×   Twoja poprzednia zawartość została przywrócona.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz wkleić zdjęć bezpośrednio. Prześlij lub wstaw obrazy z adresu URL.

×
×
  • Utwórz nowe...