Skocz do zawartości

Czym zastąpić Platinum 3776 SF?


Polecane posty

Kilka miesięcy temu pożegnałem się z moim Platinum 3776 SF. Może ktoś mógłby zasugerować współczesne pióro, którym mógłbym je zastąpić; coś lekkiego do 20 g lub odrobinę powyżej, i poniżej 13.5 cm długości, coś o zbliżonym zachowaniu, właściwościach i charakterze. Nie musi to być japońska f-ka.

Edytowano przez birchtine
Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

912 jest odrobinę za długi, ale wielkie dzięki za sugestię, endoor. Od prawie roku siedzę w starszych piórach i nie kupowałem żadnych współczesnych. O Pilotach niemalże zapomniałem i czas nadrobić zaległości. Pozostaje pytanie czy Wasze subiektywne doświadczenie pisania stalówkami soft Pilota jest zbliżone do pisania Platinum? Oraz, czy są jakieś inne firmy produkujące pióra z porównywalnie miękkimi (ale niekoniecznie fleksującymi) stalówkami?

Edytowano przez birchtine
Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Nie mam niestety żadnego pióra Platinum i w związku z tym nie mam porównania, ale uważam, że stalówki typu soft (dla jasności to nie flex) Pilota są znakomite. Robię taki zabawny test czasem. Daję znajomym do popisania chwilę jakimś piórem z twardą stalówką stalową, potem ewentualnie japońska F-ka, a na koniec SFM Pilota i... najczęściej jest efekt "wow, ale się tym fajnie pisze!" :D

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Satur, przyznam, że odkąd wróciłem do piór wiecznych, Falcon zawsze budził mój zachwyt. I zgadzam się z Tobą, Endoor, że stalówki soft Pilota są rewelacyjne, i chociaż Pilot bardzo odpowiada mi estetycznie, wszystkie dostępne modele z takimi stalówkami są nieco przyduże jak na moje upodobania. Marudzę. Myślę, że zamknę na razie temat i poczekam na pen show lub spróbuję znaleźć chwilę na przymiarkę w sklepie. Jeszcze raz wielkie dzięki za pomoc.

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Satur, przyznam, że odkąd wróciłem do piór wiecznych, Falcon zawsze budził mój zachwyt. I zgadzam się z Tobą, Endoor, że stalówki soft Pilota są rewelacyjne, i chociaż Pilot bardzo odpowiada mi estetycznie, wszystkie dostępne modele z takimi stalówkami są nieco przyduże jak na moje upodobania. Marudzę. Myślę, że zamknę na razie temat i poczekam na pen show lub spróbuję znaleźć chwilę na przymiarkę w sklepie. Jeszcze raz wielkie dzięki za pomoc.

 Mnie bardziej ciągnie do Sailorów, ale to są typowe..igiełki'' do polubienia.

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Z twojego posta wnioskuję, że z Platinum tworzyliście zgodne małżeństwo więc czemu nie wrócić do tego sprawdzone. Może inaczej przefarbowane i w innym ubranku. Stalówki znasz, a to może być duży plus.

P.S. A nie pomyślałeś o starych piórach. Były tworzone z myślą o pisaniu nimi, a nie jako prezenty. Na tym i sąsiednim forum są oferowane takie egzemplarze, że słów brak ;) Mam swoje typy współczesnych piór lecz jak patrze co producenci wyrabiają to coraz mocniej myślę o jakimś staruszku. Kultura pisania tych dziadków jest taka, że większości nowych daleko do tego.

Edytowano przez Morlok
Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Gość
Odpowiedz...

×   Wklejony jako tekst z formatowaniem.   Wklej jako zwykły tekst

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Twój link będzie automatycznie osadzony.   Wyświetlać jako link

×   Twoja poprzednia zawartość została przywrócona.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz wkleić zdjęć bezpośrednio. Prześlij lub wstaw obrazy z adresu URL.

×
×
  • Utwórz nowe...