Skocz do zawartości

Pióro z Chin - jak to wygląda?


Beta

Polecane posty

Na początku przepraszam, jeśli umieściłam pytanie w złym dziale, ale nigdzie na forum nie mogłam znaleźć odpowiedzi. 

Od dłuższego czasu zastanawiam się nad zamówieniem pióra z eBay, dokładnie z Chin.

Wiem, że potrzeba konta PayPal, które posiadam i muszą być na nim odpowiednie środki.

Załóżmy, że chce kupić coś za 8$, co w przeliczaniu daje ok 30zł. I tutaj moje pytania- ile wynosi prowizja przewalutowania?

Czy są jakieś dodatkowe koszty jeszcze takiego przelewu?

Z góry dziękuje za wszelkie informacje :)

Edytowano przez Beta
Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Moje zakupy zagraniczne:

1) Konto złotówkowe w Kantorze Alior banku. Darmowe

2) w kantorze Alior Banku zakładam konto walutowe (USD, EUR, CHF, GBP).

3) do konta zamawiam kartę. Karta jest bezpłatna, jeżeli w ciągu 6 miesięcy od wydania zrobi się jedną (!) transakcję

 

W ten sposób mam zupełnie bezpłatną kartę i konto walutowe. Kupno waluty jest trywialnie proste: na konto w PLN przelewam złotówki, w kantorze klikam "kup USD" i wpisuję ile $ chce kupić. Klikam OK i już mam. Przy okazji warto dodać, że kantor Aliora ma bardzo dobre kursy walut.

 

Na tym można by skończyć i płacić kartą w sklepach. Ale jeżeli tylko jest to możliwe, warto płacić poprzez PayPal. Płatności poprzez PayPal dają większą gwarancję odzyskania środków oraz mocny argument z kontrahentami - jak jest problem to robimy spór na platformie PayPal i tyle. Poza tym sklep nie otrzymuje moich danych o karcie. Osobiście (odpukać) nigdy sporu nie robiłem, ale ponoć jest to proste i skuteczne. No i PayPal jest chyba najpopularniejszym obecnie systemem płatności międzynarodowych.

 

Trzeba więc założyć konto PayPal, wyklikać "dodaj kartę" i już.

 

Chcę kupić coś za $5 w Chinach:

1) przelewam ok 21zł na konto złotówkowe kantora Aliora

2) klik - i zamieniam PLN na 5USD

3) kupuję w chińskim sklepie. Albo płacę kartą (podając numer, datę i CVV), z karty znika $5 i już. Albo:

4) wybieram płatność PayPal

5) sklep automatycznie przekierowuje mnie na PayPala, tam loguję się i potwierdzam płatność. Z karty znika mi $5.

6) PayPal przekierowuje mnie na powrót do sklepu, gdzie wita mnie komunikat "payment successful"

 

Na pierwszy rzut oka jest to trudne, ale w praktyce po drugiej transakcji robię to już automatycznie, w zasadzie nie rożni się to niczym od polskich płatności. Co najważniejsze - wszystkie operacje są bezprowizyjne. Gdy kupuję coś za $1,98 to dokładnie tyle znika mi z karty, ani centa więcej.

 

Warto pamiętać, aby ustawić w kantorze Aliora niski próg operacji bezgotówkowych, jakieś 2-3USD i na koncie walutowym nie trzymać kasy - ja tam tylko trzymam $ w wysokości planowanych zakupów. W razie nieautoryzowanego użycia danych z karty straci się góra 10zł. Ze swojej strony dodam że Alior pilnuje bezpieczeństwa - sami wykryli próbę użycia mojej karty, zatrzymali transakcję i zadzwonili do mnie. Jako że ktoś próbował zapłacić moją kartą ok $100 to mu się nie udało (na koncie miałem niecały $1) a ja nie potwierdziłem transakcji to płatność anulowano. Alior zasugerował zastrzeżenie karty i wyrobienie nowej, co zrobiłem i tyle.

 

Osobiście używam karty w EUR (płatności w knajpkach za granicą), USD (płatności na wakacjach, płatności on-line w Chinach, Hong-Kongu itp) oraz GBP (np. na Kickstarterze).

Edytowano przez zmechu
Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ja mam inne doświadczenia z kupnem przez PayPala (Na Ebayu). ZAWSZE zabiorą mi więcej pieniedzy niż deklarowana cena, czyli zawsze zrobią sobie swoje przewalutowanie. Obojętnie, czy płacę kartą w PLN czy w $ :( I zawsze zablokują 1 dolka. na 2 tygodnie :(

 Z tym, ze nie mam konta w PayPalu. 

Natomiast na AliExpress płacę tylko to, co jest w opisie ceny.

Edytowano przez Wąsaty
Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Przyjrzyj się następnym razem karcie płatności. Podejrzewam że masz zaptaszkowaną opcję w stylu "użyj domyślnej waluty" albo wyłączone pole "użyj waluty transakcji". Jak masz ustawioną walutę "PLN" i płacisz USD, to pewnie PayPal zamienia zakup dolarowy za złotówkowy, a potem złotówkowy na dolary pobierane z karty płatniczej.

 

Druga opcja: PayPal blokuje coś koło 1USD dla niezarejestrowanych kart, kwestie bezpieczeństwa. I z tego co wiem, w tytule blokady jest jakiś kod. Gdybyś miał konto PayPal i dodał tę kartę do konta, to kod blokady pozwala dodać kartę jako zaufaną.

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Gość
Odpowiedz...

×   Wklejony jako tekst z formatowaniem.   Wklej jako zwykły tekst

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Twój link będzie automatycznie osadzony.   Wyświetlać jako link

×   Twoja poprzednia zawartość została przywrócona.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz wkleić zdjęć bezpośrednio. Prześlij lub wstaw obrazy z adresu URL.

×
×
  • Utwórz nowe...