Skocz do zawartości

Pioro ale niewysychajace i dlugopiszace


Polecane posty

Pytam nie tyle o model (choc oczywiscie taka pomoc mile widziana), ale o typ piora ktorys spelnialby oba warunki. Najwazniejszym jednak chyba jest niewysychanie - pisze dosc rzadko, wiec ile razy wyciagam klasyczne pioro z pompka, tyle razy musze uzywac dlugopisu. Cena tak do 300 zl, wiec bez luksusow.

 

Pzd.

Edytowano przez Galnospoke
Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ktoś miał problem z wysychaniem TWSBI?

Platinum 3776 stalówka stalowa niestety ale za 85USD z wysyłką http://www.ebay.pl/itm/PLATINUM-3776-Balance-PTB-5000B-Fountain-Pen-Wine-Red-Medium-nib-With-Converter-/171990766672?hash=item280b72d450:g:KGgAAOSwPcVVpyYf

No chyba że UC się dołoży wtedy będzie 100 zł drożej.

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Pelikan M200, moja małżonka odłożyła swoje pióra na kilka miesięcy (stalówką do góry), po wyjęciu pióra z Koenigsblau i Brillant Schwartz pisały, a wyschło pióro z Brillant Rot.

Na amazon.de można kupić poniżej 300PLN z dostawą do Polski.

Edytowano przez ksm
Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Porządne Platinum można już kupić poniżej 300 zł. Model Vicoh.  Złota stalówka 14k. Grubości od EF do M. 

http://buylux.pl/p,Platinum-Pioro-Wieczne-Vicoh-Czarne-14k,7929.html:cPath=683_878

Też ma system przeciw wysychaniu. Kupił je kolega z pracy. Piękne pióro. Moim b. skromnym zdaniem wygodniejsze od #3776.

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Z duza uwaga sledze Wasze wypowiedzi. Jednak czy daloby sie znalesc cos skromniejszego? Nie chodzi o cene, ale o wyglad. Srebrne ozdoby jeszcze jakos, zlote raczej nie. Sadze, ze wiecie o co mi chodzi.

Mogę Ci jedynie powiedzieć, że #3776 nie wywołuje raczej reakcji 'wow'. To nie Edson ;)

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Pelikan M200, moja małżonka odłożyła swoje pióra na kilka miesięcy (stalówką do góry), po wyjęciu pióra z Koenigsblau i Brillant Schwartz pisały, a wyschło pióro z Brillant Rot.

Na amazon.de można kupić poniżej 300PLN z dostawą do Polski.

No to może Pelikan M205, jak Cię złoto drażni  :)

Edytowano przez Marfackib
Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

 

Tam wcześniej wymienił ktoś kilka Parkerów. Szerze odradzam :D A już szczególnie jeśli ma nie zasychać....

 

Tak wiem. Parker to dla mnie McDonald (nie obrazjac nikogo!). Mam Parkera i jest to typowa masowka rozumiana niestety w sensie negatywnym.

 

 

Jeszcze kilka propozycji:

  • Waterman Hemisphere/Deluxe
  • Waterman Expert 3
  • Kaweco Dia2
  • Kaweco Liliput
  • Pelikan PURA
  • Kaweco Special
  • Sheaffer Sagaris 9472
  • Lamy Studio.

 

Czy ktos z Was moze okreslic, jak powyzsze modele maja sie do moich wymagan?

Edytowano przez Galnospoke
Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witaj Galnoskope, czytam wypowiedzi i wszystko jest ok, ale nie mogę się doszukać z twojej strony sprecyzowania

 jak długo ma dane piórko nie wysychać.

 Z twojej strony padło jedynie że piszesz rzadko ---- czyli jak rzadko?

 ----- raz na tydzień, miesiąc, pół roku

 Są piórka przykładowo Parker IM które jak powszechnie wiadomo, wysychają nawet po 2 godzinach --- nieszczelność skuwki

 z kolei Platinum, Pelikan, Sailor lub MB itp. potrafią zastartować po 3-4 miesiącach (sugeruje się opiniami z Forum)

 Z twoich propozycji, które wymieniłeś powyżej,--- większość wystartuje nawet po 2 tygodniach i dłużej

 z mojego doświadczenia, przykładowo Waterman Expert ruszył po około 30 dniach przerwy -- pierwsza kreska na sucho

 następnie pisał tak jakby w ogóle tej przerwy nie było.

 Druga sprawa, to pióro długo piszące -- pióro to nie długopis i ma swoje ograniczenia jeśli chodzi o czas pisania

 na standardowym naboju, osobiście zapisuje około 3-4 kartki A4 (6-8 stron) w zależności jak mokro dane piórko pisze.

    pozdrawiam.

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Rzadko = tak raz na miesiac. To bedzie pioro "przenosne" i podreczne, nie na biurko. Generalnie kika slow, najczesciej podpis. Dlugopisow nie znosze, mam fatalny charakter pisma, a dlugopisy go jeszcze pogarszaja (choc nie wiem czemu). Poza tym tylko klawiatura, ekran dotykowy + drukarka. Coz, takie czasy.

 

Sailor - to dobra marka? Pierwsze o niej slysze.

Edytowano przez Galnospoke
Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Gość
Odpowiedz...

×   Wklejony jako tekst z formatowaniem.   Wklej jako zwykły tekst

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Twój link będzie automatycznie osadzony.   Wyświetlać jako link

×   Twoja poprzednia zawartość została przywrócona.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz wkleić zdjęć bezpośrednio. Prześlij lub wstaw obrazy z adresu URL.

×
×
  • Utwórz nowe...