Skocz do zawartości

TWSBI 580 czy 700?


ksm

Polecane posty

Gdyby przed wami stanął ten wybór to na które byście się zdecydowali?

Pozostałe parametry to:

- stub 1,1

- do użycia z KWZI galusowym niebiesko-czarnym lub galusowym zielono-złotym

- do pisania pamiętnika (codziennie strona lub dwie niebiesko czarnym) lub innych notatek (zielono złoty)

- mam już jedno 580 jest wygodne, lubię duże pióra i grube sekcje.

Jeśli Vac 700, to czy warto wybierać bursztynowy (aby ograniczyć ekspozycję atramentu na UV) czy nie ma to praktycznego znaczenia. Dla ustalenia uwagi: 580 napełniam co 10-14 dni.

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

A wiesz coś może o wytrzymałości stubów TWSBI na ścieranie? moje 580 mam tylko miesiąc i jeszcze nic nie mogę o nim powiedzieć, natomiast Plumix którego używałem codziennie przez dwa miesiące wymagał ostrzenia.

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeżeli mogę coś wtrącić to odradzam TWSBI Vac 700 do atramentów żelazowo-galusowych.

Nie jestem do końca pewien na czym rzecz polega, ale w 580 atramenty żelazowo-galusowe sprawują się bardzo dobrze. Za to w Vac 700 zarówno moje atramenty galusowe oraz R&K, Diamine, Pharmacista i ESSRi bardzo szybko utleniały się na spływaku - i zaczynały gęstnieć. 

Dla porównania od 9 października mam Galusowy Niebieski #2 w swoim TWSBI 580 i generalnie jest ślicznie ;) - po rozkręceniu i wyjęciu spływaka atrament wszędzie jest ładnie niebieściutki i zaczyna ciemnieć dopiero na kartce.

A w Vac 700 w ekstremalnym przypadku wystarczyły 2-3 dni, aby na spływaku zaczęła się gromadzić czarna maź (akurat nie z moim atramentem :P)

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

 

A w Vac 700 w ekstremalnym przypadku wystarczyły 2-3 dni, aby na spływaku zaczęła się gromadzić czarna maź (akurat nie z moim atramentem :P)

A czy przypadkiem to nie przez kontakt tegoż atramentu ze stalowym prętem mechanizmu vac? 

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Gość
Odpowiedz...

×   Wklejony jako tekst z formatowaniem.   Wklej jako zwykły tekst

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Twój link będzie automatycznie osadzony.   Wyświetlać jako link

×   Twoja poprzednia zawartość została przywrócona.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz wkleić zdjęć bezpośrednio. Prześlij lub wstaw obrazy z adresu URL.

×
×
  • Utwórz nowe...