Skocz do zawartości

Tłoczek napełnia się tylko do połowy


Wojskrzy

Polecane posty

Cześć Pióromaniacy,

 

mam problem z napełnianiem pióra. Kiedy chcę napełnić tłoczek atramentem, ten napełnia się jedynie do połowy. 
Na początku wszystko działało w porządku. Kłopot pojawił się kilka napełniań temu. Pióro to Sheaffer Prelude.

 

Czy ktoś z Was miał podobną sytuację i wie, czy jest jakieś rozwiązanie poza zakupem nowego tłoczka?

 

Łączę pozdrowienia,

WS

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Cześć Wojtku,

 

problem, o którym piszesz jest spowodowany tym, iż z tłoczka najzwyczajniej w świecie trzeba usunąć niepotrzebne powietrze. Można to zrobić na dwa sposoby:

 

1. zanurzasz pióro w atramencie (cała stalówka do poziomu brzegu szyjki) i kręcisz tłoczkiem (opróżniasz go, a potem napełniasz);

2. wyjmujesz tłoczek z pióra, opróżniasz go nad zlewem lub butelką atramentu, napełniasz sam tłoczek zanurzając jego szyjkę w atramencie, czyścisz tłoczek i wkładasz go do pióra (zagrożenie: palce całe w atramencie!).

 

Powodzenia :).

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 2 weeks later...

Hej! Dzięki za wszystkie rady.
Faktycznie zanurzenie całej stalówki pomogło, ale nie do końca. Wciąż pozostaje w środku nieco powietrza, choć już dużo mniej (teraz to jest jakaś 1/6). Podobna sytuacja przy napełnianiu tłoczka bez stalówki.
Tłoczek ma nacięcia na czarnym pokrętle.
 

Edytowano przez Wojskrzy
Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 3 weeks later...

Cześć wszystkim!;)

 

Pozwoliłem sobie na pociągnięcie tego tematu, ponieważ mam podobny problem z własnym piórem (Sheaffer Intensity)

Na początku, przy napełnianiu (z całkowicie zanurzoną stalówką), do tłoczka zaczynało się dostawać powietrze... Potem pojawiły się nieszczelności i wyciekanie atramentu do wnętrza korpusu. 

Pióro ma cztery lata i było dosyć intensywnie użytkowane (poza tłoczkiem i jego uszczelką, wszystko działa bez zarzutu).

Czy według was, da się to jakoś naprawić? Czy też jedynym rozwiązaniem jest wymiana tłoczka na nowy...?

 

Pozdrawiam;)

Sz

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 3 years later...

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Gość
Odpowiedz...

×   Wklejony jako tekst z formatowaniem.   Wklej jako zwykły tekst

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Twój link będzie automatycznie osadzony.   Wyświetlać jako link

×   Twoja poprzednia zawartość została przywrócona.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz wkleić zdjęć bezpośrednio. Prześlij lub wstaw obrazy z adresu URL.

×
×
  • Utwórz nowe...