Skocz do zawartości

Pióro parker sonnet GT - oryginalne?


bartek182

Polecane posty

Witam,

znalazłem na allegro pióro w dużo niżej cenie niż na oficjalnej stronie Parkera. pojawiła się u mnie wątpliwość - czy na pewno pióro jest oryginalne. Czy ktoś mógłby rzucić okiem? http://allegro.pl/parker-sonnet-pioro-wieczne-czarne-laka-zloty-gt-i5705455187.html

Bardzo proszę o pomoc.

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Odpowiedzi 55
  • Created
  • Ostatnia odpowiedź

Top Posters In This Topic

Rzecz gustu. Jednym Sonnety się podobają, innym nie :bezradny:

Jak na wersję ze stalową stalówką (jedynie pozłacaną) cena nie jest okazyjna, powiedziałbym dość rozsądna, choć za tą cenę można ustrzelić model ze złotym dziobem.

Co do Platinum, w Polsce rzeczywiście kosztuje dużo drożej, ale w Japonii (za pośrednictwem e-bay) można go kupić w podobnej cenie, jak tego Parkera.

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

 A mógłby ktoś mi podać jakiś model ze złotą stalówką w cenie ok. 300 zł?

 

Żeby kupić w kraju coś nowego w tej cenie, na przykład rzeczonego Sonneta albo WM Charlestona, trzeba się trochę zaczaić i uzbroić w cierpliwość ;)

A co do Platinum 3776, obejrzyj oferty japońskich sprzedawców na e-bay, np. cool-japan.

No i jeszcze jest szeroka gama piór vintage, ale tu warto wybrać sprawdzonego sprzedawcę, żeby nie nabyć wraku i nie zniechęcić się na wstępie.

Jest kilka dobrych sklepów internetowych w Anglii, można wyszukać w Google.

Edytowano przez Markol
Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

A ja nie polecam vintage na początek. Od kiedy mam Platinum, to właśnie je polecam. Bo w przedziale cenowym 'do 300' nie znalazłem dotąd niczego lepszego...

 

Nie mówię, że polecam, tylko że są ;)

Ja też chwalę sobie Platinum, tylko trzeba omijać z daleka polskie sklepy :)

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Nie mówię, że polecam, tylko że są ;)

Ja też chwalę sobie Platinum, tylko trzeba omijać z daleka polskie sklepy :)

Jak w większości przypadków. Chociaż są chlubne wyjątki ;) Ty mówisz, że są, a ja nie polecam. Sam jestem fanem piór vintage. I powiem Ci, że mnie przekonałeś - wezmę dziś do pisania Sheaffera Defender... Tylko zielonego, czy brązowego? Hmm...

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ten Sonnet z akcji to zapewne oryginał. Mój Sonnet pisze nieźle, atramentu też podaje dobrze ale rewelacyjnym piórem to nie jest.

 

Co do zakupów w Japonii to można znaleźć sprzedawców z dużą ilością pozytywów, z bardzo dobrymi cenami i tanią albo promocyjnie bezpłatną wysyłką. Korzystałem z takiego sposobu ileś tam razy i jestem bardzo zadowolony. Dostawy szybkie i ogólna cena wręcz śmiesznie niska w porównaniu z polskimi.

 

A Piloty i Platinum dla mnie są rewelacyjnie. Przy tych markach i Sonnecie wręcz nie wypada wspominać  ;)

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Przeglądąłem oferty w internecie i wpadło mi w oko jeszcze takie pióro: http://archiwum.allegro.pl/oferta/drewniane-pioro-wieczne-jinhao-8802-i4766835569.html

Co o nim myślicie?

Zastanawiam się czy już lepiej nie kupić Parkera. W końcu pióro kupuje się na lata...

 

Pióra z linku bym nie kupił. A Parkera też nie. Chyba, że starego, używanego (tzw. vintage).

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Gość
Odpowiedz...

×   Wklejony jako tekst z formatowaniem.   Wklej jako zwykły tekst

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Twój link będzie automatycznie osadzony.   Wyświetlać jako link

×   Twoja poprzednia zawartość została przywrócona.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz wkleić zdjęć bezpośrednio. Prześlij lub wstaw obrazy z adresu URL.


×
×
  • Utwórz nowe...