Skocz do zawartości

I na mnie czas ;-)


diidii

Polecane posty

Więc przymierzam się do zakupu i tak oto walczy we mnie rozsądek (nowe,normalne,w miarę sprawne ekonomiczne pióro, za około 200zł)

któreś z tych:

cross bailey niebieska laka
sheaffer gift colection
Pióro wieczne Kaweco Student czerwone
kaweco liliput
pilot prera

 

z zauroczeniem (używane pióro sprzed kilkunastu lat, które mami mnie swoim wyglądem)

http://allegro.pl/show_item.php?item=5724331847&msg=Tw%C3%B3j+e-mail+zosta%C5%82+wys%C5%82any.&msgtoken=048a25b10f8bf5405c1e387864ffa85323220a1444b540a86acf77d00be2ff62

czytam, że pióro stare, urzeka mnie swoim wdziękiem, ale jednak chciałabym używać je do pisania a nie patrzenia.

I pytanie następujące, czy te modele sheaffera miały jakieś defekty, itp, które utrudniłyby korzystanie z nich, czy też były już sprawnymi narzędziami pisarskimi. Czy to dobra cena jak na takie pióro? A może jakieś felerne i dlatego?

Zrozumiałam, że jest na naboje sheaffera lub na tłok, więc względnie da się chyba przystosować do codziennego użytku. Sprzedawca pisze, że pióro w bdb stanie, i nie wiem czemu nikt nim nie pisał czy po prostu pancerne...

 

doradźcie proszę,

 

Piszę dużo, szybko, nie lubię gwoździ, pasowała mi stalówka parkera vectora (w stalowym f była dość cieńka, grubsza z plastikowego była lepsza, za to z frontiera już zdecydowanie za gruba;-)), lubię jak pióro podaje soczyście atramentu, ale bez przesady, żebym se nie rozmazywała ręką jak będzie schło pół godziny. Mało mam doświadczeń i mało wymagająca jestem w sumie. Tylko chciałabym żeby mi się pióro nie psuło co pół roku jak to ostatnio parkery na które trafiam mają w zwyczaju...

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli lubisz pisać cienko to szukaj stalówki F (ale Parkerów, o których piszesz to nie dotyczy). Nie sądzę byś była zawiedziona Shaefferem z aukcji, którą zalinkowałaś. Pilotem też nie, a piszą cieniej niż europejskie. O Kaweco są dobre opinie, ale ja mam tylko wiekowe więc nie będę opiniował czegoś, czego nie używałem.

 

Jestem miłośnikiem marki Shaeffer i Pilot. To są doskonałe pióra. Z Vectorami i Frontierami daj sobie spokój. Mam takie sprawne i nie zniszczone, mógłbym je sprzedać znacznie poniżej 200 zł. Ale osobie z forum tych modeli po prostu nie polecam  ;)

Pióro z aukcji nie znalazło nabywcy, bo cena była raczej zbyt wysoka. Może napisz do sprzedawcy i ponegocjuj cenę. Pióro jest faktycznie eleganckie i spodziewałbym się miłego użytkowania. Mam podobne, nieco starsze ale też Lady. Rewelacja!

 

Co do lejności atramentu, czyli mokrego pisania to może być właściwość konkretnego pióra. Czasami ustawień stalówki  i spływaka. Istotny jest rodzaj atramentu. Niektóre zasychają bardzo szybko. Ale wymagają też higieny pióra. Znaczenie ma też rodzaj papieru. Czyli ta kwestia wymaga prób.

Edytowano przez ryard
Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

mnie w Sheafferze lady ujęła właśnie ta stalówka, teraz już takich w nowych kolekcjach nie widzę, ktoś chyba napisał, że w tych starych było to coś... na tej aukcji tak się przyglądam, jakoś dziwnie się odbija światło od czubka stalówki, jakby lekko podgięta do góry była, to normalne?

@piter22, rittel oj tam oj tam, mówiłam, że mało wymagająca jestem...ostatnio rozpisałam pióro za 3zł, to był gwóźdź ;-), ale się dało uszlifować koncówkę o tekturę ;)

@ryard dzięki za wskazówki co do grubości, i ceny aukcji, nie omieszkam skorzystać ;-), to chyba lepiej że nie poszło bo za drogie, niż gdyby było zbyt tanie z ukryta wadą ;-)  ja w tych parkerach co mam, które kupiłam zanim tu trafiłam każde pióro inną grubością stalówki pisze ;-)

@pan kleks dzięki za linki do ebay'a, taki model jak oglądam z alledrogo na ebau ciut taniej, choć wydaje się bardziej zniszczony, wysyłka z usa, plus cło ze 180zł wyjdzie niestety, ale wiem gdzie szukać :)

 

myślę :) kto ma jeszcze sheaffera :)

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

(...) przyglądam, jakoś dziwnie się odbija światło od czubka stalówki, jakby lekko podgięta do góry była, to normalne? (...)

 

Tak właśnie ma wyglądać. :)

Do wartości 100€ nie zapłacisz cła. Co najwyżej mogą doliczyć 23% VAT, ale mnie się to tylko raz w życiu zdarzyło. ;)

Fakt, że ten czarny egzemplarz nie jest w idealnym stanie, ale jest z ołówkiem. I też nie jest jakiś super tani. To jest to, co na szybko znalazłem w ciągu 3 minut wchodząc na ebay. Ja za żadnego z moich Sheafferów (a kilka ich mam) nie zapłaciłem więcej, niż 150 zł z przesyłką. Po prostu trzeba polować. ;)

Rozejrzyj się też za amerykańskimi piórami: Monteverde, Lavenger... To są bardzo przyzwoicie zrobione pióra z przyzwoitymi stalówkami za przyzwoite pieniądze. Może coś Ci się spodoba. W ogóle szukaj piór opisanych jako NOS (new old stock). ;)

 

A jeszcze mi się przypomniało: zobacz też na Pelikany Silvexa. Też je można tanio znaleźć. Większość jest na naboje. Świetnie się nimi pisze. :)

Edytowano przez Pan Kleks
Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Chyba chodziło o to, że z cłem wyjdzie tyle...

dokładnie tak.

 

Tak właśnie ma wyglądać. :)

Do wartości 100€ nie zapłacisz cła. Co najwyżej mogą doliczyć 23% VAT, ale mnie się to tylko raz w życiu zdarzyło. ;)

Fakt, że ten czarny egzemplarz nie jest w idealnym stanie, ale jest z ołówkiem. I też nie jest jakiś super tani. To jest to, co na szybko znalazłem w ciągu 3 minut wchodząc na ebay. Ja za żadnego z moich Sheafferów (a kilka ich mam) nie zapłaciłem więcej, niż 150 zł z przesyłką. Po prostu trzeba polować. ;)

Rozejrzyj się też za amerykańskimi piórami: Monteverde, Lavenger... To są bardzo przyzwoicie zrobione pióra z przyzwoitymi stalówkami za przyzwoite pieniądze. Może coś Ci się spodoba. W ogóle szukaj piór opisanych jako NOS (new old stock). ;)

 

A jeszcze mi się przypomniało: zobacz też na Pelikany Silvexa. Też je można tanio znaleźć. Większość jest na naboje. Świetnie się nimi pisze. :)

aha, w aukcji była taka informacja, że 9,99$ cła.

Wiesz, tak patrzyłam po aukcjach takich samych shaefferów, to znalazłam dwa, jeden za 300, drugi z ołówkiem za 500 :blink:.

Będę używać NOS,a do poszukiwań ;-) Choć przyznam się, że to akurat ten model mnie ujął, już z lat 70, z inaczej montowaną stalówką nie robi mi tak, więc inne marki też różnie pewnie będą ;) Ot baba. Choć lepsze to niż gdybym kierowała się tym, że pióro musi być tylko niebieskie np ;-)

ale widzę, że jeszcze imperial wpada mi w oko. tańszy ciut. choć nie tak fantazyjny jak lady;-) i faktycznie te pelikany silvexa też ładne są. ah, dzięki :D

Edytowano przez diidii
Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

o tutaj mam niedroga aukcję, ale treści nie rozumiem czy w końcu działa czy nie ;-), choć zastrzeżenie że jest używane i w takim stanie w jakim jest...

http://www.ebay.pl/itm/Stylo-plume-vulpen-fountain-pen-fullhalter-SHEAFFER-IMPERIAL-nib-ecrit-writing-/221908206503?hash=item33aac283a7:g:jqMAAOSwLVZV4GkF#viTabs_0

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

o tutaj mam niedroga aukcję, ale treści nie rozumiem czy w końcu działa czy nie ;-), choć zastrzeżenie że jest używane i w takim stanie w jakim jest...

http://www.ebay.pl/itm/Stylo-plume-vulpen-fountain-pen-fullhalter-SHEAFFER-IMPERIAL-nib-ecrit-writing-/221908206503?hash=item33aac283a7:g:jqMAAOSwLVZV4GkF#viTabs_0

 

W treści aukcji piszą, ze nie dają gwarancji, że pióro pisze. Na zdjęciach wygląda dobrze. Kupowałem kiedyś od tego sprzedającego i zamówienie było zrealizowane szybko i sprawnie. Po napełnieniu pióro pisze absolutnie bez zarzutu, ale oznaczone było jako NOS i faktycznie wyglądało na nieużywane.

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli myślisz o Kaweco Student, to jeśli masz możliwość, dobrze by było obejrzeć różne kolory. W rzeczywistości robią one zupełnie  inne wrażenie niż na zdjęciach. Bardzo fajne są pióra białe i niebieskie, na mnie czerwone aż takiego wrażenia nie zrobiło.

Nie zauważyłam posta ;-) Jakoś czerwony wygladał ładnie na zdjęciu, obejrzeć na żywo raczej nie mam szans u siebie w mieście, co najwyżej parkery i watermany ;-). Wezmę pod uwagę, sugestię, o ile mi przejdzie zainteresowanie starociami.

W treści aukcji piszą, ze nie dają gwarancji, że pióro pisze. Na zdjęciach wygląda dobrze. Kupowałem kiedyś od tego sprzedającego i zamówienie było zrealizowane szybko i sprawnie. Po napełnieniu pióro pisze absolutnie bez zarzutu, ale oznaczone było jako NOS i faktycznie wyglądało na nieużywane.

A gdzie poczytać o tym jakie są sposoby napełniania tych piór i co się tam może zepsuć? Chyba jak piszą że nie dają gwarancji, to pewnie nie działa :/

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

W treści aukcji piszą, ze nie dają gwarancji, że pióro pisze. Na zdjęciach wygląda dobrze. Kupowałem kiedyś od tego sprzedającego i zamówienie było zrealizowane szybko i sprawnie. Po napełnieniu pióro pisze absolutnie bez zarzutu, ale oznaczone było jako NOS i faktycznie wyglądało na nieużywane.

 

Też kupowałem u tego sprzedawcy i mogę go polecić. Wg mnie pióro wygląda przyzwoicie. Wymaga pewnie tylko wymoczenia i wyczyszczenia. Ja bym się nie bał. ;)

Takie stalówki ma też Stylist drugiej generacji:

http://www.ebay.pl/itm/Sheaffer-Stylist-very-rare-vintage-fountain-1969-Palladium-Pd-Ag-nib-metallic-/291573517536?hash=item43e322cce0:g:IQ8AAOSwDNdV3abz

Silvexy wyglądają dobrze i są w przyzwoitej cenie. Ta droższa ma skuwkę w dużo lepszym stanie i stalówkę F, czyli coś, czego szukasz. ;)

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dziekuję bardzo za odpowiedzi, pozostaje się teraz dobrze zastanowić :)

Ah,  i jeszcze mam pytanie odnośnie nowych piór - które z tych poniżej byłoby dobre - chodzi mi o trwałość eksploatacji, i miękkośc pisania, cienkość stalówki.

 

Sheaffer Gift Collection

pilot MR

Platinum Plaisir 0,3 Fine

 

pozdr,

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Gość
Odpowiedz...

×   Wklejony jako tekst z formatowaniem.   Wklej jako zwykły tekst

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Twój link będzie automatycznie osadzony.   Wyświetlać jako link

×   Twoja poprzednia zawartość została przywrócona.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz wkleić zdjęć bezpośrednio. Prześlij lub wstaw obrazy z adresu URL.

×
×
  • Utwórz nowe...