Skocz do zawartości

TWSBI Classic


Alwigo

Polecane posty

Jeśli szukasz tańszego modelu TWSBI, to obejrzyj sobie Eco. Jest całkiem niezłe jak za swoją cenę.

 

Eco jeszcze nie miałem w dłoniach - ale miałem w dłoniach 580 i Classica i sądząc po zdjęciach to bardziej do mnie przemawiają niż Eco (które swoją drogą też jest piórem całkiem ciekawym :))

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

W Europie to np. The Writing Desk albo La Couronne du Comte. Co jakiś czas w tym drugim ktoś robi zakupy, więc można się podpiąć do zamówienia ;) Za oceanem to np. The Goulet Pen Company.

Edytowano przez Andrew
Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Biorąc pod uwagę wszystkie koszty i kursy walut, to zakup TWSBI 580 lub Classic najtaniej wychodzi chyba w Goulet Pens - pomimo że piórko musi przelecieć ocean ;) - w zależności od kursu $ wyjdzie około 240 PLN. Ale TWD jest jedynie minimalnie droższy ~255 PLN, a wysyłka będzie trochę szybciej - no i w Polsce dostarczy ją GLS :)

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Biorąc pod uwagę wszystkie koszty i kursy walut, to zakup TWSBI 580 lub Classic najtaniej wychodzi chyba w Goulet Pens - pomimo że piórko musi przelecieć ocean ;) - w zależności od kursu $ wyjdzie około 240 PLN. Ale TWD jest jedynie minimalnie droższy ~255 PLN, a wysyłka będzie trochę szybciej - no i w Polsce dostarczy ją GLS :)

 

Poza tym kupując w TheWritingDesk kupujemy już na terenie UE (przynajmniej na razie), więc odpada loteria dotycząca doliczenia VAT i cła.

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Nie jest złe, ale wolę model 580. Kilka sztuk (czytaj wszystkie modele) ma Adamon :) Ale on chyba rzadko tu zagląda.

Fakt.

Adamon ma i ostatnio raczej rzadko zagląda. (Niestety sprawy zawodowe są w tym roku bardzo absorbujące, zwłaszcza czasowo)

Ale "do ad remu"  ;)

 

Classic jest trochę mniejszy niż 580.

Porównanie wymiarów (w nawiasach 580):

Długość:

- zamknięte - 137 (142) mm

- bez skuwki (ale ze stalówką) - 127 (130) mm

Grubość:

- 12,4/13,2 (13,0/13,2) mm

Grubość sekcji (w najchudszym/najgrubszym miejscu):

- 9,4/9,7 (9,6/11,0) mm.

Mówiąc o grubości pióra trzeba pamiętać, że classic i 580 mają różne kształty. Classic się rozszerza od końca korpusu w kierunku sekcji, potem jest uskok i gwint, a potem zwężająca się sekcja (dość długa, bo licząca ok. 26 mm od gwintu). Korpus jest jakby okrągły, ale z wypłaszczeniami z 4 boków. Daje to efekt ośmioboku, gdzie co drugi bok jest płaski, a co drugi wypukły. Skuwka jest zlicowana z korpusem, więc po zamknięciu tworzy z korpusem jedną płaszczyznę. (W 580 korpus ma kształt baryłkowaty i jest fasetowany w sposób nawiązujący do szlifu diamentów).Pióro ma korpus nieprzezierny, ale tuż przy gwincie jest okienko podglądu atramentu. Skuwka w tym samym materiale. Ciekawostką jest dołożenie przez producenta dwóch pierścieni gumowych na metalizowanej (chrom) końcówce korpusu. Ma to umożliwić zakłądanie skuwki na korpus - tworzy się wtedy "patyk" długości blisko 17 cm.

Ja używam poprzedniej wersji - bez tej możliwości, ale ja skuwki nigdy nie zakładam (chyba, że w Lilipucie Kaweco).

Stalówka jest podobnej długości, jak w 580, ale szczuplejsza. Oczywiście stalowa.

Generalnie to fajne pióro. Pisze nim się wygodnie i przyjemnie. Kształt dość ciekawy, ale jakoś dla mnie bez rewelacji. Wzór przypomina mi pióra budżetowe, które bywają używane jako gifty firmowe. Ale jakość jest zdecydowanie lepsza. No i jest to pióro tłokowe, a nie nabojowe.

 

Podręczny zapas TWSBI miewam zawsze na spotkaniach, więc wtedy można popróbować.

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Gość
Odpowiedz...

×   Wklejony jako tekst z formatowaniem.   Wklej jako zwykły tekst

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Twój link będzie automatycznie osadzony.   Wyświetlać jako link

×   Twoja poprzednia zawartość została przywrócona.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz wkleić zdjęć bezpośrednio. Prześlij lub wstaw obrazy z adresu URL.

×
×
  • Utwórz nowe...