Jump to content

Cześć


kvl

Recommended Posts

Witam.

 

Michał moje imię. Obecnie mieszkam na alfabetycznym końcu Polski. 

 

Kiedyś koło mojego okna zamieszkał strasznie hałaśliwy ptak. Był tak głośny, że przystąpiłem do jego identyfikacji. Chciałem dowiedzieć się kiedy skończy te swoje gody, budowanie domu, czy co tam powodowało jego nieustanny "śpiew". Po spędzeniu kilku godzin na wikipedii i wysłuchaniu większości żyjących w Polsce ptaków nie udało mi się zlokalizować tego właściwego. Napisałem na forum ornitologicznym, wstawiłem nagranie i po chwili wszystko było jasne. 

 

Teraz mam podobną sytuację z piórem kulkowym. Tzn. nie, że buduje gniazdo i hałasuje ale bardzo mnie intryguje. Jest ciężkie i ładne, więc wygląda jakby miało jakąś wartość. Tyle, że widząc tysiące wpisów tutaj najpierw podejmę się próby samodzielnej edukacji. Poza tym muszę chyba jakiś limit wpisów zrobić, żeby dostać się do odpowiednich działów, a że o piórach wiem niewiele możecie spodziewać się recenzji jakieś płyty bądź książki :-) 

 

Kłaniam się nisko.

Pozdrawiam!

Link to comment
Share on other sites

Guest Andrew

Cześć :) I jaki to był ptak, co tak hałasował? My tu też ptaki mamy, np. łabędzie i pelikany, ale one gniazd na drzewach nie budują, ale za to rozmnażają się czasem szybciej niż króliki :D

Link to comment
Share on other sites

Witaj.

 

Tak, Iza ubiegła mnie ze srokami. Najgorszy hałas jaki znam. Kiedyś mieszkałem na parterze, a te cholery niedaleko okna miały gniazdo. Koty widać chciały co jakiś czas się do nich dobrać, bo te darły się w niebogłosy.

To już chyba wolę dzięcioły...

Edited by Akszugor
Link to comment
Share on other sites

Witaj !

 

Z ptaków to w obecnej chwili bardzo polubiłem pingwiny i w sumie nie mogę się doczekać, aż się trochę ochłodzi... Z drugiej strony ekipa z Madagaskaru razem ze Skiperem na czele też jest niczego sobie. Lubię pooglądać w niebieskim, szklanym oknie, co się w ich pod basenowej bazie dzieje... :-)

 

Co do piór, to może czas pokazać to Twoje cudo? Jestem przekonany, że znawcy z tego forum szybko rozwiążą Twoje wątpliwości co do jego marki i pochodzenia. Ja natomiast chętnie się przyglądnę co to za cudo, a jeszcze chętniej poczytam opinie innych [lepszych znawców]... ;-)

Link to comment
Share on other sites

  • 4 weeks later...

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Guest
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

×
×
  • Create New...