Skocz do zawartości

Cześć


kvl

Polecane posty

Witam.

 

Michał moje imię. Obecnie mieszkam na alfabetycznym końcu Polski. 

 

Kiedyś koło mojego okna zamieszkał strasznie hałaśliwy ptak. Był tak głośny, że przystąpiłem do jego identyfikacji. Chciałem dowiedzieć się kiedy skończy te swoje gody, budowanie domu, czy co tam powodowało jego nieustanny "śpiew". Po spędzeniu kilku godzin na wikipedii i wysłuchaniu większości żyjących w Polsce ptaków nie udało mi się zlokalizować tego właściwego. Napisałem na forum ornitologicznym, wstawiłem nagranie i po chwili wszystko było jasne. 

 

Teraz mam podobną sytuację z piórem kulkowym. Tzn. nie, że buduje gniazdo i hałasuje ale bardzo mnie intryguje. Jest ciężkie i ładne, więc wygląda jakby miało jakąś wartość. Tyle, że widząc tysiące wpisów tutaj najpierw podejmę się próby samodzielnej edukacji. Poza tym muszę chyba jakiś limit wpisów zrobić, żeby dostać się do odpowiednich działów, a że o piórach wiem niewiele możecie spodziewać się recenzji jakieś płyty bądź książki :-) 

 

Kłaniam się nisko.

Pozdrawiam!

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Cześć :) I jaki to był ptak, co tak hałasował? My tu też ptaki mamy, np. łabędzie i pelikany, ale one gniazd na drzewach nie budują, ale za to rozmnażają się czasem szybciej niż króliki :D

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witaj.

 

Tak, Iza ubiegła mnie ze srokami. Najgorszy hałas jaki znam. Kiedyś mieszkałem na parterze, a te cholery niedaleko okna miały gniazdo. Koty widać chciały co jakiś czas się do nich dobrać, bo te darły się w niebogłosy.

To już chyba wolę dzięcioły...

Edytowano przez Akszugor
Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witaj !

 

Z ptaków to w obecnej chwili bardzo polubiłem pingwiny i w sumie nie mogę się doczekać, aż się trochę ochłodzi... Z drugiej strony ekipa z Madagaskaru razem ze Skiperem na czele też jest niczego sobie. Lubię pooglądać w niebieskim, szklanym oknie, co się w ich pod basenowej bazie dzieje... :-)

 

Co do piór, to może czas pokazać to Twoje cudo? Jestem przekonany, że znawcy z tego forum szybko rozwiążą Twoje wątpliwości co do jego marki i pochodzenia. Ja natomiast chętnie się przyglądnę co to za cudo, a jeszcze chętniej poczytam opinie innych [lepszych znawców]... ;-)

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 4 weeks later...

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Gość
Odpowiedz...

×   Wklejony jako tekst z formatowaniem.   Wklej jako zwykły tekst

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Twój link będzie automatycznie osadzony.   Wyświetlać jako link

×   Twoja poprzednia zawartość została przywrócona.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz wkleić zdjęć bezpośrednio. Prześlij lub wstaw obrazy z adresu URL.

×
×
  • Utwórz nowe...