Skocz do zawartości

Platinum #3776 Century Chartes Blue


Mariusz888

Polecane posty

"Pióra firmy Platinum, podobnie jak wiele innych przyborów piśmienniczych z tzw. „kraju kwitnącej wiśni” nie są u nas specjalnie popularne. Być może dzieje się tak za sprawą ich mniejszej dostępności w porównaniu do wyrobów firm europejskich. Z pewnością jednak warto zainteresować się piórami produkowanymi w kraju o niepodważalnych tradycjach związanych ze sztuką kaligrafii.

Muszę przyznać, że w moim przypadku kontakt z piórami produkowanymi w Japonii, również był ograniczony. Tym bardziej, jeżeli porównać go do ilości użytkowanych bądź testowanych piór wyprodukowanych w Europie. Od ponad tygodnia, dzięki uprzejmości sklepu „Twoje Pióro” mam możliwość użytkowania tytułowego pióra.

Pierwsze wrażenie jest bardzo dobre. Pióro wykonane jest z transparentnej żywicy w kolorze nazwanym „Chartes Blue” – ma on nawiązywać do przeważającej barwy witraży znajdujących się w katedrze w Chartes. Obiekt ten jest uznawany za jeden z najcenniejszych obiektów architektonicznych, należących do światowego dziedzictwa. O ile inspiracja jest ciekawa, o tyle dziwi trochę wybór tematyki niezwiązanej z Japonią. W każdym bądź razie jest to z pewnością jedno z najciekawiej prezentujących się piór w tym kolorze. Głęboki odcień koloru niebieskiego, ciekawie łączy się z transparentnością materiału. Także wykończenie metalowych elementów w kolorze złotym spaja się w atrakcyjną całość. Jeżeli nabywca woli wykończenia rodowane, to nic nie stoi na przeszkodzie – producent przewidział również produkcję takiej właśnie wersji."

Czytaj całość

 

platinum_3776_chartesblue_sm-6.jpg

 

platinum_3776_chartesblue_sm-2.jpg

 

platinum_3776_chartesblue_sm-4.jpg

 

platinum_3776_chartesblue_sm-7.jpg

 

platinum_3776_chartesblue_sm-9.jpg

 

platinum_3776_chartesblue_sm-13.jpg

 

platinum_3776_chartesblue_sm-14.jpg

 

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Mam z Platinum 3776 problem. W moim odczuciu tworzywo jest w dotyku dość tandetne. Dodatkowo odradzam kupowanie tego pióra w Polsce. Z Japonii z kosztami wysyłki można je sobie sprowadzić za połowę tej ceny.

 

Z drugiej strony ciekawi mnie stalówka C Platinum. Nicpoń ma, wrzucił skany i wygląda to ciekawie. Będzie trzeba wypróbować :)

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ja się zastanawiam, co wspólnego mają pióra z japońską kaligrafią. O ile mnie pamięć nie myli, kaligrafia japońska opiera się na pędzlu, tuszu w sztabie i kamieniu do jego rozcierania, więc nie rozumiem jak takie doświadczenie miałoby pozytywnie wpłynąć na jakość wiecznych piór ;) Tu prędzej japoński pedantyzm i kultura robienia "dobrze albo wcale" ma większy wpływ na doskonałą jakość ich produktów. Doświadczenie w obróbce metali też pewnie ma na to wpływ.

 

Poza tym recenzja bardzo ciekawa, a zdjęcia jak zwykle świetne. Dzięki! :)

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ja znam to pióro wyłącznie ze zdjęć i bardzo mi się podoba, szczególnie w wersji niebieskiej. Nie miałem go w rękach, więc o jakości materiału nie mogę się wypowiedzieć.

Zdjęcia jak zawsze super :)

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

O tym jak sprawuje się to pióro może świadczyć to ze gdy jakiś czas temu straciłem kilka swoich "codziennych" piór to nad ponownym zakupem 3776 nawet się nie zastanawiałem tylko zacząłem wybierać stalowkę :) Na początku trochę nie zgrałem się z moją poprzednia 3776, i po zakupie trochę się turlało po biurku, ale z czasem spodobała mi się niezawodność tego pióra i to ze nie zasycha i zawsze jest gotowe do pracy :)

Stalówka C to potwór, Agnieszka określa to pióro mazakiem.

Transparentne 3776 są zrobione tak na oko z poliwęglanu - jedno z droższych tworzyw, wwytrzymalsze i twardsze od PMMA i pochodnych. Ale nie jest takie ciepłe i jego ogólna sztywność kojarzy się trochę z tanimi przedmiotami zrobionym z polistyrenu.

No i japończycy od razu poradzili sobie z przetwórstwem i skurczem tworzywa i w przeciwieństwie do TWSBI nie słyszało się o przypadkach pękania korpusu albo sekcji pióra tak po prostu :)

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Gość
Odpowiedz...

×   Wklejony jako tekst z formatowaniem.   Wklej jako zwykły tekst

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Twój link będzie automatycznie osadzony.   Wyświetlać jako link

×   Twoja poprzednia zawartość została przywrócona.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz wkleić zdjęć bezpośrednio. Prześlij lub wstaw obrazy z adresu URL.

×
×
  • Utwórz nowe...