Skocz do zawartości

Wybór pióra wiecznego


Polecane posty

Witam Państwa dostałem się niedawno na studia i w związku z rozpoczęciem nowej drogi życiowej chciałem zakupić pióro wieczne takie które będzie mi służyło bardzo długo i tutaj zwracam się z prośbą do Szanownych Państwa forumowiczów o podsyłanie modeli dodam że posiadam budżet do 1000 zł.Pióro będzie mi służyło do notatek których z racji studiów zapewne będzie dużo.

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

A gdyby Pani miała kupować pióro dla siebie do 1000 to co by Pani wybrała

Pani by pewnie proszę Pana wybrała Swana albo Eversharpa Dorica...

A jeśli chodzi o pióra, to wg mnie Sailor 1911 Realo, z pewnością nie Sonnet, Charleston za tyle to też burżujstwo, Carene jest fajne dopóki nie spadnie...

Edytowano przez piter22
Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Pilot Custom Heritage 92

 

Aurora Talentum (ciężkawa i duża, ale ciekawa)

 

Sailor - czemu nie? Od niedawna używam Sailora 1911 Black Luster. Jestem zadowolony.

 

Warte uwagi są pióra Faber- Castell / Graf von Faber-Castell.

 

Pelikan M400 - dobre pióro, mnie design nie przekonuje, ale to o niczym nie świadczy :)

 

Gdybym miał teraz 1000 PLN do wydania na pióro, kupiłbym sobie sprowadzonego z Japonii Pilota Custom Heritage 823 albo polował na niemieckim eBayu na Caran d'Ache Varius.

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ładne a nawet bardzo ładne ale nie mam pewności czy zatrzsk w skówce długo wytrzyma bo będzie to pióro dosyć intensywnie eksploatowane.

 

1. Rzadko w którym piórze przy intensywnej eksploatacji nie wyrobiłaby się wewnętrzna skuwka, po prostu każda część po jakimś czasie się zużywa i traci swoje fabryczne właściwości. Wyjątkiem mogłaby być tutaj np. skuwka występująca w kolekcji Gift 200 marki Sheaffer. Tam zamknięcie realizowane jest za pomocą magnesu, co praktycznie eliminuje problem. Niestety w tej kolekcji pióro wieczne nie występuje.

2. Kolekcja Cross Townsend posiada gwarancję "Lifetime mechanical guarantee", która to gwarancja powinna wyeliminować obawy co do obluzowującej się skuwki... ;)

Edytowano przez INAHON Sp. z o.o.
Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

1. Rzadko w którym piórze przy intensywnej eksploatacji nie wyrobiłaby się wewnętrzna skuwka, po prostu każda część po jakimś czasie się zużywa i traci swoje fabryczne właściwości. Wyjątkiem mogłaby być tutaj np. skuwka występująca w kolekcji Gift 200 marki Sheaffer. Tam zamknięcie realizowane jest za pomocą magnesu, co praktycznie eliminuje problem. Niestety w tej kolekcji pióro wieczne nie występuje.

2. Kolekcja Cross Townsend posiada gwarancję "Lifetime mechanical guarantee", która to gwarancja powinna wyeliminować obawy co do obluzowującej się skuwki... ;)

Tak żebym się upewnił mógłby Pan sprawdzić czy to ten model : http://pen.pl/pl/p/PIORO-WIECZNE-CROSS-TOWNSEND-CZARNY-LAKIER/1078

I mam jeszcze jedno pytanie czy ten Charleston jest orginalny bo coś niska cena : http://pioro.co/product-pol-838-Pioro-WATERMAN-Charleston-czarny-GT.html

Edytowano przez Artis scribendi
Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jaką grubość stalówki wybrać do robienia notatek?

 

Z własnego doświadczenia powiem, że czym cieńsza stalówka tym więcej tekstu można zmieścić w jednej linijce zeszytu/notesu. Stalówka "EF", jeśli takiej brak to "F". Im mniejsza grubość stalówki, tym mniej atramentu zostaje na papierze i można dłużej pisać bez "ładowania". To też zależy od osobistych preferencji, niektórzy wolą "na grubo" (tzn. stalówki "B").

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

To zależy od charakteru pisma. Jeśli pismo masz rozwlekłe, litery duże to wtedy wybierasz szerszą stalówkę. Jeśli piszesz maczkiem to wtedy EF lub F będą najlepsze. Pamiętaj też, że tęgość stalówek jest różna u różnych producentów, mimo że mają takie same oznaczenia.

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Gość
Odpowiedz...

×   Wklejony jako tekst z formatowaniem.   Wklej jako zwykły tekst

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Twój link będzie automatycznie osadzony.   Wyświetlać jako link

×   Twoja poprzednia zawartość została przywrócona.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz wkleić zdjęć bezpośrednio. Prześlij lub wstaw obrazy z adresu URL.

×
×
  • Utwórz nowe...