Skocz do zawartości

Visconti Venetia


Polecane posty

"Pióro Visconti Venetia to limitowana edycja zaprezentowana już dobrych kilka lat temu. Wciąż jednak jest jeszcze dostępne na rynku pomimo stosunkowo niewielkiej wysokości limitacji wynoszącej 99 piór obleczonych w koszulkę złotą oraz 421 egzemplarzy piór ozdobionych srebrem. W tym przypadku miałem możliwość przetestowania drugiego z wymienionych powyżej rodzajów piór.

 

Srebrny element zresztą najmocniej rzuca się w oczy. Na korpusie wykonanym z czarnej żywicy widoczny jest filigran wykonany ze srebra sterling. Z tego samego metalu zrobiono także pierścień zdobiący skuwkę, na którym wybito próbę (AG925). Wspomniany filigran nawiązuje swoją tematyką do architektury typowej dla Wenecji, a w jego centralnej części znajdziemy podobiznę znanego mostu – Rialto. Jakość wykonanych ręcznie zdobień jest bardzo wysoka. Wszelkie krawędzie są doskonale równe i nawet pod dużym powiększeniem widoczna jest dbałość o detal jaką wykazał się producent. Sama skuwka jak i sekcja, zostały wykonane z tego samego materiału co korpus, czyli z żywicy w kolorze czarnym.

 

Elementów nawiązujących do charakteru miasta jest więcej. Jednym z nich jest ciekawie zaprojektowany klip. Zawiera on w sobie symbol gondoli (tak utożsamianych zresztą z Wenecją) oraz ich „ferro di prua” (czyli charakterystycznego elementu umieszczanego na ich przedzie) pływających po kanałach miasta, jak i również kamienie oraz perłę, które z kolei odwołują się do żywiołu wody."

 

Czytaj całość

 

visconti_venetia_sm-15.jpg

 

visconti_venetia_sm-17.jpg

 

visconti_venetia_sm-20.jpg

 

visconti_venetia_sm-1.jpg

 

visconti_venetia_sm-6.jpg

 

visconti_venetia_sm-7.jpg

 

visconti_venetia_sm-25.jpg

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Piękne zdjęcia. ale jak dla mnie za dużo tu tego dobrego. Z Visconti marzą mi się Wall Street i Metropolitan.

Fakt, że to już jest z kategorii tych "mocno zdobnych", ale nie jest źle. Wall Street też mi się podoba - najchętniej szary lub niebieski :)

 

@Mariusz888 widzę 'poszedłeś we włoszczyznę', że się tak wyrażę. Stylistyka wspaniała, właściwości pisarskie jak widać także. Fajnie się czyta Twoje teksty, dziękuję. :)

Tak - ale to zasługa dystrybutora Visconti, z którym współpracuje się bardzo przyjemnie :) Zresztą prywatnie muszę przyznać, że najbardziej lubię właśnie włoskie pióra z Visconti i Montegrappa na czele - jakoś po prostu pióra włoskich producentów najbardziej do mnie trafiają (zwłaszcza jeżeli chodzi o design) :)

 

Ależ obrzydliwie widać frezowanie, zwłaszcza na ostatnim zdjęciu.

Ale weź pod uwagę, że to jest naprawdę duuuuuże powiększenie względem tego co ogląda się normalnie. Normalnie raczej nikt nie używa pióra z lupą jubilerską/zegarmistrzowską w oku ;)

 

Już znalazłem w USA za prawie 1200USD - drogo trochę.

W podsumowaniu napisałem cenę 5900zł bo jeszcze za tyle niedawno był w jednym z polskich sklepów, a 1200$ to w sumie wyjdzie dosyć podobna cena. Niemniej uważam, że (zgodnie z podsumowaniem właśnie), nie jest to aż tak wygórowana cena jak na pióro oferujące srebrną koszulkę oraz będące wykonane w takiej ilości egzemplarzy. Tanio też nie jest - to jasne, ale jak weźmiemy pod uwagę, że wiele piór seryjnie produkowanych kosztuje po 3000-4000zł to to nie jest moim zdaniem AŻ tak dużo.

 

 

 

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Gość Markol

Jak na mój gust to troszkę przekombinowane. Chwała Panu, że chociaż w jednej tonacji.

Na szczęście to dla mnie zagadnienie stricte akademickie, bo nie uwiera mnie w portfel 5900 zł.

Zdjęcia fajne, recenzja też. Dzięki :)

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Gość Andrew

Ależ obrzydliwie widać frezowanie, zwłaszcza na ostatnim zdjęciu.

 

 

Ale weź pod uwagę, że to jest naprawdę duuuuuże powiększenie względem tego co ogląda się normalnie. Normalnie raczej nikt nie używa pióra z lupą jubilerską/zegarmistrzowską w oku ;)

 

No niestety, ale w piórze za te pieniądze (prawie 6k PLN) spodziewałbym się idealnych frezów, nawet w powiększeniu. Muszę się zgodzić z Piterem :) Tak czy siak, zdjęcia tradycyjnie pierwsza klasa, recenzja również. Dzięki!

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Może od czasu jego premiery już dopracowali swój sprzęt bo to jednak było już kilka lat temu ;) Nie chcę tu bronić producenta, ale na żywo wygląda to dobrze. To że pod powiększeniem mogło wyglądać lepiej to jest fakt niezaprzeczalny, ale np w zegarkach piękne ręczne grawery to zaczynają się dopiero za bardzo grube 5 czy 6 cyfrowe sumy.

Edytowano przez Mariusz888
Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

 

Tak - ale to zasługa dystrybutora Visconti, z którym współpracuje się bardzo przyjemnie :) Zresztą prywatnie muszę przyznać, że najbardziej lubię właśnie włoskie pióra z Visconti i Montegrappa na czele - jakoś po prostu pióra włoskich producentów najbardziej do mnie trafiają (zwłaszcza jeżeli chodzi o design) :)

 

Jeżeli chodzi o włoski design, to mnie osobiście najbardziej odpowiada Aurora 88 Big, dalej Omas Extra Oversize, Stipula Etruria (najlepiej Alter Ego) i jeszcze może Visconti Homo Sapiens, ale tylko z lawy i tylko z brązem i tylko ze stalówką palladową :) - to taka moja prywatna lista rankingowa. :D

Edytowano przez endoor
Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Gość
Odpowiedz...

×   Wklejony jako tekst z formatowaniem.   Wklej jako zwykły tekst

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Twój link będzie automatycznie osadzony.   Wyświetlać jako link

×   Twoja poprzednia zawartość została przywrócona.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz wkleić zdjęć bezpośrednio. Prześlij lub wstaw obrazy z adresu URL.

×
×
  • Utwórz nowe...