Skocz do zawartości

Pióro na prezent / białe ~200zł


Polecane posty

Witam serdecznie. Dziewczyna skończyła studia i chce jej kupić pióro. Nigdy wcześniej nie pisała lecz wyraziła chęć i podpowiedziała mi, że chce białe. Nie znam się na piórach w ogóle, lecz słyszałem wiele dobrego o firmie Waterman i takich właśnie szukałem. Niestety nie znalazłem nic ciekawego lecz przez przypadek trafiłem na to cudo http://allegro.pl/cross-pioro-wieczne-atx-biala-perla-886-38ms-i5152898395.html Czy mógłby ktoś napisać czy to jest dobra firma, nie będzie problemu z nabojami (standardowe, uniwersalne?) itd. Przyznam, że mi się podoba a mojej dziewczynie to już w ogóle :) Dziękuje i pozdrawiam.

 

ps. Ewentualnie jakby ktoś miał jakieś propozycje to również może je podać :) 

Edytowano przez sebekel
Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Cześć,

Cross to raczej dobra firma, ale tym akurat nie pisałem. Do ATX-ów pasują chyba każde naboje z wejściem europejskim. Raczej nie bałbym się zainwestować w to pióro. Oprócz tego polecam Ci ten sklep z którego masz link. Są bardzo rozumni; kupowałem u nich kilka razy.

 

Waterman to raczej dobra firma, Hemisphery są bardzo udaną serią, choć zaraz mnie pewnie zjadą za to poniżej :)

Nie porównam ich bo nie pisałem tym Crossem.

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Niektórzy lubią....

jesli chcesz wybrac coś fajnego, a jak mówisz nie znasz się, poczytaj na forum. Tu jest kilkadziesiąt tematów o wyborze pióra dla siebie na prezent itp...

w swoim wątku uzyskasz (albo i nie :)) te same odpowiedzi

Powodzenia w poszukiwaniu

 

PS ja nie lubie takich metalowych

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Hemi jak najbardziej

Cross też :)

to są bardzo porównywalne pióra

 

decydują moim zdaniem "gusta"

(ja np. wolałbym Hemi bo ma mniej śliską sekcję)

 

aaa....

to też jest fajne

 

a co do naboi w Cross'ie

z tym może być kłopot - bo są "różniste" ->http://www.amazon.com/Cross-Fountain-Cartridge-Refills-Cartridges/dp/B002H9W8K2

 

ale - jak się pióro podoba - to żaden problem z nabojem = wystarczy strzykawka + igła + dowolny atrament w butelce ;)

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Cześć,

Cross to raczej dobra firma, ale tym akurat nie pisałem. Do ATX-ów pasują chyba każde naboje z wejściem europejskim.

Nie porównam ich bo nie pisałem tym Crossem.

  1. Cross to dobra firma. Produkują i produkowali wiele przyzwoitych modeli.
  2. Każde naboje chyba na pewno  nie  pasują.

    Taniej zainwestować w konwerter Crossa (uwaga, trzeba sprawdzić który, brązowy czy zielony lub może jeszcze inny). Naboje mają cienkie końcówki i są na pewno dosyć drogie.

Edytowano przez marwis
Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Tak więc decyzja zapadła i po wielu przemyśleniach dziewczyna zostanie przy moim proponowanym Crossie. Co do naboi z tego co zdążyłem zauważyć w tej samej cenie można mieć 8szt Watermana a 6 Crossa. Ale to jest koszt rzędu 2zł. Nie wiem czy za naboje to dużo :D Gdyby mógł ktoś wytłumaczyć o co chodzi z tym konwerterem? Oczywiście dziękuje wszystkim za zainteresowanie tematem, podane propozycje i poświęcony czas. 

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ale naboje Watermana mogą nie pasować do Crossa - o to chodzi. Konwerter (tzw. tłoczek) to jest to czym pobiera się atrament w taki sposób

Jest to o wiele bardziej opłacalne niż naboje. Często wychodzi 50-80 razy taniej niż na nabojach. Tylko musisz mieć konwerter Crossa który spasuje do tego pióra czyli zielony albo pomarańczowy - ci co się bardziej orientują w Crossach pewnie CI powiedzą.

Edytowano przez Aventador13
Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Tak więc decyzja zapadła i po wielu przemyśleniach dziewczyna zostanie przy moim proponowanym Crossie. Co do naboi z tego co zdążyłem zauważyć w tej samej cenie można mieć 8szt Watermana a 6 Crossa. Ale to jest koszt rzędu 2zł. Nie wiem czy za naboje to dużo :D Gdyby mógł ktoś wytłumaczyć o co chodzi z tym konwerterem? Oczywiście dziękuje wszystkim za zainteresowanie tematem, podane propozycje i poświęcony czas. 

Do ATX-a (886-38MS) brązowy.

Po co? Dzięki niemu możesz używać każdego atramentu na jaki masz ochotę (z "każdym" byłbym ostrożny, ale zdecydowaną większość).. Nie jesteś ograniczony asortymentem przygotowanym przez producenta.w nabojach.

Czy 2 zł to dużo? Rzecz względna. Zmienne sam sobie dopowiedz.

Konwerter daje wybór i obniża cenę atramentu. Pytanie zasadnicze brzmi: ile kartek dziennie zapiszę tym piórem.

 
Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Gość
Odpowiedz...

×   Wklejony jako tekst z formatowaniem.   Wklej jako zwykły tekst

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Twój link będzie automatycznie osadzony.   Wyświetlać jako link

×   Twoja poprzednia zawartość została przywrócona.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz wkleić zdjęć bezpośrednio. Prześlij lub wstaw obrazy z adresu URL.

×
×
  • Utwórz nowe...