Skocz do zawartości

Faber-Castell Basic Black Leather vs Pilot MR Crocodile vs Waterman Graduate Chrom


Polecane posty

Witam,

parę lat temu pisałem piórem Waterman Apostrophe, niestety po którymś z upadków przestało ono funkcjonować i zostało glęboko schowane w szufladzie, a ja przerzuciłem się na długopisy. Ostatnio, robiąc porządki, natrafiłem na nie i zapałałem chęcią do pisania piórem. Przeczyściłem wodą i mydłem, potem zabrałem się do próby naprawy stalówki, ale pióro jak nie pisało, tak nie pisze. W związku z tym postanowiłem zakupić nowe. Po przeczytaniu wielu postów na tym forum i obejrzeniu wielu sklepów wybrałem trzy pióra:

  • Faber-Castell Basic Black Leather
  • Pilot MR Crocodile
  • Waterman Graduate Chrom

Jeśli ma to jakieś znaczenie, jestem leworęczny. Chciałbym używać pióra codziennie - do notowania na lekcjach. Proszę Was o opinie, które z tych piór powinno być dla mnie najlepsze.

 

Z góry dziękuję!

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Z tej trójki mnie najbardziej odpowiada Pilot MR. Faber Castell ma fajną stalówkę (F), ale jest trochę przyciężkawy i przy dłuższym pisaniu może męczyć rękę.

Graduate jest zupełnie bez szaleństw. Już chyba wolałem Apostrophe, ale to mniej więcej ta sama bajka.

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

(...) Faber Castell ma fajną stalówkę (F), ale jest trochę przyciężkawy i przy dłuższym pisaniu może męczyć rękę.

Też tak uważałem, ale od wielu miesięcy mocno eksploatuję F-C Basic (nawet kilka na raz) i po prostu jestem zachwycony stalówkami. Niedawno dokupiłem nawet kilka sztuk do stadka. Obecnie piszę nimi po 7-8 godzin dziennie (mniej więcej wypisuję dwa konwertery dziennie, taka akurat jest potrzeba ostatnio). Pióro swoje waży, fakt i w związku z tym: nie nadaje się do pisania ze skuwką założoną na korpus "od tyłu", ja piszę 'prawie' pionowo i mniej obciążam rękę. Natomiast niezaprzeczalną zaletą jest to, że to świetny "wół roboczy", pasują naboje international. Nie boję się go nigdzie zabierać i zalać byle czym (oczywiście w granicach rozsądku - bez zatykających pióro eksperymentów :))

Edytowano przez endoor
Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam,zgadzam się z Endoor,em,F-C nie zależnie od półki ma bardzo dobre stalówki,polecam.Pyrsk

 

Ja bym zaryzykował twierdzenie, że na większości półek FC ma te same stalówki ;)

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jako leworęczny, myślę, że będzie sprawiać najmniej problemów z zabrudzeniem pióro, pomijając atrament, z najcieńszą linią. Czyżby to był japoński Pilot?

 

Odnośnie leworęczności trudno mi się wypowiadać, ale ten temat był już kilkakrotnie wałkowany na forum.

Model MR jest w Polsce dostępny chyba tylko ze stalówką M. W zasadzie grubość linii jest zbliżona do F-ki w FC.

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Też tak uważałem, ale od wielu miesięcy mocno eksploatuję F-C Basic (nawet kilka na raz) i po prostu jestem zachwycony stalówkami. Niedawno dokupiłem nawet kilka sztuk do stadka. Obecnie piszę nimi po 7-8 godzin dziennie (mniej więcej wypisuję dwa konwertery dziennie, taka akurat jest potrzeba ostatnio). Pióro swoje waży, fakt i w związku z tym: nie nadaje się do pisania ze skuwką założoną na korpus "od tyłu", ja piszę 'prawie' pionowo i mniej obciążam rękę. Natomiast niezaprzeczalną zaletą jest to, że to świetny "wół roboczy", pasują naboje international. Nie boję się go nigdzie zabierać i zalać byle czym (oczywiście w granicach rozsądku - bez zatykających pióro eksperymentów :))

Zgadzam się, również posiadam F-C nawet ten model który podałeś Black Leather i powiem, że stalowka świetna (ja posiadam "M"), używam go do codziennego pisania i fakt lekki to on nie jest, ale nie przeszkadza mi to w codziennym "męczeniu" pióra, co do reszty piór się nie wypowiem bo nie miałem okazji nimi jeszcze pisać.

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Gość
Odpowiedz...

×   Wklejony jako tekst z formatowaniem.   Wklej jako zwykły tekst

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Twój link będzie automatycznie osadzony.   Wyświetlać jako link

×   Twoja poprzednia zawartość została przywrócona.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz wkleić zdjęć bezpośrednio. Prześlij lub wstaw obrazy z adresu URL.

×
×
  • Utwórz nowe...