Skocz do zawartości

Nowe pióro ok. 200zł


Polecane posty

Witam wszystkich serdecznie,

poszukuję nowego pióra w cenie ok. 100-200zł (jeśli naprawdę będzie warto to może i więcej). Będzie to pióro do pisania w liceum, więc trochę się namęczy. Aktualnie piszę Watermanem Graduate o rozmiarze stalówki F, która dla mnie jest jednak trochę za gruba, więc szukałbym czegoś cieńszego. Sposób napełniania - naboje (mam jeszcze całe pudełko waterman'owskich i nie chcę ich wyrzucać). Jeżeli chodzi o firmy to odpowiadają właściwie wszystkie. Co do wyglądu - ciężko zdefiniować mój gust, jak zobaczę to będę wiedział czy mi się podoba. Preferuję jednak odsłonięte całkiem stalówki. Właściwie moje aktualne pióro jest dla mnie w porządku, narzekam tylko na grubość kreski. Pióro będzie kupowane najprawdopodobniej na allegro, ebay raczej odpada ale kto wie(?), Liczę na waszą pomoc.

Dodatkowe pytanie: czy to normalne jeżeli odłożę pióro na płasko to później muszę chwilę odczekać bo brakuje atramentu? I czy jak potrząsnę piórem to normalne że ten atrament wycieka na wierzch stalówki?

Pozdrawiam

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Hmmm 

Podobno pióra za x koła nie wysychają. Ale, piszę"podobno", bo nie mam takiego. Cienkie pióra mają stalówki F, XF, więc takich szukaj. Może pilota?, może inne? Kupiłem kiedyś na zatoce piórko Hua Hong i wydaje mi się, że pisze cienko jak pilot. Może cieniej jak przekręcę o 180 stopni? I kosztuje ułamek tego, co przeznaczyłeś?

Ogólnie: przeleć sobie forum, z pewnością znajdziesz coś dla siebie. 

No, chyba, że Cię zassa... i dojdziesz do wniosku, ze jedno pióro - to  kurdę tylko jedno... A jakby tak jeszcze jedno....

Edytowano przez Wąsaty
Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Takich tematów jest bardzo dużo, więc myślę, że coś sobie znajdziesz. Wiedz tylko, że naboje Watermana pasują TYLKO DO WATERMANA. Więc jeśli chcesz je wykorzystać to musisz pozostać przy tej marce.

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Naboje Watermanowskie troche się różnia od innych uniwersalnych. Ich zakończenie jest szerokie i nie mieszczą się w korpusach pewnych piór. Naboje, np. Faber Castell kończą się zwężeniem. Wchodzą w każde pióro bez problemu.

Mają też inaczej "frezowane" wejście, w innych nabojach uniwersalnych jest szczuplejsze na odcinku ok 3mm, różniące się od tego z nabojów, np. Faber Castell. Kiepsko trzymają się w piórach Tombow i Faber Castell. Musiałbym sprawdzić, możliwe, że źle pamiętam. Przy bezpośrednim porównaniu widać różnice.

Pozdr. Ch.

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witaj. Z piór, które znam, a które myślę, że nadawałyby się do robienia notatek:

 

Lamy Safari/Nexx/Vista/Al-Star ze stalówką XF + tłoczek

Pilot Kakuno/Prera lub ewentualnie MR/Cocoon/Metropolitan/78G ze stalówką F + tłoczek

Platinum Cool lub Preppy/Plaisir ze srebrną stalówką F (0.3) + tłoczek

 

Niestety naboje Watermana nie pasowałyby od żadnego z powyższych piór. Z drugiej strony zakup tłoczka pozwala na korzystanie z większej gamy atramentów.

 


Dodatkowe pytanie: czy to normalne jeżeli odłożę pióro na płasko to później muszę chwilę odczekać bo brakuje atramentu?

 

Zakładając, że odkładasz pióro z zamkniętą skuwką i nie na okres wielu dni lub tygodni, według mnie, może się to zdarzyć od czasu do czasu, ale ogólnie nie jest to normalne.

 

Pozdrawiam

I czy jak potrząsnę piórem to normalne że ten atrament wycieka na wierzch stalówki?

To raczej brzmi normalnie.

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ludzie, kolejny temat "jakie pióro za XXX zł". A może by tak Szanowny Nowy Kolega raczył najpierw poczytać forum? Jest taki dział "wybór i zakup pióra wiecznego", gdzie masz masę wiedzy odnośnie nurtującego Cię tematu. Pióra za 100, 200, 300 i tak w kółko. Oooo…nawet w nim napisałeś, więc daleko nie masz... Co za dziwny zbieg okoliczności... :hmm1:

Edytowano przez nilfein
Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ze wszystkich tych piór zdecydowałem że najlepsze będzie Lamy Al-star XF z tłoczkiem. Prosiłbym tylko o wasze osobiste opinie na jego temat.

 

Jak wygląda Al-Star każdy widzi (jak z tym koniem ;)). Można też obejrzeć w wielu sklepach stacjonarnych.

Co do stalówki - moim zdaniem XF to straszny drapak, ale to rzecz gustu. Stalówki do tego modelu można dokupić osobno za stosunkowo niewielkie pieniądze i wymienić samemu, więc jak Ci nie będzie pasowała, to nic prostszego.

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

OK. To sprawdzony  sprzedawca.

Z mojego doświadczenia Lamy nie lubi "suchych" atramentów typu Pilot czy Callifolio i może dostawać z nimi czkawki, to znaczy przerywać.

A ponieważ do tego pióra dostaniesz od razu konwerter, to masz przeogromny wybór :)

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Gość
Odpowiedz...

×   Wklejony jako tekst z formatowaniem.   Wklej jako zwykły tekst

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Twój link będzie automatycznie osadzony.   Wyświetlać jako link

×   Twoja poprzednia zawartość została przywrócona.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz wkleić zdjęć bezpośrednio. Prześlij lub wstaw obrazy z adresu URL.

×
×
  • Utwórz nowe...