Skocz do zawartości

Prosiłbym o identyfikacje pióra oraz długopisu


Groonoo

Polecane posty

Witam, znalazłem pióro oraz długopis, i w miare możliwości prosiłbym o zidentyfikowanie tego pióra, oraz jak by dało radę długopisu. Znalazłem je w Niemczech, w domu który stał nieużywany od około 30 lat. 

Poniżej daje zdjęcia. Na stalówce(nie wiem czy dobrze to nazywam) jest napisane Iridium Point Germany

 

20150606-160208.jpg
 
20150606-160324.jpg
 
20150606-160423.jpg
Edytowano przez Groonoo
Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

A tak serio to prawdopodobnie przybory piśmiennicze typu "noname". Jak się komuś spodobają to może te 20zł okaże się osiągalne ;)

BTW>Na zdjęciach całkiem ładne i niezniszczone, może większy sens miałoby spróbowanie zaprzyjaźnić się z nimi i używać? Szkoda za bezcen oddawać zdobycz z zachodu. Później można snuć opowieści o tym, bajerować dziewczyny, itd. Przemyśl to jeszcze.

Edytowano przez Lepki
Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

To raczej sobie zostawię, w sumie mam zalecenia żeby pisać piórem. A mam jeszcze pytanie. Znalazłem też pióro oraz długopis w dużym etui Pony Pen. Ale nic nie mogę znaleźć w google na temat tego pióra. Na stalówce również jest napisane Iridium point germany/ 

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Większość stalówek tak oznaczonych to produkty chińskie, różnej, ale zwykle co najwyżej przeciętnej jakości.

Na tym złoto-zielonym jest jeszcze znaczek przypominający znak firmowy HERO, ale czy coś z tego wynika, tego nie wiem.

Nie jest to zatem znalezisko na miarę skarbu Templariuszy, ale popisać tym można :)

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Pióro jest ładne. Wątpiąc w przyzwoitą cenę ze sprzedaży, raczej na pewno bym zostawił dla siebie. Jeśli to pióro jest tak leciwe jak przypuszczasz, to podejrzewam, że stalówka nie powstała w Chinach i jest prawdopodobnie dziełem Jowo, Bock lub Schmidta. Nie jestem na 100% pewny, ale wzory są zazwyczaj charakterystyczne dla określonej firmy. Podobne stalówki znajdziesz dziś na Edisonach oraz wielu innych piórach. Samo pióro jest pewnie imitacją któregoś z Montblanców.

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Gość
Odpowiedz...

×   Wklejony jako tekst z formatowaniem.   Wklej jako zwykły tekst

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Twój link będzie automatycznie osadzony.   Wyświetlać jako link

×   Twoja poprzednia zawartość została przywrócona.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz wkleić zdjęć bezpośrednio. Prześlij lub wstaw obrazy z adresu URL.

×
×
  • Utwórz nowe...