Jump to content

Perlenschwarz (Pearl Black) - Kaweco


  

10 members have voted

 1. 1. Czy podoba ci się ten kolor?Recommended Posts

11Pc6j.jpg

 

Spółka Kaweco została założona w 1883 r w Heidelbergu jako Heidelberger Federhalterfabrik. Początkowo oferta była skromna i obejmowała drewniane maczanki. Nazwa KaWeCo była początkowo wyłącznie nazwą jednego z ich produktów, powstała z połączenia pierwszych liter nazwisk właścicieli spółki Koch, Weber & Company. Dopiero w 1900 r stała się nazwą spółki. W latach trzydziestych XX wieku Kaweco zatrudniało ponad sześciuset pracowników i miała w ofercie szeroką gamę piór wiecznych i ołówków. Po wojnie i wielu nietrafnych decyzjach biznesowych sytuacja firmy zaczęła się pogarszać. W 1980 r. spółka zakończyła działalność.

 

Skąd więc biorą się nasze ulubione Sporty?

 

Sprawcą zamiessszania jest Horst Gutberlet - piórowy nekromeanta. Właściciel firmy H&M Gutberlet GmbH jest od wielu lat związany z branżą artykułów piśmienniczych. Prywatnie jest entuzjastą piór wiecznych. Kiedy w 1994 r. pojkawiła się możliwość kupna marki KaWeCo Horst wraz z synem podjęli rękawicę. Zaczęli pracować nad ożywieniem popularnej niegdyś marki. Pozostaje nam jedynie snuć domysły, ile pracy musieli w to włożyć, zwłaszcza, że Kaweco rozwijali po godzinach pracy w H&M Gutberlet. Początkowo produkty firmy były dystrybuowane przez spółkę Diplomat, ale z czasem, wraz z poszerzaniem asortymentu, Kawerco zbudowało międzynarodową sieć dystrybutorów. 

 

 Obecnie Kaweco oferuje szeroki asortyment artykułów pismienniczych i akcesoriów. W ofercie mają również atramenty. Inkausty te trafiają do konsumentów w generycznych szklanych butelkach. O ile się orientuję tworzsy je Dr Pflug ze spółki Aratrum (twórca atramentów Caran d'Ache).

 

sBiTQO.jpg

 

Atramenty te są pozycjonowane jako produkt premium, w przeliczeniu na 1 ml cena Kaweco (1,46 PLN / mililitr) jest wyższa niż atramentów z serii Edelstein (1,08 PLN / mililitr) czy Graf von Faber-Castell (1,07 PLN / mililitr), co uważam za niesmaczny żart.

 

Nie zrozumcie mnie źle - to są niezłe atramenty, ale inni producenci starają się, żeby produkt premium był premium pod każdym względem. Dotyczy to również opakowania. Opakowanie stanowi sporą część ceny, ale przynajmniej wiemy, za co płacimy. Kaweco uznało, że woli dużą marżę (logiczne) a sam płyn wystarczy, zeby usprawiedliwić cenę. Nie wystarczy. Atramenty Kaweco są dobre, ale ich cena to pomyłka. 

 

Obecnie dostępnych jest osiem kolorów:

 

 1. Karamel Braun (Caramel Brown)
 2. Konigsblau (Royal Blue)
 3. Mittertnachtsblau (Midnight Blue)
 4. Palmen Grun (Palm Green)
 5. Paradies Blau (Paradise Blue)
 6. Perlen Schwarz (Pearl Black)
 7. Rubinrot (Ruby Red)
 8. Sommer Lila (Summer Purple)

Perlenschwarz to atrament o dobrych właściwościach. Jest w pewnym stopniu wodoodporny. Pisze się nim dobrze, ale jest problem. Perlenschwarz to czerń. A ja czerniami nie piszę. Pochwalę tę czerń za to, że na chłonnych papierach faktycznie jest czarna a nie brudnoszara jak większość czerni. Dobry atrament, nie moja bajka.

 

iVWZlo.jpg

 

Krople atramentu na ręczniku kuchennym

 

gChLpA.jpg

 

 

Wodoodporność

 

 

DZoZSe.png

 

Software ID

 

 

HXZYMT.jpg

 

Copy paper, Kaweco Sport Classic, B

 

6pNInL.jpg

 

 

wJRKd7.jpg

 

 

jvtCov.jpg

 

IRKCLe.jpg

 

 

 

Firmowy notatnik, kaweco Classic Sport, B

 

tqqTyZ.jpg

 

8vb6FP.jpg

 

rrsIfF.jpg

 

Porównanie

 

 

3p7hqb.jpg
 

Atrament ten zrecenzował jakis czas temu Akszugor- zachęcam do zapoznania się z jego testem.

Edited by visvamitra
Link to comment
Share on other sites

Guest Markol

Przekonałem się już do niektórych szarości (Iroshizuku i GvFC), ale czerniom mówię nadal zdecydowanie NIE!

Niemniej dzięki za kolejną recenzję :)

Link to comment
Share on other sites

Guest Andrew

Drugi dzień piszę Autumn Oak od Diamine, pełen zachwytów nad nim jestem i jak teraz spojrzałem na czarny atrament to aż mnie zakuło w wątrobie :/ Nie wiem jak można tracić życie na pisanie czarnym :(

Link to comment
Share on other sites

 • 5 weeks later...

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Guest
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

×
×
 • Create New...