Skocz do zawartości

Green - Lamy


A  

9 użytkowników zagłosowało

  1. 1. Czy podoba ci się ten kolor?



Polecane posty

Spółka Lamy została założona w 1930 r. przez Józefa Lamy, który przed pójściem na swoje, był reprezentantem Parkera na Niemcy. Parkerowi nie za bardzo szła sprzedaż Duofoldów na rynku niemieckim, postanowiono się z niego wycofać. Józef znał rynek, zaryzykował.

 

WLiktK.jpg

www.lamy.com

 

e0y9bn.jpg

www.lamy.com

 

Kupił spółkę Orthos Füllfederhalter-Fabrik, która produkowała pióra wieczne wykonane z celuloidu. Do biznesu pan Lamy podchodził ostrożnie. Przez wiele lat Lamy sprzedawało klasyczne pióra wzorowane na designie piór Plikana i Montblanc. 

 

Dopiero w 1966 roku Lamy zleciło projektantowi Gerdowi A. Müllerowi zaprojektowanie pióra, które stało się ikoną - Lamy 2000. Projekt chwycił - pióro jest sprzedawane do dzisiaj w niemal niezmienionej formie. Dzięki odniesionemu sukcesowi, Lamy poszło w kierunku innowacji i minimalistycznego designu i funkcjonalności.

 

Dotyczy to również atramentów, które sprzedają w firmowych nabojach i wygodnych kałamarzach wyposażonych w bibułkę do czyszczenia stalówki i sekcji. Są raczej udane i raczej mało ciekawe. Z drugiej strony mają dobrą cenę, są łatwo dostępne i nieźle się nimi pisze. Ostatnio Lamy doszło do wniosku, że można podkręcić obroty oferując serie limitowane piór Safari i Al-Star oraz dedykowany do nich atrament. W ten sposób na rynku pojawiły się atramenty Neon Coral, Neon Lime i Copper Orange. Bez dwóch zdań nie są nudne. Czy są udane? Sprawdźmy. 

 

o3GrpD.jpg

 

http://miestilografi...t=lamy-tinteros

 

Nabój zieleni Lamy miałem od dawna w pojemniku z próbkami. Nie pamiętam już, komu powinienem podziękować :) Na pewno dziękuję Markolowi, który podesłał mi turkus i niebieski zmywalny. Recenzje jutro i pojutrze,

 

Co do zieleni Lamy, powiem krótko. Jest słaba. Kiedyś, kiedy znałem mało kolorów, była znośna. Teraz uważam ją za bezpłciową. Co nie znaczy, że jest to zły atrament. Ma dobre właściwości, przyzwoity przepływ, nie strzępi, nie przebija. Ale co z tego, kiedy zupełnie mi nie leży? TO już wolę zapodać sobie jakąś złośliwą Diaminę i poświecić chwile na czyszczenie pióra, niż pisać tym czymś.

 

Co do skanu - moja stalówka B w Al-Starze jest wybitnie sucha. Zakładam, że w mokrej F-ce/ M-ce atrament będzie bardziej nasycony, ale w tym zestawie jest taki jakiś anemiczny, jakby barwnika mu poskąpili.

 

  1. Black
  2. Blue Washable
  3. Blue / Black
  4. Copper Orange
  5. Green
  6. Neon Coral
  7. Neon Lime
  8. Purple
  9. Red
  10. Turquoise

 

PelzYK.jpg

 

Drops of ink on kitchen towel

 

 

ZkZcbn.jpg

 

 

Software ID

 

KV6BnC.jpg

 

 

Oxford recycled, Lamy Al-Star, F and B nibs

 

UzVxBQ.jpg

 

7ATDSy.jpg

 

 

 

aeVgfe.jpg

 

d8EGwI.jpg

Edytowano przez visvamitra
Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Gość
Odpowiedz...

×   Wklejony jako tekst z formatowaniem.   Wklej jako zwykły tekst

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Twój link będzie automatycznie osadzony.   Wyświetlać jako link

×   Twoja poprzednia zawartość została przywrócona.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz wkleić zdjęć bezpośrednio. Prześlij lub wstaw obrazy z adresu URL.

×
×
  • Utwórz nowe...